Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Bizalom építés hogyan?

Bizalom építés hogyan?

Figyelt kérdés
Van egy 1,5 éves kanca magyar félvér csikóm. Állandóan rám lép, sunyít, csipkelődik ha valami nem tetszik neki, felnyom a falra és pucoláskor nem tud egy helybe állni. Nem olyan régóta van nálam kb 2-3 napja. A csikó előtte legelőn volt tartva és nem igazán foglalkoztak vele. Pucolni lehet mert próbáltam. De ma bele feküdt a sárba és próbáltam megpucolni és felnyomott a falra meg tolatot. A lábait még nem igazán adja, ha igen akkor is inkább kirángatja. Valamelyik nap jön majd a kovács megkörmölni mert nagyon csúnyák a körmei attól félek ne hogy megrugja. Tudom hogy ez nem megy egy varázsütésre de szeretném ha viselkedne. Azt is tudom hogy én is hibás vagyoj mert nem vagyok elég határozott. Várom a válaszokat! Előre is köszönöm. :)

2015. júl. 8. 20:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia :-) nem annak a híve vagyok h bántsuk a lovat,de ha megérdemli nyugodtan verd orrba ne hagyd rá mert később csak rosszabb lesz!!!! és nem fogsz vele bírni mert azt hiszi mindent megtehet és ő áll a rangsor élén nem te! ha csipkelődik add vissza neki vágd orrba pucoláskor jól kötsd ki ha már bohóckodni akar szólj rá miellőtt eszébe jutna!

nyugodtan megütheted vagy rákiabálhatsz ha fel akar nyomni a falra ezt nem teheti!

Különben lehet neki kedveskedni finomságokkal csak ha látod h leszokóban van a hülyeségeivel milyen a kapcsolatotok különben? kedves? bújós?

az enyémmel is ez volt a probléma csak ő rám is ágaskodott kapott is érte meg meg is akart rúgni ne hagyd neki!!! értse meg h te vagy a gazdája így te vagy a fönök nem ő!!! remélem sikerül! kitartás

2015. júl. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Jól írja az előttem szóló, itt nem a bizalommal van a baj, hanem inkább a tisztelet hiányából fakad ez a viselkedés. Nem arról van szó, hogy minden reggel el kell verni, hogy tudja, hol a helye, hanem amikor agyatlankodik, akkor odavágni egyet, hogy térjen kicsit észhez. A jó időzítéssel adott büntetés miatt nem fog elveszni a bizalom, épülni fog a kapcsolat, mert amíg nem fogad el vezetőjének, addig kénytelen ő átvenni a vezető pozíciót és ez a mostaninál is rosszabb állapotokhoz fog vezetni.

A csipkedésnél én mondjuk nem orrbavágni szoktam, mert azt sokszor játéknak veszik, mintha én is visszacsípnék, egyszerűen csak eltolom a fejét, hogy ezt ne csinálja. Ha rádfarol vagy felnyom a falra, akkor azonnal fenékbe kell billenteni, ez egy olyan magatartás, ami semmilyen körülmények között nem megengedett, még az ötlete se merüljön fel a lóban. De mondom, nem terrorizálni kell a lovat, hanem egyszerűen reagálni az ő viselkedésére, ha kell, büntetni, a kívánatos viselkedést pedig jutalmazni.

Nem könnyű és következetes munkát igényel, de ha lovat tart az ember, akkor ezt nem lehet kikerülni, mert előbb-utóbb a saját testi épséged lesz veszélyben.

2015. júl. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Legyél baromira határozott és következetes! Mindig legyen vagy pozitív vagy negatív megerősítés részedről, annak függvényében, hogy mit csinál. Ha szépen feladja a lábát, először csak kis időre is, akkor simogasd meg, dicsérgesd meg (én a jutalomfalatoknak nem vagyok a híve, de ha gondolod lehet nálad az is és ha valamit jól csinál adhatsz neki egy kicsit). Ha viszont beléd csíp vagy valamit direkt "gonoszságból" csinál,( úgy értem pl. nem véletlenül rád lép vagy hasonlók) akkor csapj neki oda vagy valami következménye legyen (a feje helyett érdemesebb inkább a nyakára szügyére csapni, hogy ne legyen fejféltős). De fontos, hogy ha nem adja pl. a lábait akkor ne húzd fel, ne kezdd el verni, hanem szép türelmesen próbálkozz amíg nem sikerül egy kicsit felvenned, ha feladta dicsérd.

