Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudnátok véleményt írni, ti...

Tudnátok véleményt írni, ti hogyan cselekednétek, mit tennétek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A véleményetekre lennék kíváncsi. A párommal egy házban, külön háztartásban élünk anyósommal és apósommal. Van egy 3 éves kisfiúnk. A sógornőm a férjével két házra lakik tőlünk. A lényeg az, hogy a sógornőm minden nap, amint hazaér a munkából, addig itt van nálunk egészen addig, míg a férje haza nem hívja, van, hogy egészen este tízig, de volt már rá példa, hogy éjfélkor, sőt, néha még hajnal kettőkor is itt volt. Nos, a probléma nem az, hogy átnéz naponta, hanem az, hogy egészen idáig itt van, beül a szobánkba (nem az anyjához, meg az apjához jön, hanem a gyerekünkhöz), soha nem veszi észre magát. Mindenbe beleszól (mit hogy kell csinálnunk, hova megyünk, minek megyünk, miért ülünk a számítógép elé, miért ez a ruha van a gyereken, miért nem engedünk meg neki ezt, miért ezt tusfürdőt használja, miért visszük magunkkal pl. vásárolni). Még abba is beleszól, hogy ha a párom elmegy dolgozni, hányszor hív fel. Nem bírja felfogni, hogy néha szeretnénk hármasban lenni a gyerekkel. Mióta megszületett a kisfiú, azóta a legdurvább, pl. ha szopiztattam a kicsit, akkor odafeküdt mellém és közben puszilgatta. Nem akarom én kisajátítani a gyereket, de szerintem ez már túlzás. De nem tudunk vele semmit sem megértetni se finoman, se veszekedések közepette, mert csak a saját igazát hajtja, hogy hagy legyen jó gyerekkora a fiamnak, meg hogy más örülne, ha ennyire szeretnék a gyerekét. Ha valamit nem engedek meg a gyereknek, akkor ő rákontráz, és azért is megengedi. Három éves korára teljesen kezelhetetlen lett a kisfiú, amint ő megjelenik. Abszolút, mintha az apja meg az anyja nem is létezne, nem is hallja amit mondunk neki, csak a sógornőm létezik számára, akivel már ami rosszaságot lehet, mindent megtettek. Na és ezt az állapotot már annyira nem tudjuk elviselni, s mivel egy hét múlva vissza kell mennem dolgozni, úgy döntöttünk, hogy elköltözünk albérletbe(hátrahagyva a nagyszülőket, akikkel amúgy jól meglennénk) és külön műszakban járunk be dolgozni és így csak hétvégente látnánk egymást. Szerintetek a gyerek megsínylené, hogy együtt csak hétvégente lennénk? Illetve, a kapcsolatunk kibírná ezt, hogy hétköznap csak műszakváltáskor találkozzunk. Nem szeretnénk egyébként elmenni, de a sógornőmmel egyszerűen nem lehet megértetni, hogy külön családként szeretnénk a magunk életét élni, szeretnék együtt gyereket nevelni és nem vele, és szeretnénk saját döntéseket hozni. Bocsánat, ha hosszú volt :).

2014. júl. 26. 21:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
minek engedtétek ezt idáig fajulni? amúgy meg ne engedjétek be egy párszor és észhez kap!
2014. júl. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tehetjük meg, mert anyósomékkal közös a ház. Egyébként már nagyon sokszor szépen is kértük, hogy ne szóljon bele mindenbe, rengeteget veszekedtünk is, de addig ordít, kiabál, míg az övé nem lesz az utolsó szó. Szinte mondhatom, hogy érzelmekkel akar manipulálni. Egyszerűen nem lehet leállítani. A saját anyja nem mer neki szólni, még akkor sem ha nincs igaza. :(
2014. júl. 26. 21:59
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Az a legnagyobb baj, hogy ti követtétek el a legnagyobb hibát a férjeddel, hogy eddig hagytátok elhúzódni ezt az ügyet. Így sokkal nehezebb lesz leállítani, ha egyáltalán le lehet még.

