Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan vegyem rá a szüleimet...

Hogyan vegyem rá a szüleimet a lovardaváltásra?

Figyelt kérdés

Nagy valószínűséggel hosszú lesz a mondanivalóm. Szeretnék másik lovardába járni lovagolni mert a régi:

-drága

-a lovak túl idősek, nem mennek, ezért tanulni sem tudok normálisan.

-nincs sok ismerősöm ott és úgy elég rossz, a bértartók meg lenéznek mert nimcs meg a legújabb lovaglónadrág a nyári kollekcióból.

-nem tanítanak ugratni, nem készítenek fel versenyre.

-csak lovagolni tanítanak. (Semmi lóápolás, a lovak természete, stb.)

Az új lovarda viszont olcsóbb, családiasabb, jobb az oktatás, versenyre felkészítenek, tanítanak ugratni stb..

Anyát nem merem megkérdezni, mert (amúgy megendné, de) a kijutás nem nagyon oldható meg. Esetleg úgy lenne megoldható, hogy osztálytársamnak ott van lova, ők ki tudnának vinni engem. De őket meg nem akarom nyúzni mindig azzal hogy kivigyenek. Van autónk, de anya lehet hogy pont dolgozna, fájna valamije, stb.. ezért nem tudna kivinni (vagy az időjárási viszonyok miatt). Busz csak úgy jár arrafele, hogy utána lehet hogy rengeteget kell gyalogolnom.

Hogyan vegyem rá anyát, hogy megengedje hogy lovardát váltsak, és heti 1szer ki tudna vinni lovagolni?


2015. jún. 26. 23:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mondd neki el ezeket. Ha a benzin+lovarda is olcsóbb mint a másik hely, akkor szvsz megéri.


Vagy a busszal menj ki. Én is sétáltam anno elég sokat. Megesik az ilyen.

2015. jún. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ő érdeke is. Ha egy olyan valamire dobja ki a pénzét aminek nincs haszna lásd : nem érzed jól magad,nem fejlődsz . Ezeket elmondod neki és kész. A közlekedés nagyobb probléma, de néha nagy áldozatokat kell hozni ha akarod csinálni,gyalogolj. Vagy nem tudom ,mert ha pl pár buszmegálló csak akkor biciklizz.
2015. jún. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Mondd el anyukádnak, hogy a jelenlegi hely egy pénzkidobás. Nem fejlődsz, nem érzed jól magad és drágább is, mint a másik hely.

Szerintem az is belefér neki, hogy heti 1x kivigyen. A korodat nem írtad, így a buszos dologról kicsit nehéz nyilatkozni. Milyen a környék, milyenek a körülmények, mert ha egy senki földjén kell egyedül km-ket gyalogolni, akkor nem fog busszal engedni.

Mondjuk ismerek olyan szülőt, aki még a 500 m-re lévő suliból is autóval hozza a 10 éves gyerekét, mert jajj mi lesz vele. Ha a te anyud is ilyen túlféltős, akkor a busz veszett ötlet. Szerintem anyagi oldalról meg tudod győzni.

2015. jún. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 12 éves vagyok, és háát, eléggé olyan terepen kéne gyalogolnom a buszozás után, hogy ott nincs járda, tanyák vannak, szántóföld, csak autóval lehet arra járni. :/ de megpróbálom elmondani neki ezeket. :) köszönöm a válaszokat. Még várom az ötleteket!
2015. jún. 27. 19:02
 5/11 anonim ***** válasza:
Biciklivel nagyon messze volna?
2015. jún. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ameddig csak tanya és szántóföld, addig nem gáz. Ha olyan útszakasz, hogy gyorsan járnak az autók és kanyarog az út, vagy nagyon sittes környék, az már inkább nem.
2015. jún. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Biciklivel sajnos nem engedne anya mert messze van az otthonomtól. Egyenes út, (csak forgalmas) és egy kis utcán be kell kanyarodni a földútra, ennyi lenne kb. :/ de egyszer megkerdeztem mar anyat, nagy nehezen ravettem, hogy elmenjunk a lovardat megnezni, de azt mondta, hogy nem enged mert o nem tudna kivinni heti egyszer. (Amugy ki tudna, csak valamiert nem akar) es most szeretnem errol a lovardarol ujra megkerdezni de tudom hogy a kijutas akadaly lesz. :( meg azt hiszi hogy a mostani lovarda ahova jarok milyen jo, jo az oktatas, jarnak versenyezni de ha tudna, hogy milyen...
2015. jún. 28. 10:57
 8/11 anonim ***** válasza:
Heti 1x-i kijárással semmilyen tisztességes helyen nem készítenek fel versenyre.
2015. jún. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ezeket ha elmondod neki, megengedi, de az osztálytársaddal is mehetnél, amikor ő megy és ezzel anyukádnak is könnyebb és a költség is kevesebb lenne annyival.
2015. jún. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Üdv kedves Kérdező!


A buszt ajánlom neked a kijutásra, hhidd el gyaloglásban csak előnyöd lesz. Nekem pl. 20 kilométert kell mindig tekernem a lovardáig, és még haza is...

Úgy próbáld Anyud megfűzni h na buszbérletet vegyünk, és válallod a gyaloglást. Fizikumod is jobb lesz, és sok egyéb dologban pozitív a gyaloglás. Jómagam is ha kell, begyalogol a városba 5-6 kmert, (falun lakunk, a lovarda pl. a város legtávolabbi pontján van:/)Sok siket, és méh jobb fejlődést, időtöltést az új helyen4:)

2015. jún. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!