Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Elsőre sok egy óra lovaglás...

Elsőre sok egy óra lovaglás egy kezdőnek?

Figyelt kérdés

Évekkel ezelőtt lovagoltam, inkább csak futószáron voltam nem sokat fejlődtem, most úgy gondoltam, hogy újra kezdem. :)


A kondícióm elég jó( bár lehetne jobb is, egy kemény 45 perces tesin azért ki tudok fulladni). Szerintetek, ha először futószáron fél órát lovagolok, de második alkalommal már egy teljes órát, akkor azt ki fogom bírni. Azaz másnap föl tudok majd kelni? :D Sok egy kezdőnek heti 2x 1 óra lovaglás, ez estben futószárazás?



2015. máj. 11. 11:36
 1/9 piriiiii ***** válasza:
Szerintem simán kibírható. Akár elsőre is 1 óra.
2015. máj. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sok az az egy óra körbe körbe. A ló sem igazán élvezné. 20-30 perc az ideális. Vgay, ha elmentek sétálni valamerre, hogy valaki vezeti neked, akkor esetleg 45 perc. De futószáron érdemesebb a minőségre törekedni, megfelelő gyaorlatokra az ülés fejlesztéshez, és a kondició növeléséhez. Lépés és ügetés, majd a vágta.
2015. máj. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 piriiiii ***** válasza:
Első órán lépés, ügetés és máris vágta? Assszép.
2015. máj. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

piriii, nem hinném, hogy így értette az utolsó...


Kérdező: egy óra futószáron sok. Ha már egy órát szeretnél lovagolni, én inkább azt tanácsolom, hogy ebből fél óra legyen futószáron az érdemi része, a maradék fél órában pedig elkezdheted lépésben(!) tanulgatni a szárkezelést.


A heti 2x1 óra lovaglás tök rendben van, csak mondom: ne a futószáron teljen el az egész óra. A lónak sem jó az, és neked sem.

2015. máj. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ahol egyazon lóval bevállalnak 1 óra futószárat azt a helyet helyből kihagynám...


Egyet értek az előzőekkel, bőven elég fél óra, esetleg fél óra futószár és utána lépésben elengednek és gyakoroltok még ezt-azt.

2015. máj. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem úgy értettem,hogy rögtön az első órán vágta, hanem majd idővel a vágtát is be kell építeni a futószáras oktatásba!
2015. máj. 12. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyébkét ismert módszer, hogy legkésőbb a 3. edzés alkalmával a tanítvány ismerje meg a vágtát. Nem tanulja meg, hanem próbálja ki, szóval nem akkora hülyeség az se.

Egyazon lóval egy óra futószár amúgy nem kínzás a lónak, kibírja gond nélkül. Én inkább azt a helyet kerülném, ahol eztán lovas csere, és még 1-2-3-4 órát ráhúznak... Viszont kezdőnek elsőre tényleg elég fél óra, hogy a kérdésre is válaszoljak.

2015. máj. 12. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ha sok a pacinak, akkor természetesen fél órát fogok lovagolni.

Köszönöm a válaszokat!

2015. máj. 12. 10:55
 9/9 anonim válasza:
Szerintem egy kicsit sok. Bár én még nem lovagoltam, csak a barátnőm mondta hogy milyen fárasztó.
2015. máj. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!