Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek megéri?

Szerintetek megéri?

Figyelt kérdés
Nyáron ballagok 8-ból és 3 éve lesz hogy lovagolok, de unom már ugyanazt a kis terepet és semmi különlegesség nincs benne,de ingyen lovagolok.Nem szeretném otthagyni persze, isten ments, de szerintetek elmehetek még ezen kívül lovas iskolába,lovardába? És osztályban lovagolnék :) És a ballagási pénzemből lovagló bérletet vennék és így tudnék menni hetente kb 2x is ami nagyon jó lenne, mert jön nyáriszünet, és unatkozni szoktam, a megmaradt pénzből pedig több felszerelést vennék magamnak :)

2015. ápr. 19. 20:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Mindenképpen megéri, ha jól értelmezem most ingyen lovagolsz, de csak terepre tudsz menni és nem oktatnak.

Ezt a lehetőséget persze tartsd meg, de ha van lehetőséged mellette tanulni is az csak a hasznodra válhat, sőt!

2015. ápr. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, nem képesek vágtázni megtanítani rendesen, mert a lónak nem jön be a futószáras vágta :/
2015. ápr. 19. 20:58
 3/8 anonim ***** válasza:
És akkor mégis hogy jársz terepre?
2015. ápr. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Miért ne mehetnél el, főleg ha van rá pénzed? Ha ingyen lovagolsz a mostani helyeden, nem hinném, hogy megsértődnének az ilyesmin, inkább örülnek neki, hogy képzed magad. (Bár ha fizetnél a mostani helyeden, akkor is jogod lenne máshol is képezni magadat)


Egyébként vannak olyan helyek, ahol a lovak inkább csak tereplovaglásra vannak használva, és 4-5 jól bejárt terepszakasz számukra épp olyan rutinmunka, mint az iskolalónak a pályán való poroszkálás. Engem is terepen tanítottak meg vágtázni életemben először. Később persze "visszaültem az iskolapadba", és kiköszörültem a csorbát - az ülésem nem volt a legszebb -, aminek eredménye: rengeteg tereplovaglás + hosszas tanulás osztályban = biztos ülés, és elég kevés dolog tud megijeszteni/meglepni.

(Gondolok itt azokra a példákra, amikor a spéci lovaglópálya talajáról az egyik lovagló társamat kihívta az edző az ugrókertbe, ahol csak elboronált talaj állt a rendelkezésre, és a lovas végig azon rettegett, hogy a ló vajon elesik-e most, hogy kicsit egyenetlenebb földön kell haladnia... )


Na jó, elkalandoztam. Ez már az öregedés jele :D

2015. ápr. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenkinek :) Holnap fel is hivom a lovardat, mert azert elotte ki kene probalni az ottani lovaglast mielott berletet veszek :)

2ik hol lovagoljak? Irtam h csak terepen tudok

2015. ápr. 19. 22:42
 6/8 anonim ***** válasza:
a kérdésem arra vonatkozott, hogy akkor egyáltalán nem vágtáztok terepen, vagy vágtáztok, csak közben érzed, hogy rosszul csinálod?
2015. ápr. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen,nem erzem hogy biztosan ulok a nyeregbe
2015. ápr. 20. 07:09
 8/8 anonim ***** válasza:
Terepen egyébként ki szokás könnyíteni a nyeregből, én jobbára csak pályán ülök bele a nyeregbe vágta közben. Lehet úgy könnyebb dolgod lenne.
2015. ápr. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!