Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Halter lovon kényelmes lovagolni?

Halter lovon kényelmes lovagolni?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy a QH kifejezetten kényelmes fajta, de a halter championok is azok?

2015. máj. 10. 19:27
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Ez is lótól függő. Van amelyiken nagyon kényelmes és van amelyiken nem nagyon.
2015. máj. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Minden bizonnyal, csak rá kell nézni a mozgásukra.

(A hátuljukat inkább ne nézze senki.)

2015. máj. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Miért, mi a baj a hátuljukkal?
2015. máj. 11. 21:48
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem arra gondolt az előző, hogy a QH lovak hátulja magsabb,mint az eleje, és eleve a hátsó rész nagyobb, izmosabb. Külsőre talán nem épp a legszebb egy európai lovasnak, aki furisokhoz, angol telivérekhez, meg mindenfééle német lovakhogy szokott..


Na de a témánál maradva, a ló mozgása nem teljesen fajtafüggő. Vannak persze kivételek, de úgy értem, hogy minden fajtán belül vannak kényelmesebb és kevésbé kényelmes tipusok is, és függetlenül, hogy mennyire elengedett a ló, vagy mennyire képzett.

A halter championok a tipikus qh ló megtestesítői küllemileg. Szóval nem igazán hiszem, hogy túl nagy különbség lenne, ha csak nem az, amit az előbb említettem, hogy egyedfüggő a kényelmesség.

Lovagoltam andalúziait is példának okáért, és egyik kényelmes volt, másik meg szétrázott annyira, hogy hülyén éreztem magam, hogy még tanügetni sem tudok.

2015. máj. 12. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szerintem gyönyörűek a halterek ezért tettem fel ezt a kérdést, de ha majd lesz alkalmam mindenképp kiakarom őket próbálni.
2015. máj. 12. 15:21
 6/6 anonim ***** válasza:
Konkrétan a hátsó lábukra gondoltam, ami mostanában kezd tök egyenes lenni, ami annyira nem jópofa dolog, már ha a lovat nézzük. Amúgy nekem nagyon bejönnek a western fajták.
2015. máj. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!