Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha valaki lovat vesz, és a...

Ha valaki lovat vesz, és a leendő vevő azt mondja, hogy szeretne xy vizsgálatot is elvégeztetni. Kit terhel a költség? A tulajdonost vagy a leendő vevőt?

Figyelt kérdés
2015. máj. 28. 13:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Megegyezésen alapul de általában a vevőt !
2015. máj. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A vevőt.
2015. máj. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Vevőt. A hirdetésben benne voltak, hogy mik vannak meg eddig a lónak. Az új vizsgálatot a vevő találta ki. Miért az eladónak kellene elvégeztetni?
2015. máj. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
bocsánat..nem elvégeztetni akart lenni, hanem fizetni. :)
2015. máj. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
a vevőt, de ha ügyesen bealkudja az árba és utána megveszi, akkor akár le is lehet vonni a vételárból. ha viszont nem veszi meg, akkor nyilván nem fogja az eladó kifizetni.
2015. máj. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Attól függ, mert pl. mostani időben egy FKV tesztet én nem fizetnék ki, pláne, ha olyan helyen van a ló, ahol a közelben van forgalomkorlátozás. Ott az eladó igazolja, hogy a ló egészséges, vagy tárgytalan - illetve én ehhez ragaszkodnék. De ha én kitalálom, hogy röntgent akarok a ló lábáról, azt nyilván én fogom csengetni, és ha kell a ló, akkor utána z alkudozásnál csakugyn lehet, hogy jól jövök ki - de ha nem veszem meg, akkor ráfizetés volt, potyára.
2015. máj. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha nekem azzal jönne valaki, hogy csináltassak saját költségemen ilyen-olyan vizsgálatokat, az tuti, hogy előszerződést írnék vele. Hogyisne, még kitalálja nekem, hogy mégis inkább a jóskapista lovát veszi meg, aztán feldughatom a leleteket...
2015. máj. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez a tulaj rugalmasságától is függ. Pl ha hasznára válik, akkor mondjuk hozzácsaphatja a vételárhoz a költséget. Ha nem veszed meg, akkor még mindig tudja hirdetni, hogy friss eredményei vannak, ha általános vizsgálatról van szó. Ha speciálisabb a dolog akkor én is a vevőre sóznám, mivel a ló "reklám értékét" nem növeli.
2015. máj. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Természetesen a vevőt, hiszen írtad, hogy a vevő szeretné - az eredményt viszont a eladó megtartja és amennyiben jók az eredmények, ez neki előny a következő jelöltnél, szóval ha egy részt átvállal (esetleg megcsináltatja ő maga), jobb eséllyel adja el a lovát.

Azt azonban nem árt tudni, hogy komolyabb lovakat alapból átfogó vizsgálati eredményekkel, pl. négy láb röntgennel kínálnak eladásra.

2015. máj. 29. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A kötelező vizsgálatok mindig a tulajt terhelik, viszont ha a vevő azt mondja, hogy ilyen meg olyan plusz vizsgálatot akar, akkor azt ő a saját költségén elvégeztetheti azzal az orvossal, ami neki tetszik. Ha autót veszel és el akarod vinni valami diagnosztikára, akkor sem az eladó pénzén viszed, vállalod, hogy ennyivel drágább az autó, maximum majd próbálsz a vételárból alkudozni kicsit. Minden extra kívánság a leendő vevő pénztárcáját terheli.
2015. máj. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!