Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szeretném komolyabban venni a...

Szeretném komolyabban venni a lovaglást, mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Egy 12 éves lány vagyok. 8 hónapja lovagolok rendszeresen, elég gyorsan fejlődök, hamarosan szabadon fogok vágtázni, és a cavalettit is sokszor próbáltam már. Heti egyszer járok. Rájöttem, hogy ez az a sport, amit nekem találtak ki. Nem tudnék mást elképzelni magamnak. Szeretném komolyabban venni, de ugye a lovaglás elég drága sport... Ti hogyan oldottátok meg, hogy heti többször járjatok? Nincs annyira sok pénzünk, hogy heti 4500 forintot fizessünk 3 óra lovaglásért :/ Vagyis, anyuék biztos nem engednék. Fogadjam el a sorsom szerintetek? Vagy ti hogyan csináltátok/csináljátok?

Előre is köszönöm!



2015. ápr. 19. 21:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Mondaám,hogy vegyetek lovat, de marha drága lenne és 8 hónap után nem is állnál rá kèszen (ez csak az én tapasztalatom, nem ismerlek). Ha a szüleid azt mondják, hogy nem tudnák fizetni akkor nem hazudnak neked. Majd ha felnőtt leszel lovagolhatsz annyit amennyit akarsz és akár lovardád is lehet. Addig is tanulj, gyakorolj és ne add fel ;)

És lenne egy kérdésem: Estél már?

De tudod: jó pap holtig tanul

2015. ápr. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Esetleg kérdezd meg a lovardában, hogy munkáért cserébe lovagolhatnál-e
2015. ápr. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

12 évesen még nem sok hasznát vennék a lovardában, ha munkáért cserébe akarna lovagolni. Na meg, ha egy 16 éves állít be ilyen kérdéssel, az még nem annyira para, mert ha befigyel egy ellenőrzés, valahogy csak kimagyarázza a lovarda magát, ellenben ha azt látja az ellenőr bácsi, hogy egy 12 éves kislány tolja a ganés taligát, azt már kevésbé... na meg nem is bírná.


Szerintem egyelőre örülj neki, hogy heti egyszer rendszeresen járhatsz. Már ez is sokkal több, mint amit sok más gyereknek megadatott, hidd el. Annak idején mit meg nem adtam volna érte, ha hetente lovagolhattam volna! Ha betöltötted a 16-ot (vagy talán már a 14-et is, nem tudom), vállalhatsz diákmelót, és az azzal keresett zsebpénzzel tudsz majd több órát is lovagolni :) Addig pedig, rendszeres heti egy alkalmas lovaglás mellett, nem fogsz lemaradni semmiről, elhiheted. Szerencsés vagy, örülj neki!

2015. ápr. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Leonetta00 válasza:
Én is nagyon lóimádó vagyok .. és szerintem ha tehetséged van hozzá és jól haladsz ne add fel.. sajnos én is 1 éve hagytam abba a lovaglást és rettentöen hiányzik. ne kövesd el aszt a hibát, ha van valamihez tehetséged és örömmel csinálod ne hagyd veszni!
2015. ápr. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Munkáért cserébe lovaglás kutya vacsorája,ott nem kapnál rendes odafigyelést csak a legrosszabb lovukat h itt a jutalmad,körözgess vele aztán menjél haza..Az egész a pénzről szól sajnos,lovat ugyan nem mindenki engedhet meg magának de egy átlag keresetből azért kilehet nyögni heti 1-2 edzést esetleg 3 at egy olyan edzőnél aki mondjuk 2 ezreket 2500 kat kér . Viszont ha valakinek átlagon alatti a fizetése az sajnos még ezt se,ha nem tudják a szüleid finanszírozni így se akkor elég nehéz a helyzeted lovaglás ügyileg..
2015. ápr. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a sok tanácsot. Ahol lovagolok, ott 2 lovagolható ló van, hamarosan három. Egy magyar félvér és egy fríz. Szóval velük nincs olyan temérdek munka, és trágya, egy kis család él a lovazásból, sajnos nem sokat tudnék segíteni.

Nem keresünk olyan szörnyen, inkább helyesbítenék: a szüleim nem veszik komolyan, és túl drágának tartják. Mindig azt mondják, mennyi mindenre lehetne költeni. Így is heti minimum 4500 forintot fizetünk összesen a gerincem miatt az egy lovaglással együtt. Persze teljes mértékben megértem őket, boldog család vagyunk amúgy, csak úgy érzem, lóbolond lettem. Régebben volt lovam, de egy 4 éves ugyan mit tud kezdeni vele...

Na szóval mindegy is, köszönöm a tanácsot, hálás lehetek a szüleimnek. :)


Kivéve a négyes, vállon veregetheted magad, hogy milyen jó beszólást írtál. -.-'

2015. ápr. 20. 21:55
 7/8 anonim ***** válasza:
én csak azt nem értem ha valakinek van pénze az mért sajnálja ilyenre h a gyereke legalább hasznos dolgot csinálna? Mert inkább a telefont meg az ilyen szarokat megveszi mindegyik szülő ,de ilyen jó dologtól mint a lovaglás már megfosztja akkor is ha telik rá.. Inkább örülnének h nem bandázol hanem lovak körül töltenéd a szabadidőd. Sajnállak őszintén .
2015. ápr. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem kell sajnálnod, nagyon jó szüleim vannak. De mint írtam, ha heti 2x vagy 3x járnék, akkor az már 7700 ft lenne rám hetente (!) ami tényleg sok. És még van egy bátyám aki szintén nyelvet tanul és korrepetálásra is jár. Mert anyuék a nyelvtanulásomra és a gerincemre is sok pénzt fordítanak, a lovaglás csak plusz. Örülnek neki, hogy szeretem, meg minden, de nem vagyunk dúsgazdagok, és erre csak most jöttem rá.
2015. ápr. 23. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!