Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovas szakkifejezések?

Lovas szakkifejezések?

Figyelt kérdés

Olvastam pár kifejezést, ami nem teljesen tiszta, hogy mi, többségükről a neten sem találtam túl sok mindent.

Ezek lennének: sodródás, "ráesni" a vállára (pl jobb kézen), ill. a felvétel. A félfelvételt megtaláltam, mi az, de a felvételt nem.

Köszönöm a válaszokat!


2015. júl. 1. 18:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Sodródás ,sodródik valamelyik vállán . Bal kézen vagy, kiteszi mondjuk a jobb vállát és szószerint értsd elsodródik jobbra . Általában külső vállukra sodródnak de belső vállára is rádőlhet,azaz sodródhat. Előidézhető lovas által pl mikor balra akarja fordítani de csak a bal szárat húzza,túlállítja vele a ló fejét ,a külső (ellentétes) szárat meg eldobja ,de csikóknál egyensúlyhiány is okozhatja a sodródást,vállazást. A félfelvételt akkor tudod,a felvétel meg maga az egészfelvételt jelenti. Lásd: ügetésből lépésbe felveszed vagy bármilyen magasabb jármódból ,felveszed alacsonyabba . Amit az egyik válaszoló ír ,amikor elindul is kóvályog,nem egyenes vonalon indul meg. Az nem teljesen = a vállán való sodródással,arra szaknyelven a versenyen a bírók általában azt írják a pontozólapra h imbolyogva indul. De ettől még nem feltétlen kerül a vállára.
2015. júl. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2015. júl. 1. 22:05
 13/13 anonim válasza:

A sodrott ló érős testfelépítésű

A sodrás ha elmegy a farán

Ráesni a vállára pedig azt jelenti hogy elmegy a vállán kifelé vagy éppen befelé tart

A felvétel azt jelenti hogy egyik jármódból átmegy a másikba, te veszed fel rövidíted a lépései(pl. ügetésből felveszed lépesbe)

A félfelvétel az ha egy jármódon belül gyorsabból lassabba veszed vissza

2015. júl. 2. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!