Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Connemara vagy welsh póni?

Connemara vagy welsh póni?

Figyelt kérdés
18 éves 55 kilós lány vagyok . 4 éve lovagolok . Tan és könnyű ügetés is tökéletesen megy még szőrén is . Első lovamat venném majd hamarosan . Kancát szeretnék majd venni csak kérdés hogy hogy a kettő közül melyik lenne a legjobb .
2015. jún. 8. 23:01
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Vagy tudtok még ajánlani 145-155 cm magas nem túl izmolt lovakat ?
2015. jún. 8. 23:05
 2/11 A kérdező kommentje:
Ja és én 164 cm vagyok .
2015. jún. 8. 23:05
 3/11 anonim ***** válasza:

de miért pont póni? felnőtt ember vagy, egy welsh kicsi neked, a connemara már jobb méretben, de az meg irreálisan drága.


egy sima magyar félvér is jó lesz. főleg, hogy azt írod "vennéd" az első lovad, gondolom 18 évesen nincs pont másfél millió forintod az első lovadra.

2015. jún. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ne fajtát vásárolj! A ló nem kutya, lónál a fajta fogalmát máshogy kell értelmezni. Próbálj ki több 140-150 cm magasságú lovat, azt vedd meg amelyik legjobban tetszik! Egyik fajtával se jársz jobban vagy rosszabbul. A fajta azért SEM érdekes, mert itt nem az a kérdés, hogy pl. Lipicai vagy Hannoveri, hanem két olyan fajta között vacillálsz, aminél hasonló a tenyészcél.

Az meg, hogy "felnőtt ember vegyen nagylovat" hülyeség. Ha nem akarsz 120cm magasságon ugrózni, akkor miért vennél, ha egyszer kislovat akarsz? A pónik rengeteg előnyét gondolom ismered.

2015. jún. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igazából ugy terveztem hogy mivel otthon lakom es a munkámból befolyó pénzt eltennem így azért tudnék lovat venni . Amugy jobban preferálom az alacsonyabb lovakat meg hat kissebbet lehet róluk esni . De van welsh cob is nem ? Az nagyobb méretű . Mert más fajtaban nem találtam alacsonyabb termetűt
2015. jún. 10. 16:57
 6/11 A kérdező kommentje:
De mindegy nezelodok meg kissebb termetű lovak utan nem muszáj hogy póni legyen :)
2015. jún. 10. 16:59
 7/11 A kérdező kommentje:
Amugy igen tudom hogy inkabb a személyiséget kell nézni . De azért a mérete is fontos most nekem .
2015. jún. 10. 17:01
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen. Egy welsh póni kicsi lenne neked a connemara meg drága. Ha nem szeretnél túl nagy lovat fjordot vagy haflingit ajánlanék. Já és mégvalami: az ügetést írtad, de mi van a vágtával? :D ;)
2015. jún. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nekem azok tul erős csontozatuak . Amugy mar 4x vagtaztam de az utolsonal lerepultem es kórházba kerültem . De persze csak akkor veszem lovat ha mar megy a vágta is . Hamarosan ujra kezdem tanulni mert eddig rettegtem tőle . Szóval kb ugy 2 hónap múlva veszem meg csak a lovat :)
2015. jún. 10. 21:36
 10/11 anonim ***** válasza:

"kisebbet lehet róluk esni" Hát ebbe belekötnék, van pár sztorim.

A Haflingi nem kimondottan erős csontozatú, legalábbis a modern típusa. Talán a Connemara nehezebb is. Welsh Cobot, meg NEM fogsz találni Magyarországon. Mindenesetre a vásárláshoz keress valakit, aki ért hozzá, elmegy veled kipróbálni.

2015. jún. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!