Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csúszik a csizmám talpa, vagy...

Csúszik a csizmám talpa, vagy csak szedjem össze magam?

Figyelt kérdés

A minap, sokéves lovas múlttal a hátam mögött, úgy döntöttem, visszaülök egy kicsit az iskolapadba lovaglás terén, mert rám fér a csiszolás. (Sok tereplovaglás, kicsit szétesett az ülésem, és egyébként is a terveim között szerepelt, hogy tovább fejlesztem magam, mert mindig van mit, csak hát a pénz, ugye..)


Úgyhogy elmentem egy nagyon jó edzőhöz osztálylovglásra, ahol hamar kibukott, hogy bár remekül összhangban vagyok a lóval, és az irányításom is jó (legalábbis így dicsértek meg), nem helyezek elég súlyt a kengyelbe, a lábfejem pedig kifelé fordul. Rám is szólt, én pedig böcsülettel odafigyeltem, hogy na akkor lábujj benn, sarok lenn, legyen súly a kengyelen.

Igen ám, de amint éreztem, hogy végre súly van a kengyelen, stabil a lábam, fogta magát a csizmám, és sutty, kicsúszott a kengyelből, pont a súly hatására (nem azért, mert lötyögött.).


Tudni kell rólam, hogy sose volt sok pénzem, ezért mindig olyan cipőben lovagoltam, ami éppen jutott. Volt, hogy mások leharcolt, kikoptatott gumicsizmáját kaptam meg, volt, hogy csak egy régi, már nem használt divatcsizmát kaptam a lábamra, aminek elég hosszú a szára ahhoz, hogy megvédjen a kengyelszíjtól.


Volt egy régi csizmám, aminek normális volt a talpa, abban nagyon szépen le is tudtam nyomni a sarkamat. Ezzel a csizmával tanultam 2 évig intenzíven a ménesgazda szakon díjlovaglást, akkor nem is volt csúszás-problémám. Ám ennek a csizmának rövid kérge volt, ezért mindig hüvelykujjnyi seb lett a vádlimon, ha tényleg odatettem magamat a lovaglásban, és igyekeztem mindent helyesen csinálni. Azóta ez a csizma kiöregedett, el is hagytam, a többi pedig, mint írtam, mind sima talpú, kopott jószág.


Lehetséges volna, hogy a nem megfelelő csizmával hiába nyomom le helyesen a sarkamat, és hiába helyezek megfelelően súlyt a kengyelre, akkor is ki fog csúszni a lábam? Vagy ez csak a rossz lábtartás eredménye lehet, és nincs köze a csizma minőségéhez?


Azért kérdem, mert ha a csizmával van a baj, akkor nincs mese, kezdhetek gyűjteni egy normális lábbelire... de gondoltam, előtte kikérem a véleményetek.


Elnézést, hogy hosszúra sikerült, csak bonyis a kérdés, ezért szerettem volna, hogy ismerjétek a buktató részleteket :)



2015. máj. 1. 16:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálgasd még, de ha továbbra is kicsúszik, akkor se kell rögtön valami nagyon drága új csizmát venned, hanem pl. kérj kölcsön mondjuk egy edzésre egy másik csizmát, vagy valamelyik régebbit próbáld ki. Ha azokban nem csúszik ki a lábad, akkor valószínűleg időszerű lenne egy új csizma. Ha viszont azokban is ugyanúgy kicsúszik akkor szerintem csak gyakorlás kérdése, hogy újra jól tudd tartani a lábadat.
2015. máj. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszod! :)


Pont azért gondolom, hogy a csizma a ludas, mert volt alkalmam összehasonlítani. Amikor ugyanis a régi jó csizmámban lovagoltam (aminek rövid volt a szára, ez az egy hibája volt), akkor néha akkora súly nehezedett a kengyelre, hogy szinte "zsibbadt" a kislábujjam, és csakúgy nyúltak az inaim, mégse csúszott a lábam.


Egy kölcsönkapott régi gumicsizma pedig, amíg még használható volt, szintén jól szuperált, nem csúszott, használtam is egy jó évet. Mostanra szinte papír vékonyságú a talpa, várom mikor lyukad ki, és mostanában kezdett el csúszni.


A kivénhedt divatcsizmának eleve csúszós talpa volt.


Csak mielőtt végleg leírom magamban, hogy itt a csizma számlájára kell írni a problémát, gondoltam megkérdezem, hogy előfordulhat-e ilyesmi. Nem szeretném magamat ugyanis plusz költségekbe verni azért, mert hárítom magamról a probléma okát. (Amit szintén nem szeretnék - sose lehet elég önkritikánk, ugye..)

