Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha egy hosszabb terep során...

Ha egy hosszabb terep során megálltok megpihenni, akkor engedtek a hevederen?

Figyelt kérdés
Nem egész napos túrára gondolok hosszabb megállásokkal, én olyankor úgy ahogy van le szoktam venni a nyerget, de ha csak 15-20 percre megálltok egy másfél órás lovaglás után, akkor engedtek? Én nem merek simán engedni, mert félek, hogy ahogy megrázza magát elmozdul a nyereg. De ez így most rossz neki ugyanúgy meghúzott nyereggel ácsingózni?
2015. máj. 11. 01:53
 1/8 Fodor Virág Viktória ***** válasza:
Megcsinálhatod,hogy kikötöd valamihez,és leveszed róla a nyerget,stb....és indulásnál felteszed rá.
2015. máj. 11. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kössz, de nem ezt kérdeztem, hogy mit csinálhatok, mint ahogy írom, hogy hosszabb megállásoknál le is veszem a nyerget. Hanem az volt a kérdés, hogy TI hogy szoktátok? És rövid, 15 perces megállásra gondoltam.
2015. máj. 11. 10:24
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi gyakran szoktunk több órás terepeket lovagolni a lovainkkal, hozzá vannak szokva. Szoktunk is 15-20 perces pihenőket tartani, de nem lazítunk a hevederen. Igaz, soha nem is szoktuk csutra meghúzni, hogy guvadjon az állat szeme, csak annyira, hogy a nyereg elmozdítása nélkül lehessen fölszállni.

Nem szokta őket zavarni a dolog, vígan ellegelésznek, aztán felfrissülve indulunk tovább.

2015. máj. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én sokat terepezek, de nem szoktam rajta engedni. Mondjuk gumis hevederrel lovagolok, így az enged annyit amennyit kell.
2015. máj. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem engednék rajta, mert elmozdulhat és ha nem akarod újranyergelni, akkor ez nem túl szerencsés.


(Én nem megyek hosszabb terepekre, de ha mennék sem engednék. Másfél-két órát azért megyek, de azt nem mondanám olyan hosszúnak, hogy a ló ne bírná ki hevederben.)

2015. máj. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát akkor egyetértünk, csak körülöttem mindenki húz. Ha hosszú túrára megyek lenyergelek a megállóknál, de ha csak mondjuk 1 - másfél óra oda, negyed óra pihenő és utána ugyanez vissza, akkor én nem engedek, mások meg igen és nem értik én miért nem. Leginkább attól félek hogy megrázza magát és ettől odébb vándorol a nyereg.
2015. máj. 11. 23:15
 7/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nekik nem gumis a hevederük, vagy nagyon meghúzzák... vagy szimplán csak nem rohannak sehová és van idejük újranyergelni a lovat ha elcsúszott a nyereg.

Minden esetre a "közvélemény" elég nagy úr. Ha nem akarsz velük örök vitát, meg lehet lazítani a hevedert, legfeljebb indulás előtt szólsz, ha elcsúszott, hogy újra kell raknod. Aztán ha megy a szájhúzás, és a következő alkalommal megint hülyén néznek, hogy miért nem lazítasz a hevederen, meg lehet mondani nekik, hogy hát ezért! :)

2015. máj. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem használok gumis hevedert amúgy. Nekem nem vált be (vagy túl laza, vagy túl szoros)
2015. máj. 13. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!