Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Free jump vagy spenger (balanc...

Free jump vagy spenger (balance) kengyel eri meg jobban? Velemenyek? Tapasztalatok? Ugrashoz kene.

Figyelt kérdés
2015. máj. 31. 12:24
 1/5 anonim ***** válasza:

A free jumphoz nem tudok hozzászólni. Nekem Sprenger Bow Balance kengyelem van. Sokat gondolkodtam, hogy megéri-e az árát, vagy tud-e annyival többet stb de végül megvettem és ezerszer jobb, mint az eddigi kengyeleim! Eddig még sosem vesztettem el a kengyelemet, ha valamiért kiveszem a lábamat egyből vissza tudom rakni, nem kell keresgélni. Tökéletes biztonságot nyújt mind lovaglás közben, mind ugrások fölött. Előtte néha, ha nagyon fölé ugrott az egyik lovam (csikó), akkor jóval hátracsúszott a lábam, nem éreztem semmiféle támogatást, de ebben a kengyelben mindig a legjobb pozíciót tudom felvenni. Nagyon rugalmas, szinte észre sem venni, hogy ott van, de mégis biztonságos. Mivel hajlik, ezért követi a lábam mozgását, nem kényszeríti kényelmetlen pózokba (emiatt is olyan jó ugrások felett). Plusz ebben a térdem sem fájt soha (ami eddig szokott). Csaj ajánlani tudom! Először tartózkodtam az ára miatt, de most lehet, hogy veszek egyet a másik nyergemre is. (Talán annyi a hátránya, hogy kezdőknek nem ez a megfelelő kengyel. Kell hozzá bizonyos lovastudás, hogy a lovasnak megfelelő tartása legyen már stb, különben csak ide-oda nyeklik a kengyelben. De gondolom neked ilyenekkel már nincsen bajod, csak próbálok segíteni másoknak is, akik esetleg ezt olvassák).

(18/L, 125-ön versenyzek).

2015. máj. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a velemenyed :-)
2015. máj. 31. 13:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk többeknek free jump van, panasz nem volt rá, ódákat zengenek róla, tényleg nagyon fa.sza kengyel, de a teljes hatáshoz szükséges hozzá a kengyelszíja is.

Összességében szerintem egyik se ér annyit, amennyiért vesztegetik amúgy, de ez a magánvéleményem, hogy remek kengyel mindkettő, azt nem vitatom el.

2015. máj. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én egyikért se adnék annyi pénzt amennyit kérnek érte, de ha a biztonság a fő szempont akkor freejump.
2015. jún. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
esetleg meg valaki aki hasznalja vagy hallot rola? :)
2015. jún. 1. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!