Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha a lovarda "tönkretette" a...

Ha a lovarda "tönkretette" a lovamat, akkor jogosan követelhetem, hogy vehetnek nekem egy újat? (Lent, elég összetett)

Figyelt kérdés

Azért is kicsit kényes ügy, mert ahol bértatottam, a tulajdonos elég jó barátom. Úgy egyeztünk meg ( természtetesen írtunk szerződést), hogy oktathatnak a lovamon díjugratást, de csak és kizárólag felügyelettel és mivel ezt engedem, kicsit kevesebbet fizetek a bértartásért. Az történt, bár még nem világos minden részlet, hogy egy kezdő egyedül ugratott a lovammal, aki olyan súlyosan megsérült, mert ez a valaki vmit nagyon rosszul csinált, hogy lesérült a lába de úgy, hogy a doki szerint a legjobb lenne elaltatni a szerencsétlent, mert ráállni se tud. A tulaj sumákol, hogy megússza, de ha egy mód van rá nem fogja, hiszen "anyagi kárt" okozott nekem. Bocs, ha kicsit nyersen fogalmazok, de még mindig nem fogtam fel teljesen, ami történt. A második lovam volt, nagyon jól képzett családi ló, imádta a gyerekemimet is.

Ebben az esetben mit lehet tenni? Ki a felelős? Jogosan követelhetem, hogy most akkor vehetnek nekem egy új lovat? Csak normális válaszokat légyszíves!



2015. jún. 14. 12:56
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocsi, kicsit félreérthetően írtam, a ló sérült meg, aki rajta ült hát azt nem tudom. Csodálkozom, hogy hogy fordulhatott elő ilyen kóklerség, mert jó hírű lovarda hozzáértőkkel, jó lovakkal, sok kezdő lovasuk is van, de ilyen balesetről én még nrm hallottam itt... ?
2015. jún. 14. 13:03
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Remélem volt annyi eszed, ha már a lovad bedobtad a közösbe, akkor a szerződésben alaposan kitértetek az ilyen esetekre, pl fizetnek-e neked kártérítést, ki viseli az orvosi költséget, kinek és mit kell bizonyítania. Mert akár le is tagadhatják az egészet, mondhatják azt is, hogy a legelőn vagy a boxban sérült le, így mossák kezeiket.

Én a helyedben elbeszélgetnék a lovassal, aki lovagolta és a beszélgetésről vagy hang vagy videófelvételt készítenék. Majd szépen mindenkit meg interjúvolni, hogy ki mit állít.

Ajánlom keress egy jó ügyvédet, mert ebből szép kis per lehet. Csináltass hatósági állatorvossal szakvéleményt, mert ez sokat jelenthet!


Amúgy meg ha az embernek van egy jó lova, akkor tök hülye, hogy engedi, hogy mások is lovagolják, csak mert kap 10-20 ezer Ft kedvezményt, mert ezen jóval többet is lehet bukni... mint ahogy valószínű te is bukni fogsz, ha csak nincs valami alapos bizonyítékuk ellenük.

2015. jún. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A követelés jogos a bizonyítás nehéz. Ha elaltatás lesz, kérj igazságügyi boncolást!
2015. jún. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is keresd meg a lovast, neki nincs igazán érdeke abból hogyha megússzák így ha van egy kis jóérzése melléd áll és akár vallomást tesz hogy akkor sérült le a ló amikor vele volt.
2015. jún. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha lehet még frissiben beszélj a lovassal és tényleg vedd fel, mert lehet később a lovi tulaj majd vele is letagadtatja az egészet (vagy befolyásolja, hogy változtasson a sztorin), viszont ha netán per lesz belőle, akkor nem tudnak variálni, mert egyszer már elmondta mi volt a szitu és te ezt rögzítetted is.

Illetve mind a kezelő állatorvossal is vegyél fel egy vallomást, keress szemtanúkat, lovászokat stb, akitől infót tudsz gyűjteni. A hatósági állatorvos által kiadott szakvélemény pedig alátámaszthatja azt, hogy az ugratástól lett tropa a lovad lába.

2015. jún. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Bocs, nem teljesen ide tartozik, csak a kíváncsiság hajt, de te voltál az a kérdező, akit zavart, hogy a ló előző helyéről a nyakára járt egy lány, aki folyton a ló felől érdeklődött és szerette volna meglátogatni?


A kérdésre is válaszolva ez azért olyan bonyolult, mert az egy dolog, hogy kapsz egy másik lovat, de ez esetben ezt neki kéne adnod, és akkor ő lehet, hogy elküldi vágóhídra és a fájós lábával még 2 heti kínok várnak rá? Vagy egyáltalán azt hogy egyeztetitek, hogy egy azonos értékű, hasonló képen használható lovat kapj cserébe, ne egy 20 éves sánta sütetlen gebét?

2015. jún. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Attól függ... ha akar még az a lovas ott lovagolni, akkor azért nem biztos, hogy szembe fog menni a gazdával. Én azt mondom, hogy csak dűlőre kéne vele jutni valahogy. Ha a szépszó nem használ, akkor fenyegetéssel. Pörbe fogni kétes kimenetelű ügy, inkább keress valami fogást rajta, mi az, amit semmiképpen sem szeretne, és zsarold ki belőle a pénzedet! Már ha egyáltalán lehet. Mert sok lovasgazdának a segge is kivan a gatyából, nem tudnak csak úgy a szögről leakasztani egyik napról a másikra százezreket. És ha nincs pénze a komának, onnantól fogval már mindegy is, hogy akar-e fizetni vagy sem, van-e szemtanúd vagy sem, mindenképpen buktad a partyt, ki sem tudod perelni belőle, mert a bírósági végrehajtó is csak pingvinezni tud majd, hogy "kérem, én itt mit foglaljak le? Az OSB-ből tákolt putriistállót vagy a szalmakazlat?"
2015. jún. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azért kell elaltatni, mert nem áll rá a lábára? Kicsit pontosabb diagnózis eseleg...?


El kell olvasni a szerződést...benne van a válasz, hogy vállal-e felelősséget a lovarda. Általában sima bértartásiban az van, hogy nem. Így, hogy lovagolták, a sérülés benne volt a pakliban (ahogy benne van akkor is, ha olimpiai bajnok lovagolja - vagy éppen te).

Ha a szerződésben nincs erre vonatkozó rész, egy ügyvédet keress fel.

2015. jún. 15. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Leginkább te vagy a hibás. Nem mártírkodni akarok meg nem akarok pálcát törni feletted de ha nekem van egy jól képzett lovam,tuti nem adom szerencsétlen balekok kezébe,csak azért h nagykegyesen ne lopjon annyit ki a tartásra a zsebemből. Akkor inkább nem kell saját ló.
2015. jún. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Beszélgetésről hangfelvételt csak előzetes tájékoztatással készíthetsz.
2015. jún. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!