Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Az én hibám, hogy lesántult?

Az én hibám, hogy lesántult?

Figyelt kérdés
Voltam lovastáborban és minden tök jó volt. Egyedül mentem. Utolsó előtti nap rátettek a legnagyobb lóra aminek nagyon örültem. Azonban alattam, valami kőbe belelépett és hirtelen lesántult. Kiderült, hogy véraláfutása lett. Jött is a kovács meg az orvos, újracsináltatták neki. Másnapra megint én lovagoltam, akkor már bemutató volt. És megint lesántult alattam. Magamat hibáztatom, mert mindkét esetben nálam sántult le ugyanarra a lábára. A paci 20 éves volt már.

2015. júl. 14. 11:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Dehogy a te hibád, semmi közöd nem volt hozzá, hogy abba a kőbe belelépett, egyszerű véletlen.
2015. júl. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem a te hibád. Ha megbotlik alattad a ló és összeesik, az se a te hibád.

Ha direkt belevezeted a gödörbe, hogy törje ki a lábát, na az a te hibád.

2015. júl. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem, nem vittem bele a gödörbe. Na oké, megpróbálom magamnak bebeszélni, hogy nem én voltam :(
2015. júl. 14. 11:57
 4/6 anonim ***** válasza:

Gondolom, nem láttad azt, hogy ott van egy kő. Nem te iránítod a lábait. Ez mindössze egy szerencsétlen véletlen volt. Ha más ült volna rajta, ugyanígy megtörténhetett volna.

Na, meg egy 20 éves lónak már bizony nem olyanok a reflexei, mint egy 5 évesnek. Könnyebben megbotlanak, és sérülékenyebbek.

Itt te aztán tényleg nem tehetsz semmiről, a legkisebb mértékben sem.

2015. júl. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Inkább annak a hibája, aki másnap munkára fogta az előző nap sánta lovat...
2015. júl. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az szerintem is gond viszont, hogy az előző nap kőbe lépő ló miért dolgozott másnap nyereg alatt? Nagyon finoman, csak lépésben, kézen kellett volna mozgatni, mert mozgatni kicsit azért kell, lehetőleg nem körön, és pihentetni kicsit. Na az emberi hiba, de az se a tiéd.

Kőbe lépés meg bárkivel előfordulhat, sajnos a talaj sehol sem tökéletes.

2015. júl. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!