Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményetek erről?...

Mi a véleményetek erről? Pozitív, vagy negatív tapasztalatok is érdekelnének

Figyelt kérdés

Egyre több helyen látom, hogy felestartást hirdetnek, sokszor úgy, hogy gazdinak csak 2 hetente jutna ideje a packóra. Azt figyeltem meg, hogy felénk pedig egyre többen csinálják azt, hogy itt hagyják a lovat, költöznek, vesznek másik packót, 13-14 éves gyerekeknek meg fizetnek azért, hogy az itt hagyott lovat lovagolja.

Az ilyen helyzetek vége tényleg mindig konfliktus?


2015. ápr. 12. 11:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Fizetnek azért hogy valaki lovagolja a lovat?

Amit itthagytak?

Ilyet még nem láttam csak felestartást.Szvsz közös lónak túros a háta..

2015. ápr. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

pontosan, mondjuk ezt nem értem, miért jó...

a közmondást ismerem, de érdekelnének a tapasztalatok

2015. ápr. 12. 12:46
 3/12 anonim ***** válasza:

Személyesen nem csináltam még ekkora marhaságot (felestartás). Viszont a környezetemben már jó páran. 10-ből 8szor biztos, hogy balhé lett a vége.

Kisebb nagyobb sérülések, elmaradó pénzek, ilyesmik okán.

Ha már ne adj ég történik valami a lovammal, az ne más lelkén száradjon (mert az illetőnek nem csak a lelkét törném össze :D ).

De emellett sokszor hallom, hogy belemennek tízen éves kislányokkal közösen, akik piszok jó "parellisták" (persze ezt csak titokban űzik), majd a végén csak ámul a tulaj, hogy mért ágaskodik a lova folyton...

2015. ápr. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Pont azért írtam a közmondást,mert ez jutott eszembe,és igaz is,áll a dologra.Nagyon sok esetben veszekedés a vége.Tehajtottadszét,denem,de igen,fájalólába,terepenvoltálmi?,miértnemfigyelsz,eztnemígyszoktam,deénúgycsinálom,boccsmostnemtudomkifizetni,mármegintazállatorvos,megintsánta/köhög/fújtat,holanyereg,ésakötőfék,kiazotta(fél)lovamhátán?...Érted,rengetegféle konfliktust tud okozni,az egészen kicsitől a komolyabb,akár nagyobb költségekre is rúgó károkig.


Viszont hol fordul elő ez az új módi?Az fizetős-lovaglós?

(Székesfehérvári vagyok,itt én ezzel nem találkoztam)

1.válaszoló

2015. ápr. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem igaz hogy mindig balhe a vege. Nekem is van felestartom, raadasul dilis a lovam, tehat nem johetett akarki, tenyleg kellett tudnia lovagolni. En oszinten leirtam minden "rosszat" a lovamrol, majd a normalis bemutatkozast irokat elhivtam probalovaglasra. Ott meg mar 2 kor utan lattam, ki az, aki tenyleg tud lovagolni, es ki az, akinek csak a szaja volt nagy :D mielott mondtam volna, hogy kit valasztok, megkerdeztem, hogy kinek nem szimpi a lo igy lovaglas utan. Eddig mindig jol dontottem, es veszekedes se volt meg, mert az elejen elmondom mindig, mik a rigolyaim, mire kell figyelni, egyebkent meg szabad kezet adtam, es nem pofaztam bele feleslegesen a masik lovaglasaba. Intelligencia kell mindket fel reszerol.
2015. ápr. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én voltam feles tartó kb. három hónapra, az égvilágon semmilyen balhé nincs belőle, ha két értelmes emberről van szó.


Ilyet amúgy én is tapasztaltam, mert ahol a lovamat tartom, van több ló is, amikre havonta ha ránéznek, sőt, van, amelyiknek külföldön lakik a gazdája és "csak úgy" tartja, fogalmam sincs, minek. Nálunk nincsenek feles tartók, de én most a nyárra lehet, hogy szeretnék majd egyet a lovamra, mert heti 4-5 alkalommal tudom csak lovagolni, jó lenne, ha többet menne és jönne rá egy jó kis lovas a fennmaradó napokra. Mindent szerződésben rögzítünk majd, kezdve a gyakoriságtól az orvosi költségek felezésén át a ló használatának módjáig, mindent, szóval vitatkozni olyan nagyon nem lesz min. Nekem fontos, hogyan lovagolják a lovat, szóval ki lesznek válogatva a jelöltek (ha lesznek), aztán ha mégsem tetszik az, ami a lóval történik, akkor felmondom a szerződést és kész.

2015. ápr. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%
6: komoly vagy, hogy heti 1-2 alkalomra akarsz FELEStartot, akivel MINDEN koltseget felezni akarsz... O.o azert ez mar a pofatlansag hatarat surolja sztem...
2015. ápr. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

hm, mondjuk ha heti 1-2 alkalomról van szó, tényleg jobban kijön az ember azzal, ha elmegy lovagolni és óráért fizet / lovat bérel 1-1 órára.

ezek szerint nem sok a pozitív tapasztalat, bár nem is igen vártam mást :D

2015. ápr. 12. 17:08
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Egy szóval sem írtam olyat, hogy minden költséget felezni akarok. Szövegértés egyes, de azért az arcod az elég nagy.
2015. ápr. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én is láttam olyat, hogy az illető ugyan nem itt hagyta a lovát, de kb 3-4 hetente jár ki, és fizet valakinek, hogy lovagolja a lovát. Baj még nincs belőle, de időzített bomba, mert legutóbb a ló oldala és szája is vérzett már a feszítő meg a sarkantyú nyomán, szóltunk is az illetőnek, hogy talán nem ezért fizetik, vállat vont, hogy ő márpedig istenkirályfasza lovas, és másoknak meg kuss.

Mondjuk az biztos, hogy én senkinek se fizetnék, hogy lovagolja a lovam, pláne nem úgy, hogy én nem vagyok ott.

2015. ápr. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!