Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kell elkezdeni lovardáb...

Hogyan kell elkezdeni lovardába járni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lovagolni szeretnék de nem tudom hogyan kell.Vannak órák és oda be kell jelentkeznem vagy hogy?és havonta kb. mennyibe kerül?

13/L


2010. márc. 6. 11:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Itt találsz területi elosztásban lovardákat:

[link]


Kiválasztod a szimpatikusat,felhívod őket,megkérdezed az árat és időpontot egyeztetsz.

Itt Pesten tudok egy jó kis lovardát,ha érdekel.

2010. márc. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Annyit még hozzátennék, hogy nem árt a telefonos érdeklődés mellett személyesen is körülnézni a szimpatikus helyen. Rendesen el vannak-e látva a lovak, istállószemélyzet, tisztaság, biztonság blablabla...
2010. márc. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát előszőr is , érdeklődsz !

Ahogy előttem is írták , telefonon , és személyesen is menden képpen !


Árak azok teljesen mások ....

Én pl: havi bérletet vettem , amíg nem vettem saját lovat , viszont 1 óra : 2500.- volt !

Havi bérlet nálunk úgy volt hogy 14X30 perc lovaglás 14.000.- volt .

Nekem mindig 2 -t kellett vennek :P


Ott meg fognak tanítani mindenre, megmondját mit kell venned (Kobak, nadrág, lábszárvédő , kesztyű stb...)


És megvan hogy pl: hétfőn-Szerdán-Szombaton mész és akkor pl: 9 órától -10 ig lovagolsz !


Ez csak egy példa.... !

Jó dárga hobbi (azt mondják) , mert maga a felszerelés amiben lovagolsz benne van úgy 35-40 ezer ft ba , amikor én vettem 3 éve , akkor ennyi volt KB . !!!


Na de ezt megkérdezed, megérdeklődőd, és akkor tudni fogod !

Jó lovazást neked :) Majd írj hogy sikerült e lovardát találnod :)

2010. márc. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát jól felmentek a lovardai árak :S Az első lovamra 2 évig spóroltam. Akkor voltam 16 éves, mikor őt vettem. :D Azóta vettem még egyet, és a lovardából vásárolt lovamnak lett egy gyönyörű csikója.


Én 14 évesen egyhetes lovastáborban 10 000 Ft-ért vettem részt. Mára már sajnos teljesen megváltozott ez a rendszer. Az első lovam mellesleg abból a lovardából való:D Még mindig megvan a kis drága és egészséges mint a makk. Soha sem fogom eladni... természetes szelekció.


Ma már sajnos nem kell meglepődni azon, ha az ember elviszi a gyermekét egy lovagló órára, végig jár a gyerek nyáron, megtanulja a lovak nevét, tulajdonságait, lesz egy kedvence mind közül, aztán jön a következő nyár, a szülő ismét viszi a gyermekét, és a gyerek meglepődve tapasztalja, hogy hiányzik pár ló. És akkor kérdezi az oktatóját, hogy hol a pl. Tündi?. Az oktató erre mit válaszol? Eladtuk, de nagyon jó helyre került. Persze jó helyre--> az egyenlő sajnos a lovardák 70%-nál a vágóhíddal. Sok embernél ez csak egy megélhetési forma. Nem érdekli őket, hogy mennyit használják a lovat, csak legyen bevétel. Rengeteg ló végzi így sajnos. Végigdolgoznak egy nyarat, tönkremennek,(pszichikailag, fizikailag) és utána már használhatatlanokká válnak oktatáshoz. Aztán vesznek pár új lovat, amik nyugodtak, használhatók oktatásra, és így megy ez az ördögi kör. Ezek a lovak -még ha egészségesen kerülnek is oda- maximum 3 nyarat bírnak végigszolgálni egy lovardában, ahol csak a nyereség a cél. Tehát a lovak maximum 8-9 éves korukra, -amikor ereje teljükben kellene lenniük- tönkremennek.


Nem véletlen zártak be egy lovardát a környékünkön és mentettek meg 8 lovat. Tél volt, nem volt bevétel, a lovak nem tudtak mit enni, és csont soványak lettek szegénykék. A gazdától elkobozták a lovakat, aki csak azt kiabálta: ne vigyék el őket! ha vágóra leadom, legalább kapok értük pénzt! Ezek azok emberek, akik a gyerekek előtt nagyon szeretik a lovakat, és mikor elmennek a gyerekek, már egyből csak a pénzt látják bennük.

TISZTELET A KIVÉTELNEK!!!


Jól nézd meg, hova mész lovagolni, nehogy egy ilyet támogass a pénzeddel! A legjobb lovardákat megtalálod a www.lovasok.hu oldalon. Onnan választhatsz nyugodtan lovardát, ott csak megbízható lovardák vannak, ahol nem csak a nyereség a cél.


Ahova én jártam lovagolni 14 évesen (jelenleg 20 éves vagyok), még mindig megvannak azok a lovak, amelyeket még én is lovagoltam 6 évvel ezelőtt. Jelenleg 6-10 éves gyerekek lovagolhatnak csak rajtuk, tehát ahogy idősödtek a lovak, úgy egyre kisebb gyerekek lovagolhatják őket. És azok a lovak 100%, hogy nem fogják vágóhídon végezni. Jelenleg is van náluk két idős kanca, akik nyugdíjas éveiket töltik, és csak legelésznek egész nap. Innen lehet megkülönböztetni a lovardákat.


A jó lovardáknak van saját honlapjuk, ahol a lovak fenn vannak nevük szerint, születési idejük is fel van tüntetve, valamint hogy férgesség ellen mikor kezelték őket. Ahol gyerekek vannak, ott oda kell figyelni a féreghajtózásra is.


Gondolom nem baj senkinek, hogy ezeket leírtam. Ez csupán egy megnyilvánulás volt a részemről. Mélyen elítélem a haszonleső "lovardákat"!


Jó lovaglást kívánok a jövőben!!! Remélem egy remek lovardát fogsz találni, ahol egy lovat akár több éven keresztül is lovagolhatsz majd. Hidd el, nincs annál jobb, ha mély kötődés alakul ki köztetek.

2010. márc. 8. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
hát találtam egy szimpatikus lovardát a neve: gaál-kata lovarda hallottatok róla valamit?
2010. márc. 15. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!