Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért ejtik a Welsh pónit...

Miért ejtik a Welsh pónit velsz póninak?

Figyelt kérdés
Gondolom angol szó, akkor a helyes kiejtés vels lenne, vagy rosszul tudom? Néztem róluk angolul videót, a szövegben velsnek véltem hallani.

2015. jan. 18. 20:01
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
Én akárkitől hallottam még, velsznek ejtette. Én is így teszek, a vels az olyan nyelvtörő legalábbis nekem
2015. jan. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom amiért az országot is velsz-nek ejtjük.
2015. jan. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

velsz Wales-nek is írják, de a pónifajta neve nem ez. Legfeljebb, ha veszel egy pónit Wales-ből, akkor az egy velszi póni:).

Csak azért mert a többiek úgy ejtik? Amúgy én tenyésztőtől hallottam velsznek, ráadásul ő külföldről vette a tenyészkancáit, de ez nem győzött meg a kiejtés helyességéről.

2015. jan. 18. 21:41
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

[link]


"A welsh póni melegvérű lófajta származási helye Wales, napjainkban az Egyesült Államokban is tenyésztik."


De tudom, a gulyáslevesnek is semmi köze a marhagulyához...

2015. jan. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
97%

Valójában velsnek kellene ejteni, nem velsznek, de így terjedt el, legalábbis Mo-on, tehát arra néznek hülyén, aki helyesen ejti.


A welsh egy kelta nyelvet (is) jelöl egyébként, amit Wales területén beszéltek, illetve beszélnek még ma is egy páran. Ha a kiejtésre vagy videókra rákerestek, mindenhol s-sel ejtik.

2015. jan. 19. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

[link]

4.: Nem kell gúnyolódni, linket én is tudok.

"Mivel a keltákat "welsheknek"- idegeneknek nevezték,lovaikat is a "welsh" jelzővel illették."

5.: Köszi, én is ilyesmire gondoltam, csak megerősítést vártam.

2015. jan. 19. 20:38
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

# 6/6 Időpont ma 20:38


Adok egy helyes választ (ugyanis nem azt kérdezted melyik a helyes), lebszol, gúnyolódsz, majd utána te sértődsz meg miután bizonyítom állításom? Rengeteg mindent "rosszul" (magyarosan) ejt a magyar, köznyelvben pláne. Egy szóval nem említettem, hogy a velsz a helyes kiejtés.


Nem mellesleg ha tudod nagyon jól, hogy Wales területéről származik (mert speciel ebben nem téved a linked), akkor miért a kérdés? A köznyelv le fogja tojni hogy írják. Van egy póni, hasonlít a neve az országéra, ráadásul abban az országban őshonos. Teljes mértékben logikus, hogy nem fogják másképp hívni mint az országot (+ kiejteni is könnyebb, mint már egy előttem lévő mondta). De pontozzatok le nyugodtan, mert cáfolni nem megy már :-)

2015. jan. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Azért lett a kérdés, hogy megtudjam, az emberek nagy része azt hiszi, hogy a wales és a welsh szó ugyanaz. Az első hozzászólásaid alapján azt hittem te is. Így, hogy kifejtetted, logikus a gondolatmeneted.

Kicsit el is voltam bizonytalanodva, amikor olyanok welszeztek előttem, akik nálam jobban beszélnek angolul. Ezek szerint, csak igazodtak a köznelvhez.

2015. jan. 20. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!