Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Üdv.! Mitől válik egy ló...

Robgo kérdése:

Üdv.! Mitől válik egy ló agresszívvé? 6 éves kancámnál vettem észre néhány napja hogy nagyon sunyít, néha vérben forog a szeme mint kujo-nak, nem hagyja hogy simogassam pedig bújós volt!

Figyelt kérdés
Nem akarja adni a lábait stb. Nincs környezetváltozás, abrakváltás, semmi ami ezt váltaná ki! Tudja valaki h. mi okozza ezt nála? Futó istállóban van tartva egy idősebb kancával, vele is furcsán viselkedik! Köszi a válaszokat!
2013. nov. 27. 09:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kanca esetében a sárlás időszaka alatt a ló viselkedése megváltozhat: a többi kancával, sőt az emberekkel is elutasítóbb lehet és inkább a heréltek/csődörök társaságát keresi. Amennyiben ez az agresszió oka, akkor ne hagyd hogy föléd kerekedjen. Ha szükséges vágd pofon, de úgy hogy abból megértse hogy veled nem szórakozhat.

Arra is gondolni kell, hogy a lovadnak talán valamilyen fájdalma van, pl. fáj a lába/patája és ezért nem adja oda. Vizsgáld meg alaposan, hogy milyen a járása, nem sántít, nincs-e valamilyen kitüremkedés vagy duzzanat, nem meleg-e a valahol. Azt is figyeld meg hogy hogyan eszik (pl. ha lassabban eszik mint eddig, akkor fogproblémái lehetnek), milyen a trágyája... stb. Ha bármi rendelleneset tapasztalsz, akármilyen kicsinek is tűnik, hívj állatorvost.

2013. nov. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,valószínűleg nem ez a probléma,a kanca már nem sárlik gondolom a tél közeledte miatt.Közben beszéltem állatorvossal,több dolog is lehet ha megtaláltuk a probléma okát megosztom veled hogy tanuljunk belőle!Ok.? :-)
2013. nov. 27. 14:00
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet,hogy tudtod nélkül valaki bántotta és ez váltotta ki belőle?
2013. nov. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk a második kommentelőnek lehet hogy igaza van,mert már hallottam ilyesmikről...:(
2013. nov. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kizárólag én,vagy a feleségem gondozzuk,lovagoljuk a patásokat,kizárt hogy bántották volna őket.A saját tanyánkon van az istállójuk,más nem juthat be oda!Hosszú lenne leírnom hogy mit ötleteltünk az állatorvossal,ha meg van a megoldás leírom nektek!Remélem néhány nap alatt túl leszünk ezen,minden komolyabb baj nélkül!Köszi a kommenteket!
2013. nov. 27. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!