Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Bezabált a lovam, mit tehetek?

Bezabált a lovam, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Sajnos napközben nem voltunk otthon és kiszabadult a karámból,valahogy kitört halvány gőzőm sincs hogy hogyan és evett elég sok kukorica zab és árpa darat vegyesen. Mit tehetek? Nem akarok állatorvost hívni mert úgyse érné ide csak holnap valamikor estére. Kérlek segítsetek!

Előre is köszönöm!



2014. febr. 8. 17:11
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
23%
Semmit! Te mit csinalsz ha sokat eszel? Semmit. Akkor szegeny lonak mi baja lenne? Es ha sok dolgot evett? Megemeszti, kikakilja, ha akarmi rosszat evett volna mar reg kihanyta volna.
2014. febr. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
1. válaszoló nem értek egyet, mert a sok kukorica nagyon megárthat a lónak
2014. febr. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
43%
lehet hogy most nagyon köcsög vagyok. de olyan állatot tarts amihez értesz! ne gyakorin kelljen kétségbeesett kérdéseket feltenned ha történik valami az állattal! és mellesleg mégis mi baja lenne a kajától???
2014. febr. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
26%
második válaszoló nem értek egyet. egyszeri túletetéstől az ág világon semmi baja nem lesz. akkor áthat meg aza a kukorica ha naponta bezabál belőle. nem egyszeri alkalommal.
2014. febr. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
88%
Kedves első! A ló nem tud hányni, biológiailag képtelen rá. Ha pedig bezabál, akár csak egyszer is, az igenis problémákhoz vezethet, a ló emésztése rendkívül érzékeny! Figyelj rá, hogy nem mutat-e kólikás tüneteket, és igenis hívd fel az állatorvost.
2014. febr. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
22%
Szerintem az állatok,vannak oly okosak,hogy nem eszik túl magukat.Különösen a ló. Kivéve ha ki vannak éheztetve. De az már zabálás,falás sok levegőt nyelés.
2014. febr. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítőkészséget.

Tulajdonképen a ló a lányomé ő visznt nincs itthon mert Pesten van ő a lovász nem én. Én nem értek annyira a lovakhoz csak annyira amennyire az etetést illeti. De azt már tudom,hogy ha pl a tehén bezabál abból nagy baj lehet és emiatt vagyok elkeseredve.

A lónak odaadom a napi zab adagját meg megkapja a szénáját és ennyi amit én tudok a lovakrol.

A kolikanak milyen tünetei vannak?

2014. febr. 8. 17:42
 8/23 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy nem tudom mennyit ehetett meg de kb egy olyan 2-3 kg biztos és most nem tudom,hogy ez mennyire sok egy lónak.
2014. febr. 8. 17:46
 9/23 anonim ***** válasza:
29%
Nem lesz baja, majd kisz*rja! Neked is mondták kiskorodban, hogy ne edd meg a rágót, mert összeragad a beled, de úgy is kinyomtad a végén!
2014. febr. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Akkor most tegyük helyére a dolgokat. A ló nem tud hányni, ellenben az abraktakarmányokra rendkívül falánk, képes túlenni magát (tehát NEM, nem áll meg, ha már elég), és mivel nem tud kijönni ez belőle, így gyomorfalrepedésben azonnali jelleggel elhalálozik. Egyszeri túletetés. Nem lesz baja. Belehalhat, könyörgöm, szóval igenis lehet baja!


Ráadásul az emésztése nagyon érzékeny, nem véletlen, hogy minden újdonsághoz, vagy adagnöveléshez szoktatni kell. Ha kólikás tüneteket mutat, hívj orvost, mert szintén az állat elhullását okozhatja.

A kukorica vagy a lucerna rámehet a ló lábára, így például savós patairha gyulladást, vagy a paták megsüllyedését okozhatja, mindkettő a ló használati értékének drasztikus esését eredményezi.


Az a minimum, hogy holnapra bevizesednek a lábai, ha más nem történik, azt lemozogja.

2014. febr. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!