Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Megéri megvenni?

Megéri megvenni?

Figyelt kérdés
Interneten keresek lovat, és nem nagyon találok olyat, amilyet én szeretnék. Viszont nemrég egy nagyon szép lovat láttam egy hirdetésben...csak az a baj vele, hogy 12 éves lesz. Én fiatalabb lovat szeretnék, olyan 6 év körülit. Ha én 6 éves lovat szeretnék, de nem találok, akkor megvegyem a 12 éves lovat? Nagyon szép ló, és cuki is.Illetve hány éves kortól valószínűbb a betegségek előjövetele?

2015. jan. 11. 12:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Lovat nem szépség alapján kell választani....

el kell oda menni állatorvossal, hogy megvizsgálja, egészséges-e?

És neked is ki kéne próbálni, mert attól, hogy szép, lehet, kiülhetetlen az ügetése, vagy éppen rossz lábra ugrik be vágtába, esetleg elrohan, ijedezik.....

A kora meg tökéletes ha hobbira használnád...

2015. jan. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szia szerintem ha első lovad lesz akkor boven jo a 11 eves lo es ugyis kell vinned magaddal állatorvost ha elmész megnézni a lovat . Mennyi a kereted a Lora? Amugy a betegssgef függenek fajtáktól pl egy angol telivér es egy valamilyen sodrott lo nem ugyan olyan egessegi állapotú a telivérek nagyon macerasak es érzékeny labszerkezetuk van. Amugy milyen fajta a lo amit kinéztél? Nezd a lovasok.hu-t mert ott tobb mint 1000 lo van ami eladó es ott lehet jol keresgélni. De hogy hogy csak egy lovat találtál? Amire azt gondolod megfelelő lenne. Es mire használnád a lovat ? Dijugratas, hobbi, fogat.... Stb ?
2015. jan. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Meg.
2015. jan. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Elozo vagyok. Teljesen egyetértek az eldovel tenyleg ne a színe alapján meg hogy van egy hoka a fejen meg ezek alapján nezd, meg hogy mijen cuki mert ha nem is azt a lovat veszed meg hanem egy másikat. Mert lehet hogy nem a te lovad lesz a legszebb a világon de te ugyis ot fogod alegszebbnek, a leg aranyosabbnak látni. (azert

irok ékezet nelkul mert telorol vagyok.)

2015. jan. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Marmint masodik vagyok xdd
2015. jan. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%
Figyelj! A lovakhoz kevés annyi, hogy van rá pénzed. Ha fogalmad nincs mi az amit elsőként kell megnézni egy lovon. Lehet az akármilyen szép színű, vagy érdekes tarka, ha mondjuk kehes, vagy hajlamos nagyon a kólikára, vagy sérült a lába, vagy sorolhatná. :/ Elkeserít, hogy ilyen emberek juthatnak lóhoz. Aztán pár hónap múlva megunja és ki se jár majd hozzá. Hány ilyen volt... Úr Isten!
2015. jan. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Megnézted már rendesen? Kipróbáltad? Látta állatorvos? Na és hozzáértő (a leírásod alapján nincs elég tapasztalatod még szerintem észrevenni sok mindent, amit egy tapasztaltabb szem rögtön kiszúr)?

Ne általánosítsatok azért, hogy egy angol telivér tuti, hogy ezzel a betegséggel jár avagy ezzel nem. Ez ostobaság. Minden betegség kialakulásának 50 % esélye van (vagy igen vagy nem...:) ). Amit csak lehet meg kell előzni.

Csak a lovasok.hu-n jelenleg 2265 lovat árulnak, ráadásul holt szezonban még piszkosul olcsóak is. Nem hiszem el, hogy nem találsz egy megfelelőt sem. :)

2015. jan. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Na azt én se hiszem. Ezért kérdem,mennyi a kereted a Lora. Mennyi a kereted a havi tartására?
2015. jan. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A lovat hobbira venném. Maximum 300 000 Ft-ért, de póniról van szó. Egy welsh póniról. Nem szépség alapján választottam...de(!!!) a lovasok.hu-n aligha van pár welsh póni, aminek VAN beállítva kép. És amilyen ocsmány hirdetések vannak már sok helyen... A tartásra 40-45 ezer forintot szánnék+az orvosi költségek! Köszönöm a válaszokat!
2015. jan. 11. 16:30
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

És miért pont póni? Már csak azért is kérdezem, mert igen hamar kinövi az ember, akkor már inkább egy 150 centi körüli lovat keresnék, az gyereknek is és felnőttnek is jó. Felnőttként pónival fogatozni lehet jól, de azt is inkább párban érdemes.

Mellesleg a 12 éves ló egyáltalán nem öreg, még 8-10 évig simán lehet mindennapi munkában. A betegségek előjövetele meg a ló előéletétől is függ. Megfelelő állatorvosi felügyelet mellet (rendszeres oltások, vérvétel, féreghajtás) nem lehet gond, főleg, ha a takarmányozásra, vitaminozásra is odafigyel az ember.Pl egy 17-18 éves intenzív munkában lévő lóval érdemes porcvédőt szedetni.

De mondom egy 12 éves ló még 10 évig tuti társad marad.

2015. jan. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!