Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Félek a lovaktól. Miért?

Félek a lovaktól. Miért?

Figyelt kérdés
2 éve lovak körül vagyok és nagyon szeretem őket.Kezdetben nyugodt terápiás lovak között voltam tőlük nem féltem.De aztán elkezdtem lovagolni és az egyik ló elég gonosz.Ha én akarom megfogni akkor folyton sunyít és elfordul a boxban.Hátsó patáját akartam épp kipucolni mikor kikapta a kezemból és rúgott vele.Nem talált el de azóta félek tőle.A karámban nem merek megkozelíteni mert képes és elvégtat engem meg felrúg.Tudnának ötletet adni hogy mivel tudnám legyőzni a félelmem?
2015. jún. 20. 21:26
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Háth ha ilyen agressziv a ló, akkor nem kell legyőzni a félelmedet, hanem ne is menj a közelébe.
2015. jún. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Azzal hogy elfogadod hogy minden ló más.

Mindegyik egy-egy egyéniség… :)


Egy ló ilyen, attól még a többi nem. Kerüld ezt a lovat, de neéha adj neki mondjuk egy répát vaaagy kockacukrot esetleg dinnyehéjat…


Másik lovakkal foglaalkozu inkabb, nehogy bajod essen! ;)

2015. jún. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit hagyd azt a lovat, és barátkozz egy nyugisabbal. Később megkérheted a gonosz paci gazdáját, hogy swgítsen neked megbarátkozni vele.
2015. jún. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
legszívesebben elkerülném de edzéseken őt kapom meg mert lovaglásnál nyugodt és kezelhető én pedig még kezdőnek számítók.
2015. jún. 20. 21:39
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez természetes dolog.
2015. jún. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyen pacim. Pontosabban én még nem tapasztaltam, csak amikor már ötödszörre mentem el mögötte (természetesen a kezemet végig a farán tartva, ahogy kell) akkor szóltak, hogy ezt nem nagyon kéne, mert esetleeeg felrúg a Holdig.

Lovaglásnál tényleg nagyszerű paci, egyszer váratlanul elkapott minket a jégeső tereplovaglásnál, és vissza kellett vágtatnunk. Az előttem lévő ló felrúgta a sarat a szemembe, szó szerint vakon kellett végiggalopoznom az erdőn, ahol egy rész tele volt kiálló ágakkal. Nem, cseppet sem kaptam szívrohamot :)

Biztonságban hazavitt :)

2015. jún. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

2-Es vagyok.


Lovagolsz akkor rajta, de megkéred hogy ne te ápold, mondd el hogy milyen Veled. ;|

2015. jún. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha földről igazi féreg, én nem engedném, hogy egy magadfajta kezdő felügyelet nélkül pucolja, nyergelje. Elég fura, hogy iskolaló létére ilyet megengedhet magának földről egy lovassal szemben.

Ne lovagold, vagy amíg ilyen, és te nyilván valóan nem tudod kezelni ezeket a húzásait, szólj nekik, hogy felülni felülsz ugyan rá, de pucolni nem akarod, vagy legalábbis nem egyedül. Szívesen segítesz másnak a pucolásban egy másik lóval, de amíg ez az életveszélyes dög ilyeneket engedhet meg magának veled szemben, nem mész a közelébe - vagy helyet váltasz.


Karámban más. A legelő, a karám az ő pihenőhelye, ahol nincs munka, tehát nincs helye kíváncsiskodó lovasoknak - max munka előtt, kötőfékkel és vezetőszárral felfegyverkezve. Nekünk is van egy nehéz természetű lovunk, aki egyébként ha ki van kötve, és tudja, hogy munka lesz, kezesbárány, de ha szabadon van, kinn a legelőn, akkor hajlamos odaharapni az alkalmatlankodóknak - kivéve persze a gondozóit, mert jól tudja, hogy hol a helye. Nem is szoktuk ezért cseszegetni, nem engedünk be senkit egyedül a karámba és kész. Na de hogy kikötve, munkához készülve is csinálja a feszkót? Elfogadhatatlan. Ahogy az is, hogy így magadra hagynak vele, amikor valószínűleg még rengeteget kellene tanulnod a lovakról.

2015. jún. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
39%
Minden okod megvan a félelemre, a lovak nagyon gonosz állatok. Némelyik raffinált, és aranyosnak mutatja magát, de az csak színlelés, csak azért csinálják, hogy ellankadjon a figyelmed, és aztán egy óvatlan pillanatban jól ledobhassanak, felrúghassanak és megtaposhassanak. A legjobb, ha egyáltalán nem is foglalkozol lovakkal, de ha mégis, köss egy jó életbiztosítást, mert a ló nagyon veszélyes állat.
2015. jún. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Utolsó,hol láttál te lovat?Valami horrorfilmben?

Jóval több mint húsz évig dolgoztam lóversenypályán tréningben lévő telivérekkel,azok nem kispályás jószágok.Soha nem lett komolyabb bajom.Kisebb sérülések igen,de olyankor általában én csináltam valamit rosszul.

2015. jún. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!