Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nincsen önbizalmam? Nem merek...

Nincsen önbizalmam? Nem merek egyedül lovagolni?

Figyelt kérdés
Szeretnék én is (újra) járni, de nem vagyok benne biztos... Egyszerűen félek, hogy osztályban kell lovagolni mert mi van ha valamit elrontok? Hogy tudnám ezt leküzdeni?

2015. máj. 5. 14:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Na bumm, és akkor mi lesz, ha valamit elrontasz? Azt hiszed, Dallos Gyula úgy bújt ki az anyja méhéből, hogy profi lovas volt? Te csak csináld nyugodtan azt, amit szeretnél, és ha hibázol, rá se ránts, tanulj belőle, és legközelebb majd jobban fog már menni.

Ha nem mersz belevágni, sose fogsz megtanulni lovagolni, úgyhogy rajta! :)

2015. máj. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Gondolj arra hogy mindenki éppen ugyanúgy elronthat bármit mint te. És amúgy sem profi díjugratókkal raknak majd egy csoportba. Én is járok lovagolni, csoportban és mindannyian ugyanannyit hibáztunk. Nekem pl egyszer a pálya közepére ment a ló és ott megállt. Igaz az egy nagyon makacs paci volt, láttam hogy 2 másik csoporttársam ugyanúgy nem tudják irányítani. És ne aggódj minden kezdet nehéz de ne add fel úgy hogy el se kezdted! Egyik lány, szintén csoporttársam mikor olyan 30 centis rudat ugrattunk lecsúszott a lóról (vágtában, azután miután átugrotta) de nem lett semmi baja s mai napig ott lovagol.

De ha ennyire nem vagy biztos magadban akkor el se kezd hiszen a lónak vezető kell mert ha gyáva alaknak lát (nem tudom rendesen kifejezni) akkor azt hiszi hogy ő a főnök és úgy is fog viselkedni, pl nem tudod majd irányítani, vagy akár hirtelen beugorhat vágtába..

Amúgy meg az oktatód majd mindent el fog magyarázni hogy mit hogyan és ha oda fogsz figyelni akkor nem fogsz semmit elrontani. (Legalábbis nem edzésenként 99-szer hanem pl 3-4szer DE EZ NEM BAJ)

2015. máj. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Menj nyugodtan, ha meg nem szeretnél osztályban lovagolni akkor vagy olyan helyre mész, ahol nem osztályban lovagoltatnak vagy megkéred az edződ, hogy eleinte hadd lovagolj külön. Én már 3-4 éve lovazok és most kifogtam egy olyan hülye, makacs és hisztis lovat (félre ne értsétek ettől függetlenül imádom), hogy van, hogy szinte semmit nem tudok vele kezdeni, csak nagy összeveszések és kínlódások árán. Az ilyen edzések után mindig szörnyen letört vagyok és rosszul érzem magam (főleg, mert tudom, hogy az edzőmnek pl. nagyon szépen dolgozik), de olyankor mindig megvigasztalnak vagy felvidítanak az edző társaim és soha nem röhögnek ki a bénázásaim miatt és ez nagyon sok önbizalmat ad.
2015. máj. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!