Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Díjugratás vs díjlovaglás?

Díjugratás vs díjlovaglás?

Figyelt kérdés
Nem az a kérdés, melyiket válasszam, hanem hogy ti hogyan álltok a kérdéshez. Ha érdekel valakit elmesélem én is.
2015. ápr. 23. 21:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Én western lovas vagyok és az igazat bevallva egyikről se tudok valami rengeteget. Szerintem a díjlovaglás sokkal látványosabb, többfélébb mint a díjugratás. Ránézésre talán nehezebbnek is tűnik a díjlovaglás, de ez nyilván attól is függ,hogy milyen szinten űzi az ember.

Még egyiket sem próbáltam komolyabban, de a díjugratást szívesebben próbálnám ki.

2015. ápr. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
0%
Nekem jobban tetszik a díjugratás, mivel csodás dolog "átrepülni" az akadályok felett. És díjugratásban mindig van valami kihívás. Pl. mindig egyre magasabbat akarsz ugrani. Díjlovaglásban meg ha megtanított mindent a lónak nagyon mást nem tudsz csinálni max versenyekre járni és különböző "táncokat" előadni.
2015. ápr. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
22%

Nem értek egyet az első válaszolóval, szerintem a díjugratás pont látványosabb.

Én díjugratás párti vagyok, versenyzek. Eléggé összetett sportág, mert a díjlovaglás alapjait is kívánja (sőt, még annál sokkal többet is a díjlovaglásból: sok feladatot szoktunk csinálni, ami nincs benne a kezdő programokban). Személy szerint imádok ugratni, számomra a díjlovaglás "unalmas". Lovam is szereti (ha például kiengedem a fedelesbe, magától elkezdi ugrani az akadályokat) így dupla élvezetet ad, amikor egymásra hangolódunk.

2015. ápr. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Szerintem a díjlovaglás az alfája és omegája mindennek, persze itt nem e betépett fejű díjlovakra gondolok.

Viszont a díjlovaglás, az idomítás iskolája, nem kell S kategóriág elmenni, de egy ugrólóval is el lehet lovagolni egy L-M szintű programot, illetve ezeket egy ugrólónak is tudnia kell. Másrészt az ugratóknak is fontos az idomító lovaglás, a segítségek finomítása.

Persze az ugrósport is jó, csak sokan elfelejtik mennyire is fontos az idomító munka, pl ismertem olyat, aki csak az akadály felett tudta elképzelni magát, az idomító edzéseket utálta.

2015. ápr. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Engem abszolút hidegen hagy az ugrás. Kicsiket ugrunk, de csak tornáztató jelleggel.

Nem értek egyet azzal, aki azt írta, hogy a díjlovaglásban nincs kihívás, mert szerintem pont, hogy az ugrólóban van annyi, amennyi, x magasság, x iram, ezek csak bizonyos fokig fejleszthetőek, ha a ló eljut a maximumáig, akkor ott vége van a dolognak, magasabb kategóriába sosem jut, ezzel szemben a díjlovaglásban a lovat folyamatosan lehet csiszolni. Lehet, hogy nem kifejezetten jó mozgással van megáldva, de attól még az összes létező feladatra kiképezhető, azokat addig lehet javítani, amíg a ló lovagolható.

2015. ápr. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Csak azok szerint unalmas meg nem látványos meg könnyű stb blabla a díjlovaglás akik nem értenek hozzá,nem tudják éppen mit látnak csak "táncol" a ló.. Aki benne van az átérzi minden mozzanatát,tudja h vért lehet izzadni egy-egy feladat közben mire jól megcsinálod és mikor tökéletesnek érzed még akkor is jönnek a bírók,edzők h mit lehetne még jobban csinálnod,szóval ki kell próbálni,de nem ezekkel a befásított iskolalovakkal kell körözgetni E be ,egy igazi díjló L-M kategóriától is már nagyon nagy élmény nehéz belovagolni nagydíjra a lovakat ,nem mondom h az ugró könnyű de némelyik ugrólovas ilyen faluszéli ugribugri versenyen a lovat nem tudja összeszedni,mindegyik veiroterfüggő,utolsó pillanatban veszik le róla ,meg némelyik még ülni sem tud csak utazik,üres járatokban támaszkodása nincs a lónak csak mint a robot mennek végig az akadályokon az automata lóval. Díjlovaglás vagy inkább az idomítólovaglás az ugrás alapja,van aki szerint felesleges de akkor azt nem értem mit keres az ugrópályán? díjlovaglás a befutó nálam de mind kettő lehet jó vagy rossz attól függően hogy csinálják.
2015. ápr. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Arra se időm, se pénzem, hogy bármelyikkel komolyabban foglalkozzak, így a hobbi lovaglás mellett (saját lóval) én heti 1 db "idomító" edzést veszek, tehát mondjuk inkább díjlovaglás, bár nyilván ennek most kb annyi köze van a díjlovagláshoz, mint egy 20 centis x-nek a díjugratáshoz. :)


