Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kiröhögtek mikor leestem a...

Kiröhögtek mikor leestem a lóról. Azóta félek visszamenni?

Figyelt kérdés

4 évvel ezelőtt fejeztem be a lovaglást egy lovasbaleset miatt (eltört a lábam). Pár hete kezdtem elölről, és hála a nagynénémnek és a lovának, újra megszerettem a lovakat, és úgy is éreztem, már nem félek tőlük. Viszont 1 hete, mikor az oktató azt mondta próbáljuk meg a vágtát, alig hogy elindította a lovat az bakolt egyet és én olyan szerencsétlenül estem, hogy a ló alá kerültem egy pillanatra. Az volt a mázlim, hogy nem lépett rám. Nagyon megijedtem. Erre a karám szélén álldogáló 4-5 "bennfentes" lány elkezdett rajtam hangosan nevetni. Ha ez nem lett volna elég, még az oktató is röhögni kezdett és azt mondta, hogy inkább fejezzük be a mai órát. Én legszívesebben sírtam volna, és egyszerűen nagyon cikinek éreztem a helyzetet. A lovardába kijárok, a nagynéném lovához, mert szeretem azt a pacit, de lóra ülni megint félek, rettegek attól, hogy esetleg újra valami komolyabb baleset ér, és attól is, hogy megint kiröhögnek... Legszívesebben másik lovardába mennék, de ez az egyetlen, környékünkről rendesen megközelíthető hely.


16/L


2015. jún. 24. 16:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
10%
Hagyd,ne erőltesd,nem neked való!
2015. jún. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 piriiiii ***** válasza:
100%

Menj el arról a helyről egy másik lovardába. Akár messze van, akár nem, mert ez a hely nem tesz jót Neked. Megijedtél a baleset miatt és ez érthető is tulajdonképpen, de nem egy ilyen idióta oktató fogja visszaadni a bizalmadat, sőt, inkább elveszi majd.

Idióta kis csitrik járnak oda, az oktatód pedig ostoba.

Vissza kellett volna ülnöd, ha az épségedben nem esett kár, és nem rögtön befejezni...

Egyébként pedig van egy lovas közmondás, hogy a lovaglás szerves része a leesés, sőt, meg kell tanulni esni is. Ezen nincs röhögni való.

De amúgy mi a kérdés?

2015. jún. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Kérdésem az lenne, hogy menjek (legalábbis próbáljak) átmenni egy másik lovardába? Idővel elfog múlni ez a félelem?
2015. jún. 24. 16:39
 4/14 anonim ***** válasza:
93%

Szedd össze magad és növessz önbizalmat. Szard le, ha kiröhögnek, ne törődj vele.

Én is ilyen fekete bárány voltam annak idején általánosban, emiatt voltam én a céltábla, akibe mindig bele lehet rúgni, akit a legjobb szekálni. Aztán középiskolában nem voltak ekkora bunkó osztálytársaim, de nagyon bizalmatlanná tettek az előző rossz tapasztalataim. Nem sok emberrel barátkoztam, viszont megtanultam nem törődni az emberek véleményével. Egy időben úgy éreztem mindenki engem néz, mindenki rajtam röhög, egy rakás szerencsétlenség vagyok. Aztán szép lassan elkezdtem elfogadni magam, sőt, tudomásul vettem, hogy sosem leszek olyan mint ők. És ez elkezdett tetszeni. Ma már teljesen normális önbizalmam van, nem félek megszólítani embereket, nem blokkolok le, ha hozzám szólnak, és ami a legérdekesebb számomra, hogy a munkahelyemen szeretnek az emberek :)


Bár az én történetem nem egészen olyan mint a tiéd, de az alap ugyanez. Azért félsz, mert nincs önbizalmad, és ugyanebben a "rút kiskacsa effektusban" (én így hívom amikor úgy érzem mindenki engem néz) vergődsz, mint annak idején én. Ezért frusztrál téged annyira, hogy kinevetett az a pár liba. Ne foglalkozz velük, az ő szegénységi bizonyítványuk, hogy kiröhögtek, ahelyett hogy segítettek volna.

Az oktatód is lehetett volna empatikusabb.

Elszántság, önbizalom, kitartás ;)

21L

2015. jún. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

4-es vagyok, normál esetben én is azt ajánlanám, hogy menj másik iskolába, de mivel írtad, hogy ez nem kivitelezhető, ezért nem is említettem.

Ha mégis működik, akkor viszont hagyd ott ezt a sulit.

2015. jún. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 piriiiii ***** válasza:

Igen, elmúlhat, ha úgy állsz hozzá.

Ez egy kicsit olyan, mint a cigarettáról való leszokás, egyetlen döntés kérdése az egész, és mindenki képes lenne rá.

De most a lovaglástól félsz, vagy az ottani emberektől?

2015. jún. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem menj egy másik lovardába. Nálunk ha valaki leesik és nem lett baja vissza kell ülni a lóra és eszébe sem jut senkinek nevetni. Már jártam úgy, hogy vágtánál az egyik kedves iskolaló nyakába kerültem, elég cikinek éreztem, de többiek óra után megnyugtattak, hogy előfordul az ilyesmi. Egyszóval egy jó lovardát fogtam ki. Azért írtam le, hogy lásd nem minden hely olyan, mint amiről írtál. Egy jó lovardában vissza fog térni az önbizalmad.
2015. jún. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


piriiiii: Igazából...mindkettőtől.

2015. jún. 24. 16:54
 9/14 piriiiii ***** válasza:

Hát, ez csak azért rossz, mert a lovaglástól való félelmed alapot ad az emberekkel való rossz viszonyodnak, és ez meg még jobban gátol a lovaglásod fejlesztésében.

Esetleg megpróbálhatnád azt, hogy kijársz, de egy ideig még nem ülsz lóra, hanem csak ott vagy velük, besegítesz az etetésben, itatásban, ápolásban, legeltetésben, megnézel néhány edzést. A beszólásokkal meg nem foglalkozol.

Egyébként a nagynénédnek mekkora lovas tudása van? Esetleg adhatna ő órákat. Vagy ez ott nem így megy?

2015. jún. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nagynéném azt mondja, hogy nem mer elvállalni, mert fél hogy esetleg valamit elrontana a tanításomban. Na meg neki szerintem nincs még annyi tapasztalata, hogy tanítson (5 éve lovagol). :/
2015. jún. 24. 17:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!