Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Elítélnétek ezért egy szenvedé...

Elítélnétek ezért egy szenvedélyes lovas lányt? Aki 16 éves.

Figyelt kérdés

Kiskorom óta imádom a lovakat ha nem érintkezem velük már 2 hét után elvonási tüneteim vannak :D Szeretnék majd pár év múlva saját pacit is.

Papa (aki apukám helyét töltötte be mert elhagyott a fater babakoromban) meghalt lassan 4 éve. Nagyon hiányzik. A lovaglótudásom ment rá a gyászra. Képtelen vagyok fejlődni. Papa rákban halt meg, nem lovagol a családomban senki. Szóval nem haladok sokat, nehezen javulok. Nem minden lóban bízom. Stresszelek az órákon. Lovardában mindenki rendes, de félek kezdőkkel lovagolni. Attól félek hogy veszélybe sodorom őket. Ami persze nem történik meg.

Nem bírtam. Imádom ezt a sportot, de közben tudom hogy nekem egy halálnyugodt de fiatal kanca kell, akiben megbízok.

Már hónapok óta nyugtatót szedek de csak a lovaglóórákhoz. A szerelmem is eljön nyárra lovagolni, ez mégnagyobb stressz. De ha benyugtatózom magam akkor élvezem az órát. De fejlődni nem tudok. A szerelmem évente lovagol pár napot és jobb nálam. Ez nagyon nyugtalanit. Nem tudom mit tegyek, terepre sem merek kijárni. A nyugtatókra vagyok szorulva.


2015. jún. 18. 23:18
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
is
2015. jún. 19. 18:07
 12/14 anonim ***** válasza:

Te ne lovagolni menj, hanem pszichológushoz. Mert amíg benyugizva stresszelsz a lovon, annak jó vége nem lehet, és előbb-utóbb irgalmatlan nagy baleset lesz a vége. Szedd rendbe magad szakemberrel, aztán lépj tovább.

És addig a gondolataid körül se forogjon saját ló, amíg saját magadat ilyen szinten nem tudod ellátni.

2015. jún. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
de az a fura hogy ha tök egyedül lovagolok (a pályán, nem terepen) akkor no para. Akkor nem szeretek ha 4-5 emberrel lovagolok egyszerre együtt. De ha nem kell csak a lóra figyelnem akkor úgy jó. Csak rossz hogy annyi gyerek van hogy erre nincs lehetőség. Legalább egy emberrel mindig lovagolok.
2015. jún. 20. 08:16
 14/14 anonim válasza:

Szerintem keress egy olyan lovardát, ahol az edzővel normálisan lehet beszélni, menj, nézd meg az edzést, ahol foglalkozhatsz magad is a lóval, nem csak a segged alá rakják...csupa pozitív dolgot, próbáld ki szőrén csak a karámban léptetni/legeltetni. És a másik lovardát is "tartsd meg", ha ennyire fontos a barátod, de szerintem az már rég rossz, hogy azon is kell stresszelned, hogy mikor rak ki, vagy még megtart-e egy ideig. A másik, nekem is meghalt a papám, én nem is álltam hozzá annyire közel mint te, még is nagyon fájt, hogy elveszítettem, és

sokat sírtam, szomorú voltam, csoda, hogy a vagdosáshoz nem estem vissza (tudom hogy hülyeség volt, bárcsak akkor mondta valaki, de senki nem tudott róla, magam oldottam meg). Tényleg ne stresszelj azon, hogy nem fogsz fejlődni, mert hát az amúgy kit érdekel? A barátodat??? Miatta aztán nem érdemes ezen rágódni, a leírtak alpján. Én 11 éve lovagolok, és egy ideje nekem sem látványos a fejlődésem (magam szerint kb. 2 éve semmi), de ha mást nem, próbálok egyenessebben ülni, finomabb szársegítségeket adni, és több testsúly, csizma segítséget gyakorolni. nem megy könnyen, de legalább csiszolgatni tudok rajta. Volt hogy én is nagyon paráztam, mert az a ló, akit én lovagolok egy ideje(pár éve), szinte csikó még, de nagyon tehetséges és túl okos. Harapott, rúgott, állandóan sunyított, senkit nem engedett be a boxába. Az edzőm szépen fokozatosan bánt vele és mára azért sokkal kezelhetőbb, de ha nem kedvel valakit, azzal még mindig nagyon genyó tud lenni. Egyszer engem is megrúgott, azután féltem bemenni a boxba, lecsutakolni a farát, a hátsó patáit kikaparni ( ezek elég dedós félelmek, tudom) de időről időre könnyebb lett, már nem remegtem a félelemtől, mert rájöttem, hogy nagyon jól tudja a ló, hogy félek tőle, és ki is fogja használni, úgyhogy határozott lettem, legalábbis azt mutattam felé, és lám, úgy viselkedett, mint a kisangyal (jó azárt ha elfordulok még mindig sunyít, de amint ránézek, egyből elfordul, és tudja hány kilós [talán pont az a baj, hogy tudja 😃] ) és így napról napra magabiztosabb is lettem, nem csak kifelé mutattam ezt.

Kicsit hosszú lett, szerintem néhány helyen értelmetlen, de remélem megérted, mit akarok ezzel mondani :)

2015. jún. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!