A kovács miatt szerintem nem kell aggódnod, valószínűleg találkozott már keményebb dióval is.

2015. júl. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszok nagyon hasznosak voltak. :) az 1. Válaszolónak: amikor meghoztuk nagyon kedves, bújód ló volt. De szerintem az is közre játszik most hogy sárlik. :\ a mellette lévő karámban van egy harapós, rugós csődör. Én arra gondoltam hogy eltanulta tőle. (De ez lehet hülyeség.)
2015. júl. 8. 22:46
 5/11 A kérdező kommentje:
A kovács holnap délután jön és sajnos keresnem kell valakit aki megfogja a lábát mert a kovács nem tudja úgy megkörmölni. Úgy hogy ezért félek. Remélem találok valakit. Szorítsatok. :)
2015. júl. 8. 22:53
 6/11 anonim ***** válasza:

A legtöbb kovácsnak van lábfogó embere, aki nem riad meg egy kis birkózástól. Szóval a kovács felé mindenképp jelezni kell, hogy problémás lesz a ló és akkor ő úgy készül.

Amúgy itt a tisztelet hiánya van, nem a bizalomé, illetve, hogy nem volt vele foglalkozva így nem ismeri a játékszabályokat. Szóval itt most neked kell határozottnak lenned és meghúzni a határokat. Légy következetes, és fokozatosság elvét kell követned, tehát először szólsz és ha nem hat a szép szó, akkor nyugodtan ráüthetsz, tudni fogja hogy miért kapta. Neked kell jelezned felé, hogy mi az a viselkedés, amit már nem tűrsz el. Ha csipked és durvul, akkor nyugodtan üss a szájára, hogy nem és kész, viszont amennyiben jól viselkedik jutalmazd meg, fontos a pozitív megerősítés.

2015. júl. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Sajnos a kovácsunknak nincs lábfogója. Nekem kell szereznem embert. :( Ma reggel lepucoltam és normálisan viselkedett 1, 2x csipkedett meg oda tolt a falhoz de kapott az orrára egyből normális lett. Ezer köszönet. :)
2015. júl. 9. 08:28
 8/11 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Ha durvul nyugodtan fegyelmezd meg mert fejedre fog nőni (a ménesbenis ezt tennék). Fontos a fokozatosság 1. csak szólj rá és utána üsd ha mégsem használt volna. Viszont ha ügyes volt mindig dicsérd meg a legkisebb mozdulatát is. A jutalomfalatot én nem pártolom mert követelődzhet később csak nagy dolgokkor adj neki. Írd majd meg mi lett a patkolással!
2015. júl. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hívtam egy lányt hogy fogja a ló lábát, de amikor ő fogta csak az első kettőt tudták megkörmölni. A lovam meg nagyon félt a kovácstól, mert állandóan a háta mögött állt és ordított vele hogy mit csinálsz meg cibálta a farkát, rajtam meg majdnem átlépett, pipát is rakot az orrára attól is ideges volt nagyon. Féltette is utána a fejét. Aztán ki jött apum megnyugtatta a lovat és úgy vette fel a lovam hátsó lábait hogy még életébe nem vette fel egy ló lábát sem. :D Mondtuk is neki hogy elmehetne lóval suttogónak. :) minden, de tényleg minden állat megnyugszik ha apum ott van a közelébe, mert érzik hogy biztonságban vannak. :)
2015. júl. 10. 10:07
 10/11 anonim ***** válasza:

Apud szerintem nem fél ettől a lótól magabiztosan közlekedik mellette és ettől a ló is megnyugszik.

Viszont én ezt a kovácsot a büdös életben nem hívnám ki többet. Nekem olyan ne jöjjön, aki nem tud bánni a lóval, normális hangnemben beszélni vele, és idegeskedik erőszakoskodik. Ez az egész átragad a lóra, na meg rád is így aztán jó, hogy tiszta káosz az egész.

2015. júl. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!