A helyedben 3 dolgot tennék, ebben a sorrendben:

1. A férjemet kérném meg, hogy mint testvérét határozottan, ha kell erőszakosan tiltsa ki a ti szférátokból, szobátokból és csak a szülőkhöz menjen a sógornőd, kivéve amikor ti hívjátok. Ehhez valahogy le kéne zárni, elkeríteni a ti lakrészeteket.

2. Ha 1-es nem működik, akkor szervezzetek meg egy "áll elköltözést". Menjetek el ideiglenesen valahova (albérlet, más rokon) de közbe mindenkinek mondjátok azt hogy ez végleges. Persze a férjed szülei közül az egyik tudja az igazságot, hogy a helyeteket ne robbantsák ott fel. Ha eltelik jó sok idő, pár hónap, és sógornő leszokott rólatok, akkor lehet visszaköltözni immáron első perctől kezdve új szabályokkal.

3. Költözés, de végleg. Külön műszakban nagyon nehéz lesz a gyereknevelés is meg a házasság is. Persze sokan csinálják, de ha nem muszáj, ne már egy lökött sógornő miatt kelljen...

2014. júl. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Volt már "leállítás", nagyon sokszor, de sajnos ez a nő mintha süket lenne, vagy nem is tudom....igen, mi is gondoltuk, hogy azért valamikor talán visszajönnénk, de nagyon rossz, hogy miatta kell elmennünk, különben minden ok lenne. Mindenki úgy gondolja, hogy ha megyünk, akkor azért, mert nem dolgozhatunk egy műszakban, és innen az én bejárásom nem oldható meg, csak ha elköltözünk, ugyanis már felvetettük a témát. Viszont a sógornőm egyik reakciója az volt, hogy megszégyenítjük a szüleit, ha elmegyünk innen néhány kilóméterre, inkább számoljak le, meg ha mégis megyünk hát akkor is ugyanúgy jönne minden nap a kisfiúhoz. Meg ha elköltözünk, akkor homoszexuális lesz meg degenerált a gyermek, mert egyik héten engem lát, másik héten meg a férjemet, stb.
2014. júl. 26. 22:43
 5/14 anonim ***** válasza:
Nehéz, de szerintem a helyzetetekben jó döntés. Főleg a kisfiatok érdekében, most még "át lehet nevelni", később már nem. Sajnos, ha a sógornőd értetlen, nektek kell lépni.
2014. júl. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, remélem, nem döntünk rosszul. :)
2014. júl. 26. 22:54
 7/14 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem költöznék el! Szép szó, veszekedés megvolt, a következő lépés, hogy meg kell fogni a kis kacsóját, és szépen kivezetni az utcára, hogy lehet hazatipegni. Ha nem tetszik neki, ordíthat az utcán, valaki majd csak helyrerakja, vagy rendőrt hív rá. Lehet, hogy még anyósod is hálás lenne érte.
2014. júl. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én ehhez már szakember segítségét kérném, hogy mit lehet csinálni, de biztos én is elzavarnám a lakásomból.:)
2014. júl. 27. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 omba ***** válasza:

Súlyos. Akkor neki nincs gyereke, gondolom ezt kívánja pótolni a tietekkel.

Még egy lépést én is megtennék a költözés előtt: a fizikai erőszakot. Nem verés, csak, ahogy tanácsolta valaki: meg kell fogni, és kivinni a francba.

Kicsit későn, de a költözés is jobb ötlet, mint ebben maradni.

2014. júl. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Mi lenne, ha a sógornőd férjével beszélnétek?

Talán ő el tudja magyarázni, meg tudja értetni a feleségével - ha kell, sértőtés, veszekedés árán is -, hogy nemkívánatos személy nálatok!

Nem lehet gyereke ennek a nőnek? Vagy idősebb?

Nehogy már ennyi mindent feláldozzatok egy hisztis, frusztrált hárpia miatt!

És mi az, hogy éjfélig, éjjel kettőig ottmarad? Nem lehet neki megmondani, hogy le akartok feküdni?

Ahogy előttem is írták, valami durvább - ha nem is tettleges - módszerhez kell folyamodnotok, mert különben soha nem lesz nyugtotok tőle...


Sok szerencsét!

2014. júl. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!