Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miert nem hagyja a labat...

Miert nem hagyja a labat patakaparasnal?

Figyelt kérdés

Van egy 1,5 csodor csikom.

Adja mind a negy labat,azonban par pillanat utan megunja es mindent elkovet hogy kihuzza a labat a kezeim kozul.

Eddig a hatso labaival nem volt gond,azt valamivel tovabb hagyta mint az elsoket,de mostmar a hatsokat sem adja,pedig semmi rossz elmenye nem lehetett.

Elsoket is feladja,aztan elkezd hatralni,elkezd roggyasztani mar majdnem fekszik.

Bar ez a ritkabb.

Altalaban agaskodni akar,de nem bir mert ugye kivan kotve aztan persze elvesziti az egyensulyat es hogy ne essen el kenytelen vagyok elengedni neki.

Hatsot is ha felveszem kiakarja huzni,kapalozna de nem engedem neki,aztan felidegesiti magat rajta es rug,azt meg mar nem tudom lefogni,mert hiaba csiko izom van rajta rendesen.

Probalkozom vele hogy felveszem,dicserem.

Tartom kicsit(meg mielott megunna)lerakom es dicserem.

De ma is pl. Elkezdem neki pucolni 5 mp utan olyan hisztit levagott hogy en ilyet meg nem lattam egy patakaparasert.

A kotofek szetszakadt...

Ugy hogy nagyon jol allunk...

Valaki esetleg tudna valami tanacsot adni?

Elore is koszonom



#PATA #ló #patakaparas
2015. jún. 29. 16:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem is ezt csinálja a lovam, csak nem ilyen durván..megfogom a lábát tűri 1 mpig utána rángatja, azt színleli hogy mindjárt összeesik, de ha tovább fogom valahogy, akkor utána befejezi. Én ha nagyon szórakozik kicsit odacsapok neki (persze nem nagyot, csak épp akkorát, hogy ne dicséretnek vegye) hogy azért térjen kicsit észhez
2015. jún. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hiszti ,te magad is írod. Ráakar nőni a fejedre, határozottan csapj oda.Most még könnyebben leszoktatható csikónak róla.
2015. jún. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Még most vágj oda neki egyet, hogy hagyja abba, mert egy felnőtt, 500 kg-s lóval már nehéz lesz ezt a misét lejátszani. Ez vegytiszta dominancia-hiszti, próbálgatja a határait. Szabad próbálgatni, sőt, kell is, de a szabályokat be kell tartania. A legelőn próbálgassa a többieket.

És nem dicsérni kell, mert 2-3 mp-t bírja, és gyorsan lerakod, mert pont ezzel kapatod el, ráhagyod a majrézást, és látod, csak durvul a helyzet. Csapj oda egyet, ha hülye, még egyet. Amint jól viselkedik, na akkor dicsérd meg nagyon, akár az első egy-két alkalommal adj is neki valami finomat (de ne szoktasd rá, hogy mindig kap vmit, sőt).

2015. jún. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jolvan :) koszonom szepen
2015. jún. 29. 22:55
 5/7 anonim ***** válasza:
Azzal csak egyetérteni tudok, hogy különbséget kell tennie a hiszti=gazdi nem szereti és a nyugalomban tűrés=gazdi szereti között. Én mondjuk tartanék ott egy pálcát is, hogy a rúgást is letisztázzam rögvest. Amit hozzátennék az előzőekhez, hogy próbálj meg fokozatosan nyomást gyakorolni rá: nem szabad, NEM SZABAD!, csapj oda. Viszont ha éppen nyugi van, beszélj hozzá légvétel nélkül nyugodt hangon, utána jutalmazd. Egynéhány ismétlés után rá fog jönni, hogy hol a hiba és mikor kell abbahagyni a rángatózást. Érdemes még esetleg venni-kölcsönkérni egy csomózott parellis kötőféket... Ha nagyon húzza magát, majd beleépül a fejébe... Azt neked már nem is kell tanítanod, rájön magától, hogy nem jó ötlet.
2015. jún. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kiprobalom a csomozott kotofeket :)

Lattam multkor egy videoban,hogy a hatso labara rugkapalt a lo es raraktak egy kotelet majd azzal emeltek fel es tartottak neki meg benem fejezte.

Szerintetek megprobaljam vele? Vagy inkabb artanek?

2015. jún. 30. 16:56
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyelőre én indokolatlannak látom a köteles próbálkozást, egyrészt kárt tehetsz a lóban, másrészt a helyzet egyáltalán nem annyira durva még, hogy ne tudnád lerendezni vele a nélkül. Én kötéllel nem is esnék neki így, hogy "láttam egy videóban".
2015. jún. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!