Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Jó gyerek lovasok? Írjatok...

Jó gyerek lovasok? Írjatok párat pls. Ja és én még kérdeznék párról véleményt, hogy ők ide sorolhatók e, vagy csak milliós lovaik vannak?

Figyelt kérdés
Szóval:Vörös Csenge,Csordás Luca,Boros Zsuzsanna,Sánta Imola,Tóth Ninetta,Varga Virág

2015. ápr. 28. 20:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
Mindnek nagyrészének csak pénz van a seggében ez nyílt titok,kevés amelyiknek van annyi tudása mint amennyit vetítenek a pórnépnek
2015. ápr. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Illetve megfordítva is igaz ez, mi szerint a legtöbb emberből válhatna kiváló lovas, ha lenne annyi pénz a fenekük alá tolva, hogy a legnevesebb edzők segedelmével a legjobb lovakon tanuljanak és eddzenek.


Ha viszont van olyan híres gyereklovas, aki nem gazdag, és mégis eredményes az elit sportokban, na róla szívesen olvasnék.

2015. ápr. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az igazi hogy némelyikének milliós lovakon ül, és az edzőjét fene tudja honnan szerezte, de attól még lehetnek jó lovasok, a kettő nem zárja ki egymást.az meg más téma hogy némelyik arrogáns öntelt 😄 de mondjuk lehet hogy van van mire.

A verseny sportban nem fogsz találni "jo" lovast akinek nincs draga lova felszerelése mert a versenyek drágák.

De a jo lovas relatív, lehet az a valaki hobby lovas aki gyakorlott tapasztalt, jol bánik a lovával.

Különben Varga Virág nagyon jó lovas, mondjuk nem ismerem személyesen és mint ember hát, erdekes a modora , de nem csak a lovai miatt "jo"lovas

2015. ápr. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ők ugye mind díjugratnak és (elnézést a díjugratóktól), de én úgy gondolom, hogy ez pont egy olyan kategória, amelyiknek kezdő versenyei, nem igényelnek túl nagy tudást, pláne olyan nagypályás lovakon, mint amilyenek pl. a Virágnak vannak. Ennek ellenére persze, lehetnek jó lovasok, de ezt szerintem ilyen szinten még nem nagyon lehet ezt szét választani a pénztől. Mert lehet akár milyen jó képességű gyerek, ha csak gyenge lóra és edzőre telik és még a leggyengébb képességű lovas is jól tud menni , ha van 3 darab milliós, automata lova és a legprofibb edzőt fizetik mellé a szülei.
2015. máj. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Naaa, azért attól még, hogy a legprofibb edzőt fizetik neki a szülei, attól még pont hogy tanul és ügyes lesz az edzőnél... (A lóval kapcsolatos rész persze igaz) Tehát jó lovas lesz, és megérdemelten nyer (ebből a szempontból, ha az edzőt nézzük) Persze sok múlik az edzőn, akinek nagyobbak az elvárásai általában azok a jobbak: de ott teljesíteni is kell akkor.
2015. máj. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem arra értettem, persze, hogy attól még, hogy jó edzője van ugyanannyit kell edzenie (ha nem többet), hanem, nyilván vannak akik már kezdetektől ráéreznek a dologra és alapból tehetségesebbek, de nem tudják olyan jól kihozni magukból a maximumot egy gyenge edző mellett, míg pl. egy profi edző mellett sorra nyerné a versenyeket. Illetve, hogy gondolom az edző is néha ráül a lovaikra, kicsit megnevelni őket és ott akkor már nem mindegy, hogy egy olimpiai bajnok az edző vagy egy éppen hogy lovagolni tudó, noname akárki. (persze nem kell nagy nevű lovasnak lenni, ahhoz, hogy jó edző legyen valaki, de azért érzitek a különbséget, remélem)
2015. máj. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Kellő szakmai segítség nélkül, a több milliós lóból is hamar lehet néhány százezres lovat csinálni! Egyébként nagyon tetszik a személyeskedésed! Vajon az érintetteknek is, vagy csak addig, amíg nem tudnak róla!? Te például mennyire vagy jó versenyző, vagy egyszerűbb másokat kritizálni, hozzáértés nélkül? Ne háborodj fel, de ha értenél hozzá, ezt a kérdést magad is el tudnád dönteni! Mondj egy sportágat, amihez nem kell sok pénz!
2015. máj. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Bocsáss meg, de egyáltalán nem szolgáltam rá erre az utálatos hangnemre. Sőt, még csak nem is személyeskedtem. Én személy szerint ráadásul nagyon bírom a Virágot, mind emberileg, mind lovasként. Csupán azt mondtam, hogy összeteheti a kezét amiért, a szüleinek van pénze fenntartani két szuper lovat és a Krucsó Szabolcsot megfizetni, de szerintem ezt ő is jól tudja. Tényleg jó lovas, de lehet, hogy szerényebb körülmények között ő se vitte volna ennyire. Ez persze semmit nem ront az érdemén, csak ezzel arra hívnám fel, hogy (mint a legtöbb sport ) ilyen szinteken (de még tán magasabbakon is ) nagyban függ az anyagiaktól. Természetesen nem zárja ki egymást , hogy valaki vagy gazdag vagy jó lovas, de azt se lehet mondani, hogy ezeknek semmi közük egymáshoz.