Azért ugrottam már 80 centiket, ami sokkal izgalmasabb valóban, illetve sokkal gyorsabban jut az ember sikerélményhez. Egy alap lovastudással elkezdesz ugrani már 2 hónap múlva örömködhetsz, hogy mekkorát ugrottál (meg pakolhatod ki a fb-ra a képeket, ami mostanában ugye igen fontos khm) , míg 2 hónap díjlovas edzés után kevésbé látványos fejlődést lehet elérni.


Azonban (és itt jön a lényeg) az én (hobbi)lovam EGÉSZSÉGE szempontjából úgy gondolom, hogy a díjlovaglás kimondottan hasznos, a díjugratás pedig egy felesleges kockázat lenne.

2015. ápr. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Ó, én mind a kettőt szeretem :) Mind a kettő kihívás, csak másképpen. A díjlovaglásban tudnod kell felmérni a pályát, megválasztani a legmegfelelőbb iramot, "odaérkeztetni" a lovat az akadályokhoz, játszadozhatsz a vágtaugrások számával és hosszával... viszont való igaz, hogy egy idő után gátat szab neked a ló képessége.


A díjlovaglás kicsit művészet számomra. Nagyon szeretek idomítani, szeretem a különféle feladatokat, gimnasztikai gyakorlatokat. Úgyhogy igazából nem nagyon tudok választani a kettő között. Ezért nem is fogom egyiket sem extra magas szinten művelni. Mert ahhoz a világ összes pénze sem elég :)

2015. ápr. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:

Nem értem, miért pontozzátok le azokat, akinek más a véleménye mint a tiétek? Gondolok itt arra, hogy az összes díjugratós választ lepontoztátok, míg a díjlovasokat nem.

Na az én véleményem:

A díjlovaglás az alapja mindegyiknek, egy M kategóriát egy díjugrató lóval is illene lovagolni. Én személy szerint díjugratok. Az edzések nálunk is szinte csaj díjlovaglással zajlanak, persze nem kell rögtön egy piaffot vagy egy piruettet bemutatni, majd szinte az edzés legvégén ugratunk egy-kettőt, és lovagolunk egy díjugrató pályát. Azért egyikre sem lehet akármilyen lóval elmenni, láttam már olyan lovat, amelyik filmekben szerepelt "statisztaként", de halál komolyan mondom, egy 30cm-es ugrást nem tudott átugrani, nem hogy szépen, de sehogy sem. Bár egy hobbilovat ki lehet képezni bizonyos szintig díjlovaglásra, vért kell izzadni, még akkor is, ha a ló érdeklődést mutat és gyorsan tanul, egyik sem egy egyszerű feladat. Külső szemlélőnek, aki életében egyszer, ha látott lovat a díjugratás valóban izgalmasabb lehet, mivel ott azt legalább látja hogy a ló rudak felett ugrándozik, és hú de marha jó, viszont ha leveri azt a fránya rudat, akkor az most rossz és béna a lovas, míg a díjlovaglásban csak annyit lát, hogy a ló csak megy, meg milyen szépen emeli a lábait de miért nem ágaskodik, az tökre izgi lenne, a bírók is tuti felpontozzák. Aki egy kicsit mögé lát, az tudja, hogy egyik sem könnyű. És én kíváncsi vagyok a te véleményedre, ha leírnád.

2015. ápr. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
még az előző válaszomhoz annyit hozzáfűznék, hogy díjugratásban elég egy automata ló és apuci kislánya máris A3-ban tud indulni, de az mindegy hogy a térde teljesen elszáll a nyeregszárnytól, és ő csak utazik a lovon, néha meg elfordítja a megfelelő akadályra, facebookra tolja fel a képeket, hogy ő mekkora sztár és első lett, de a legrosszabb, hogy olyan képeket rak fel, amin tisztán látszik, hogy mennyire "hibásan" ül, lovagol... míg díjlovaglásban hiába a jó automata ló, ha nem tudod milyen segítségeket kell adni, és csak szárral tudod irányítani a lovat. Viszont ha díjugratás mögött is ott van a kemény munka, az dicséretes, de hamar elveheti a kedved, ha jön egy 12 éves kislány, aki a többmilliós lovacskájával elhappolja előled a helyezéseket.
2015. ápr. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!