2015. máj. 1. 19:06
 3/12 A kérdező kommentje:
De a következő edzésre elhozom a "horgász" gumicsettómat, annak teljesen rendben van a talpa és a kérge is, annyi a hibája hogy nem túl elegáns, de hát semmi sem lehet tökéletes. Kíváncsi leszek, ezzel milyen eredményt érek el. Szóval az ötletet köszi! ;)
2015. máj. 1. 19:08
 4/12 anonim ***** válasza:
Ez csak, egy ötlet, de én mindig Olxről/jófogásról stb. veszek lovascsizmát mert olyanokat, ki lehet fogni, hogy 50ezres csizma, egyszer használt, pár ezer forintért.
2015. máj. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Régebben dorkóban nyomtam, ugyan nem csúszkált a lábam, mert a kengyelgumi ezt megakadályozta (lehet, hogy a tiéd kopott volt azon a nyergen, amiben ültél?), de mióta vettem csizmát, semmi másban nem tudok lovagolni, kb, pedig nincs agyonbordázva a talpa.

Én azért arra gondolok, hogy ennél több tényezős a dolog. Ha súlyt helyezel a kengyelbe, nem kellene, hogy csússzon a lábad, semerre sem, még akkor sem, ha kifelé áll a lábfejed. Lehet, hogy a nyereg nem ültetett jól, túl hátul volt a súlypontod, elöl a lábad, ezekre tudok gondolni... Na meg merre csúszik? Kifelé vagy befelé a kengyelbe?


Írták már és én is csak megerősíteni tudom, hogy szuper csizmákat kapni már 10 ezerért is használtan. Én Böröcz csizmát vettem, ami újonnan 75 ezer, használtan, éppen betörve került 12 ezerbe.

2015. máj. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Szó szerint lecsúszik a lábam a kengyelről, kifele-lefele. Egyedül combizmon múlik, hogy nem huppanok ilyenkor bele a ló hátába, annyira hirtelen és váratlanul ér mindig.


Egyébként azóta kíváncsiságból megnéztem a 4-5ezres decathlonos gumicsizmák talpát képen, és azért az új csizmáknak bordázott valamennyire a talpuk. Azoknak éppen patkómintásan. Az én régi gumicsizmám is decathlonos, de mostanra tükörsima a talpa, patkóbordázásnak nyoma sincs, legfeljebb ott, ahol nem koptattam annyira. Lehet, hogy tényleg ez lesz már a gond.


A nyereg tényleg régi volt, de nem hinném, hogy rosszul ültetett volna, ugyanis minden mást tökéletesen meg tudtam oldani, egyedül a lábammal volt problémám. Ha csúnyán előrecsúszott volna a lábam, akkor könnyűügetni is csak bajosan tudtam volna, arról már nem is beszélve, hogy az edzőm azonnal megpirongatott volna érte.


Köszönöm szépen a tanácsokat! Ha valakinek van még egyéb ötlete vagy hozzáfűznivalója, ne tartsa magában! :)

2015. máj. 2. 11:31
 7/12 anonim válasza:
Cipésszel ragasztass rá egy új talpréteget, úgy talán nem fog csúszni a divatcsizma illetve a kopott gumicsizma sem.
2015. máj. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Vegyél használtan egy pár ezres lovagló cipőt bőrből, meg hozzá egy lábszárvédőt. Hidd el többet ér, mint a gumicsizma. Illetve a kengyelen is múlhat ez-az, mióta "billenős" kengyelben lovagoltam azóta olyat akarok. Segít lenyomni a sarkad, és a térded is kíméli.
2015. máj. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Lábszárvédőm már van egy szép barna, hasított bőr, ajándékba kaptam. Ehhez mindenképp szeretnék egy barna lovaglócipőt.

A gumicsizmához csak azért ragaszkodom, mert dolgozom is lovak körül, szóval esős időben jó, ha van.


Azt hiszem ideje lesz akkor fellapozni az olx.hu-t vagy a vaterát :). A ragasztás sem utolsó ötlet, de akkor már a zippzárjára is kellene varratnom egy védő réteget a divatcsizmára, tépőzárasat, a kettő együtt meg kerülne annyiba, hogy akkor inkább veszek egy lovaglócipőt és/vagy egy gumicsizmát.


Köszönöm mindenkinek, repültek a zöld mancsok :)

2015. máj. 3. 09:31
 10/12 anonim ***** válasza:
A gumicsizma csak ganézásra való, meg sárban járni. Sétára, lovaglásra teljesen alkalmatlan. Nekem van és utálom, max a ló körüli munkára veszem fel, lóra ülés előtt meg átcserélem lovaglócipő + chaps-re.
2015. máj. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!