Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lovat ajánlotok első...

Milyen lovat ajánlotok első lónak?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok 60 kiló es az elso lovamat veszem majd hamarosan . Azt mar tudom hogy herélt vagy kanca lesz . De kiscsikót is annyira szívesen vennék .. Persze tudom hogy az be kell lovagolni de van egy szuper edzőm aki tudna segíteni . Szóval a kérdés hogy milyet ajánlotok ?
2015. jún. 10. 21:27
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Szerintem valamilyen magyar félvér szerűség lenne jó, mert az ugyan magasabbak az elképzeléseidnél, de többnyire jó hobbi lovak és a keretbe is belefér. És, ha egyszer majd kitalálod, hogy szeretnél kisebb akadályokat ugratni, vagy tudom is én,arra is alkalmas lehet.

Nem tudom, mennyire csikóra gondolsz, de ha mindenképp olyat szeretnél amelyiket az edződ tudja belovagolni, akkor is inkább jól szocializálódott , 3-4 éves (vagy még több) lovak között nézelődj, amelyiket szinte azonnal el lehet kezdeni trenírozni és nem kell még vele 2-3 évet várni.

De én nem ajánlom, hogy csikót vegyél mert azzal nagyon sok a macera és nem is biztos, hogy olyan lesz amilyet te szeretnél.

Szerintem egy 5-8 éves ló a legmegfelelőbb ami még fiatal és fejlődik de már nem egy nyers kiscsikó.

2015. jún. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Igen , a csikó nem lesz jo . 5-8 éves herélt az megfelelő lenne nekem vagy kanca szerintem
2015. jún. 11. 00:01
 13/25 anonim ***** válasza:

Van arab a shagyaban, de minden csak a belovagláson múlik. Én ami shagyakat ismerek, azok végtelenül nyugodt és készséges lovak, terepen pedig nincs lehetetlen előttük. Könnyen kezelhetők, kicsik, ruganyosak. Elvisznek bárhová.

A hucul dettó, ám én a hucult egy kicsit "agyasabbnak" mondanám. Nagyon nagy arcok a kisfickók, néha hajlamosak a makacskodásra, de ugyanolyan jó társad lehet terepen, mint egy shagya.


Persze ahogy írták, a vmilyen félvér, pl kisbéri félvér is tökéletes lenne a számodra, vagy én még amit ajánlani tudnék, az vagy egy könnyű-, vagy egy nehéz sodrott.


Megkérdezhetem, miért nem szeretnél magas lovat?

2015. jún. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

8-10 éves kanca vagy herélt való neked. A kanca jobb, mert van tenyészértéke (feltéve, hogy nem nullás, küllemhibás, vagy valami egyéb baj van vele), a heréltnek nincs.

Fajta tekintetében attól is függ, mire kell, mert hobbiban elmegy a hucul, haflingi, magyar félvér (bár ez elég tág sajnos), de akár az ügető vagy a telivér is. De mondjuk ha egy shagyaval nehezen bírnál, vagy a telivérrel, ügetővel, akkor inkább ne is gondolj csikóra semmiképpen!

2015. jún. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Hobbira kell . Amugy azért nem akarok nagy lovat mert egyszer nagyot estem es kórházba kerültem es ki is hagytam fel evet a lovaglásból .
2015. jún. 11. 15:30
 16/25 A kérdező kommentje:
Amugy most találtam egy 140 cm barna kanca lovat . Viszont 11 éves es vemhes
2015. jún. 11. 15:31
 17/25 A kérdező kommentje:
Ezenkívül most ami tetszik az egy 3 éves haflingi x welsh csődör csikó
2015. jún. 11. 15:32
 18/25 A kérdező kommentje:
Egyébként a hafi welsh nagyon gyönyörű es azért ki lehet herelni szóval azért is gondoltam ra .
2015. jún. 11. 15:36
 19/25 anonim ***** válasza:

11 éves vemhes lovat semmiképpen se vegyél. Mit akarsz tőle? Speciális táplálást igényel, állandó állatorvosi kontrollt, ha baj van a csikóval, akár az anyjával együtt is belepusztulhat már az ellésbe is. Az anyját nem tudod rendesen dolgoztatni, csak nagyon lájtosan, amíg meg nem ellik, ráadásul ekkor már szeszélyessé válhat, lehet, hogy harap, ha fel akarsz ülni, vagy falhoz vág, ha csizmát zársz... Aztán megellik, a csikóhoz állandó orvosi felügyelet kell, speciális takarmány, oltások, nem mindegy, hol és hogyan tartod (bokszban állatkínzás, legelőn viszont nem tarthatod pl. előző évi csikókkal, mert akár meg is ölhetik, és rendszeresen terrorizálják, főleg leválasztás után, mikor már nincs ott a védelmező anyja). Aztán ha első csikó, akkor az anyja is csak tanulja, hogyan kell csikót nevelni, neked kell biztosan tudnod! Mármost ez nem egyszerű dolog, pl. hol van a határ, ha próbálgat a csikó, és mennyire szabad nevelni? Mert nem törheted le teljesen az akaratát,de van, amit nem szabad ráhagyni azért. Hol a határ? Mit csinálsz a csikóval? Hogy fogod felnevelni 3 éves koráig, és lesz-e miből fizetned a tartását? Mivel fogod takarmányozni? Mert a csikónevelés ma már túlmutat azon, hogy csapd ki legelőre, és 3-4 évesen hozd be, igencsak! És ha mindent megadsz neki, se fogják 1-200nál többért elvinni nyersen... Vagy kifizeted a belovaglását? Akkor fizetsz rá mondjuk 150-200-at még, és eladod max egy százassal többért, mint nyersen. Hmmm...


A három éves lóval meg mit akarsz, szintén? Őt még képezni kell, alig tudja, amit tud! Nagyon könnyű elrontani, ő egy tapasztalt, profi lovast igényel, aki tudja őt képezni és vezetni. Másképpen ez nem működik, márpedig az írásodból látszik, hogy ennyire tapasztalt nem vagy. 8 év alatti lovat ne is igen nézz.

2015. jún. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Ne fajtát, hanem lovat válassz. Az én lovam fjord, de én a személyiségébe szerettem bele, nem a fajtába. :)
2015. jún. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!