Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Volt már valakivel hasonló?...

Volt már valakivel hasonló? (zabla)

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy most használok egy lyukacsos zablát. Rengeteg a macera vele, minden lovaglás után ki kell tisztítani (eleve csak akkor hatásos, ha tiszta). Egy másik lóra is ez kell, nem baj, neki is kitisztítom (szeretem a rendet...). Ami először nem tűnt fel, hogy most egyre büdösebb. Kb másfél hónapja használom, előtte talán ha 1-2x használhatták. Gondolom hiába tisztítom ki, azért mégiscsak benne marad egy kis kosz, fű stb, na meg a ló nyála, baktériumok... Szerintem a többi zabla se lehet rózsaillatú belülről, de azok ugye zártak, ez meg nyitott.

Be szeretném áztatni valamibe, hogy kicsit jobban kitisztuljon, mint ha csak vízben lenne. Lehet, hogy hülyeség, de arra gondoltam, hogy szájvizet használnék (kék Listerine). Vagy nem szabad? Volt már veletek hasonló? Ti mit tanácsolnátok?


Amúgy ilyen a zabla: [link]


2015. jún. 15. 14:57
 1/4 A kérdező kommentje:
csak kicsit nagyobbak a lyukak, hogy át lehet látni rajtuk
2015. jún. 15. 14:58
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a szájvíz jó ötlet, illetve egy vékony körkefét is be kéne szerezned (pl amivel a vizipipákat is tisztítják) [link]


Ha megpucoltad, akkor alaposan öblítsd ki és szárítsd meg (akár ilyen kis úti hajszárítóval), mert ha nem tud belőle kifolyni rendesen a víz, akkor beleposhadhat amikor lassan szárad ki (az sem virágillatú).

2015. jún. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A kifőzéstől se lesz baja, szerintem bírnia kéne. Ez vegyszermentes és véletlenül se marad vegyszermaradvány a zablán belül. Sajnos ezek a lyukacsos zablák nagyon nehezen száradnak ki belülről.
2015. jún. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem beáztathatod, de után most el alaposan még vízzel is.
2015. júl. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!