Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Öreg ló (ismételten) lesántult...

Öreg ló (ismételten) lesántult, meddig lehet még használni? (lejjebb magyarázat)

Figyelt kérdés

Van egy 20 éves herélt kisbéri félvérem aki éppen a mai napon ismét lesántult. Volt már (valószínűleg) egy vállsérülése kb egy éve. Elcsúsztak a jégen edzőmmel és hát eléggé megütötte magát több hónapig nem tudtuk használni, de aztán kezdett egyre jobban és jobban lenni és az utóbbi pár hónapban már tényleg semmi baja nem volt! Ma viszont botlott egy picit mikor hosszú száron ügettem le és utána ismét elkezdett nagyon sántítani és nem terhel a bal lábára...Nagyon vigyáztunk rá és tényleg pici botlás volt, nem értjük miért jött elő megint...

Eléggé sántít az tény és mivel 20 éves lóról van szó nem tudom mire számítsak...lehet még használni valaha is??? :(


2012. ápr. 25. 21:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
48%

Pihentessétek, ne küldjétek vágóhídra, mert NEM HASZNÁLHATÓ.

Én a helyetekben szépen nyugdijaznám, legelésszen nyugodtan, amíg csak él.

2012. ápr. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Sok 20éves lovat használnak még és sok épül fel jó eséllyel sérülésből. Utolsó mondatodra a válasz: Ez a sérülés mértékétől függ, kérdezz meg egy állatorvost.
2012. ápr. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
sose küldeném vágóhídra, nagyon nagyon szeretem...csak annyira hiányozna ha leraknánk valahova...
2012. ápr. 25. 21:13
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
azt nem értem,hogy orvos, röntgen nem volt? Ha az én lovam sántít az az első. Ha tudod, hogy mi a gond,akkor tudod meddig kell pihentetni.
2012. ápr. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Állatorvos kell, de olyan aki érti is a dolgát. Pihentetni kell, de ne a boxban legyen ebben a jó időben, hanem a legelőből/karámból válasszatok le egy 4X4m-es részt (kb boxméret) így a szabad levegőn lehet, de nem tud futni, viszont a többi lóval érintkezhet, meg addig is kaszálhattok neki oda zöldet is.


Lehet hosszabb idő kell neki, hogy meggyógyuljon, ha rendbe jön akkor sem kell már annyira terhelni heti egy két laza terep + 1 nap pályán lötyögés bőven elég neki.

2012. ápr. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
az ilyenekben az edzőm dönt övé a ló én csak edzek rajta meg segítek így a tartásban és sajnos nem tudja kifizeti a röntgent...:/
2012. ápr. 25. 21:45
 7/15 anonim ***** válasza:
30%
Nagyon birom amikor valaki olyan tart lovat aki nem tudja biztosítani a szükséges orvosi ellátást...
2012. ápr. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

De a sántításon kívül van más tünet? Esetleg nincs beszűrődve, vagy nem meleg? Lehet csak meghúzta és pár nap pihentetéssel rendbe jön. De azért nem árt a az állatorvos, ha nem is röntgennel, csak legyen szeme és tapasztalata hozzá, mert aki a mi környékünkön van még az oltást is alig meri beadni a lónak nem ám jobban megvizsgálni, így ha komolyabb gond van inkább messzebbről hívunk dokit.

Nem írtad ennyit mennyit dolgozott, de lehet ez egy jelzés, hogy ideje csökkenteni a melót és inkább csak sétalovaglásra alkalmazni.

2012. ápr. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
az én lovam 18 évesen ment nyugdíjba 2 éve, holott az állatorvos azt mondta semmi baja, és előre láthatólag még 5 évig használható lesz,de én inkább nyugdíjaztam
2012. ápr. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
nem meleg, nincs beszűrődve, megduzzadva, semmi ilyesmi.de ma megkérdezem edzőm hogy járt-e nála doki és mit mondott.mindennap dolgozott egy pihenőnapot kapott.eddig legalábbis, most biztos nem fog dolgozni csak sétálni.
2012. ápr. 26. 11:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!