Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti mit tettetek volna?

Ti mit tettetek volna?

Figyelt kérdés

Fél éve lovaglok (heti 2x). Legtöbbször különböző lovon ülök...

Ma, mivel hőség volt, terepre mentünk, amin én még soha életemben nem voltam. Mivel az edző elszámolta magát és csak hat lovat hozatott mára a lovardába, mi meg heten voltunk és a csoportban én vagyok a legmagasabb, nekem nem jutott lovam, hanem egy tartalék lovat akinek nem is kellett volna velünk jönnie előhoztak nekem. Ráadásul rendes, nagy ló volt, és én ilyen magas lovon még soha me, ültem. Nem tudom milyen fajta volt, de az 100% hogy sportló. Körülbelül olyan 2 és fél méter lehetett. Eddig a legnagyobb ló amin ültem 2 méter volt kb.

Soha nem is mentem még terepre, és nem ültem nagyobb méretű lovon, ezért én ott eldöntöttem hogy nem ülök fel rá. Ám amikor indultam volna haza, a legjobb barátnőm aki szinten lovagol, azt mondta hogy cseréljünk lovat (az ő lova olyan 2 méter lehetett és ő már volt terepen).

Azt ne is mondjam hogy akit nekem szántak az nem is engedte kezdetben hogy feltegyük rá a kantárt hanem folyamatosan a fejét rázta (ezt most ne úgy képzeljétek el hogy lassan, gyengén bólogatott....)

Persze felültem volna rá ha: 1. Lovagoltam volna már rajta KARÁMBAN

vagy 2. Ha voltam volna már terepen valaha...

Ti mit tettetek volna a helyemben?



2015. júl. 6. 17:52
 1/10 anonim válasza:

Én nem csináltam volna belőle ügyet. Ha az edző úgy ítéli meg, hogy jó a ló, akkor nekem meg pláne jó.

Én is mindig úgy megyek, hogy én ülök a 'problémás' lovakon, mert mindig mindenki parázik vagy nem bír vele. Én külön szeretem, hogy nem csak utazgatok, hanem oda is kell figyelnem. És szerencsés vagy, hogy te rendszeresen járhatsz :/ :)

2015. júl. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 piriiiii ***** válasza:
46%

Én biztos mentem volna azzal a lóval is.

De hogy érted, hogy 2,5 m a ló? Remélem, hosszában. :D

Bár az elég fura mérce lenne. A lovakat a marmagasságuk alapján mérjük, ami azért nem nagyon éri el a 2,5 métert, de a 2-t se. :D

2015. júl. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
A rekorder ló alig volt 2méternél magasabb, szóval egy kissé túlzás az a 2,5méter.
2015. júl. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%
2,5 méter...na persze.
2015. júl. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez az infó amit elmondtál, egy kicsit kevés.

Magas volt a ló (de max 190cm magas lehetett, 2,5m magas lovat én még mesekönyvben sem láttam) és sosem lovagoltál rajta, megijedtél a méreteitől, ezt értjük.

De egyébként nyugodt jószág? A gazdája alatt szépen, probléma mentesen ment lovaglás közben, más alkalmakkor? Attól még, mert nehéz felkantározni a lovat (fülféltős), még lehet jó, nyugodt ló, ha már fel van szerszámozva és rajta ülnek.

Döntött már máskor is úgy az edződ, hogy neked rossz vége lett a dolognak, ezért nem bíztál a döntésében, hogy ezt a lovat osztotta rád?

2015. júl. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Oké talán túloztam :DD De na, nem kaptam ott elő egy mérő szalagot és mértem meg a lovat.

Igen voltam már úgy hogy nem döntött valami jól az edzőm ._. Az én szempontomból. És a paciéból.

Több héten keresztül azt a lovat adta nekem ami bakolt, rázta a fejét teljes erőből (pedig teljesen lazán fogtam a szálakat, még az oktató parancsolt rám hogy fogjam rövidebbre...) és megállt a pálya közepén. Én meg már azt vártam mikor lesz vége, ahogy gondolom a ló is.

De ő mindenkivel ilyen, szoktam látni ha nem rajta ülök....

Egyébként köszönöm a normális válaszokat...

2015. júl. 6. 20:34
 7/10 piriiiii ***** válasza:
Egy ilyet egy lovasnak akkor is tudnia illenék...
2015. júl. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Fél éve lovagolok..........

NEM FUTÓSZÁRON

Mit vártok tőlem? ._.

Örülök ha egyáltalán megértem mit kell csinálnom mert nem Magyarországon élek.....

2015. júl. 6. 20:52
 9/10 A kérdező kommentje:

Magyar nyelvterületre gondoltam.

Amúgy meg nem a méretétől féltem hanem a viselkedésétől. Hogy egy full idegen lóval kell kilovagolnom, mérete csak ráadás volt még. Ha karámban lettünk volna akkor ráültem volna..

2015. júl. 6. 20:54
 10/10 piriiiii ***** válasza:
100%

Fél év, 6 hónap, az rengeteg idő. :D

Azért azt tudd már, hogy milyen lovon ülsz, bakker. :D

Amikor én elkezdtem lovagolni, millió könyvet elolvastam, lovas emberekkel beszélgettem, mert érdekelt a dolog.

Meg ahhoz, hogy belásd, 2,5 méteres ló nem nagyon létezik, méregetni sem kell. :D

Viszont az azért fontos, hogy biztonságban érezd magadat a lovon, pláne, ha még kezdő vagy, úgyhogy jól csináltad, hogy nem ültél fel rá, mert lehet, hogy csak rosszabb lett volna és egy életre elijedsz a lovaglástól.

Gyakorlat teszi a mestert. :)

2015. júl. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!