Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 8 éves lovat venni még időben...

8 éves lovat venni még időben van? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Tudom ez most furán hangzik.. de szerintem igen gyönyörű paciról lenne szó kanca tisztavérü magyar sportló ( nem is olcsó) csak hogy én versenyeznék is vele és hát mindenféle olyat olvasni hogy már idős, ha egy lóból világhírességet akarunk már 4 évesen versenyeztetni kell meg ilyenek szerintetek hogy van ez?.. tapasztalt lovasoktól szeretnék tanácsot kérni.. és lehetőleg normális

emberektől akik normális választ adnak.



2015. júl. 15. 23:00
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Mármint galoppon? Ahhoz szerintem is idős.
2015. júl. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem galopp hanem díjugratásra gondolok:)
2015. júl. 15. 23:32
 3/7 anonim ***** válasza:

A ló csontjai 6 éves koráig fejlődnek. Szüksége van-e rá, hogy 3 évesen belovagolják, és 4 évesen már ugróversenyen menjen? Egyáltalán nincs.

Lehet, hogy nem lesz olimpikon, de ez a képzettségétől és az adottságától is függ, mert ha a ló fizikai képessége nem mutat többet mondjuk 130nál, akkor nem fog 160on versenyezni soha.

8 évesen még remek korban van, szép karrier áll előtte. Nincsen vele semmi gond az égegyadtavilágon.

2015. júl. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nincs elkésve semmiről. A lényeg, hogy jól felépített edzéseitek legyenek egy jó edzővel.
2015. júl. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Galoppról dobálgatják ki a 8 éves lovakat,mert addigra elhasználódik,vagy már megnyert minden létező nagyversenyt vagy ha még nem akkor már nem is fog. A sportlovaglásban ,akár ugró vagy díjlovaglás,8 éves ló még fiatalnak mondható. Az igaz,hogyha nagy szintekre akarjuk eljuttatni akkor már 4 évesen dolgozni kell vele,csikó korától,van 4 éveseknek is versenyszám, de ha 5 évesen viszi az ember versenyre még az sem késő,sőt van aki 5 éves kora előtt még nem erőlteti a versenyzést.
2015. júl. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat.Még annyi kérdésem lenne hogy ugye én lovasok.hun néztem ki őt az van hozzá írva hogy alkalmasság: díjlovaglás,díjugratás, és hobbi. Akkor ezt most érthetem úgy hogy a ló már versenyzett? előre is köszi a válaszokat!
2015. júl. 16. 22:35
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell kérdezni a gazdáját, mert ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy már van versenytapasztalata a lónak. Azt jelenti, hogy adottságai, készsége és képessége, esetleg képzettsége okán alkalmas lenne rá, hogy az új gazdájával ilyen irányba haladjon, és versenyezzen.
2015. júl. 17. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!