Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A ló 1 nap hány órát fekszik?

Kovács lászló1997 kérdése:

A ló 1 nap hány órát fekszik?

Figyelt kérdés
2015. jún. 17. 12:39
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
a lovak tudtommal nem fekszenek.. állva is alszanak.. kivéve ha beidomítják le tudják fektetni.
2015. jún. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
0%
Igaza van az elsőnek! Csak akkor fekszenek le ha be vannak idomítva vagy ha betegek!
2015. jún. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Első jókora hülyeséget mondtál.

Az igaz, hogy a ló tud állva "aludni", de ez nem igazi alvás, inkább bóbiskolás, az igazi pihentető mélyalváshoz a lónak is le kell feküdnie.

Az hogy mennyit fekszik az attól is függ, hogy milyen életszakaszban van, milyen a környezete, a körülmények. Pl egy kiscsikó még nagyon sokat fekszik, de még az éves csikónk is szeretett aludni napközben vagy csak feküdni.

Illetve az idősebb lovak is többet fekszenek egy nap.

Ha ménesben vannak tartva, akkor is láthatsz napközben elheverésző lovakat, mert a ménesben biztonságban érzik magukat, illetve megvannak az őrszemek, ha megszűnik a szerintük biztonságos helyzet egyből felkelnek.


Én már aludtam a lovam mellett, érdekes volt. Az éjszaka úgy telt, hogy volt amikor feküdt, aztán volt hogy a szomszéddal piszkálták egymást, aztán evett, akkor megint aludt az oldalán egy sort. Egy oldalán nem fekszik túl sokáig.

2015. jún. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom napi 3 óra fekvő alvásra van szükségük, ezt több darabra bontva, mivel a nagy testük fekve se a légzésnek, se az emésztésnek nem kedvez.
2015. jún. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

igaza van a harmadiknak

nem alszanak sokat az oldalukon mert összenyomhatják a belső szerveiket (legalábbis én így tudom)

2015. jún. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Moyra Williams erről készített felmérést:

[link]

2015. jún. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
akkor ne legyek meg ijedve ha fekve találom? (6hónapos)
2015. jún. 17. 16:27
 8/8 anonim ***** válasza:
ne legyél megijedve ,csikó még többet is fekszik . Ha teljesen biztonságban érzi magát akkor lefekszik,ha feláll időnként és nem egésznap egy helyben fekszik ,nincs baj.
2015. jún. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!