Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek baj ha egy 7 éves...

Szerintetek baj ha egy 7 éves pónit most lovagolok be? SOS

Figyelt kérdés
A barátnőm megkért hogy lovagoljam be az egyik lovukat, de 4 ló közül van egy csikó (1 éves), egy 11 éves, egy 13 éves és egy 7 éves. A 7 évesre gondoltam hogy belovagoljam mert nyugodt, engedelmes és korban (szerintem) ő a legalkalmasabb... Szerintetek???

2015. ápr. 19. 19:34
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha ilyen kérdés merül fel, akkor szerintem neki se állj belovagolni. Egy megfelelő tapasztalattal és szakértelemmel rendelkező lovasban ilyen kérdés nem merül fel, legalábbis nem itt fogja kérdezgetni.


Amúgy egy 7 éves ló a szenzitív időszakon már túl van, a kora nem kizáró ok, de nem is a legalkalmasabb ilyen dologra. Azonban itt nem csak a kor lehet a probléma, nem lényegtelen a ló felépítése, eddigi képzettsége, stb. De ebbe bele se menjünk, ez egy nagyon kényes téma... Valamint az sem mérvadó, hogy a 4 lóból ő a legbarátságosabb, nyereg alatt attól függetlenül lehet egy vadállat, éppúgy, ahogy egy boxban, legelőn terrorista ló lehet egy tündér. Ez nem lehet döntő indok a kiválasztásnál. Én nem javasolnám semmi képpen ezt, vagy csak felügyelet mellett, vagy szakember végezze.

2015. ápr. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!