Egyébként én minden rossz indulat nélkül válaszoltam erre a kérdésre amit, feltételezem azért tett fel a kedves kérdező, mert válaszokat várt rá.

2015. máj. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Én a felsoroltak közül sajnos egyet sem ismerek, de díjlovasok közül egy pár: Kristóf Réka, Szőke-Tóth Berill, Iván Hanna, Pachl Benedek, Pachl Gergely, Gálfi Antónia, Gémes Barnabás


Az én véleményem:

Szerintem sajnos az a helyzet, hogy a gyerekek elkezdenek lovagolni és amikor már egy ugráson sikeresen átvergődik magukat, akkor anyuci és apuci vesz egy olyan lovat, akin szinte csak rajta kell maradnia és viszi a hátán, majd jó sok versenyt megnyer szinte semmi tudással.

A másik véglet, hogy nem a kényelmesebb utat választja, hanem megpróbál a lóval egy fajta kapcsolatot kiépíteni, és a díjlovaglás irányába indul el. itt már hiába vesznek neki nagyon jó lovat, még nem is kell, hogy annyira drága legyen, ha nem tudja úgy el lovagolni, ahogy az kéne. Ide már tényleg kell tudás és kitartás. Valamint ezek a lovasok a lovuk tréningezése alatt néha ugranak is, és sajnos azt kell hogy mondjam sokkal jobb stílusban és jobb tudással láttam már ugrani díjlovas gyereket, mint ugrót, úgy hogy mind a kettőjüknek csak sima edzése volt. mert az egyik tényleg ismerte a lovát és nem csak a rohangálás volt a cél. természetesen vannak olyan díjugrató felnőtt lovasok is akik hatalmas tapasztalatot birtokolnak és nagyon eredményesek is, de ők nem is így kezdték..

2015. máj. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

az előző válaszoló vagyok.

Van olyan lovas, akinek nem volt sok pénze, most még is a saját kategóriájában a nemzetközi mezőny élén áll, aki Charlotte Dujardin és pl. Szalai Nikolett Magyar bajnok, aki most a felnőtt nemzetközi mezőny legeredményesebb magyar lovasa.

Nikinek sincs olcsó lova, de a mostani értékéhez képest bárki meg tudja állapítani, hogy nem ennyiért vette. Ő képezte ki egészen a nagydíj szintig és még most is újabb és újabb dolgokat tanul.

Lényeg hogy mind a kettőjüket a kitartása vitte el oda ahol vannak. A kezdetekben nyilván mind a kettő lovas mögött volt egy kicsi pénz, de ez mostanra már egyáltalán nem lett elegendő, mégis ott vannak!

2015. máj. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!