Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tisztelet, bizalom?

Tisztelet, bizalom?

Figyelt kérdés
Nem rég kaptam egy saját lovat, kb 3 hete. Azóta sok minden változott. Pl: feladja a lábait, megtud állni egy helybe, le tudom pucolni és fel tudom szerszámozni gond nélkül. Tegnap viszont megpróbáltunk vele egy kicsit futószáron dolgozni, de nem akart csinálni semmit. Azt mondta nekem az egyik lovas ismerősöm hogy azért nem csinálja nekem amit kérek tőle mert még nem bízik bennem. Parellit ma reggel próbáltam azokat megcsinálja, de a végén hisztizni kezdett. Nagyon lusta! Köszi előre is a válaszokat. :)

2015. júl. 27. 11:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Végülis egy próbát megér, de ez nem fogja megoldani a problémát. Ha hangra se reagál, az meg még rosszabb, ilyet én még sose láttam, nem tudok tanácsot adni.
2015. júl. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Sajnos. :\ azért köszönöm.
2015. júl. 27. 18:22
 13/16 anonim ***** válasza:
Akkor se reagál, ha megpiszkálod az ostorral? Nem kell szíjat hasítani a hátából, de ha a hangsegítségre és az ostor suhintásra nem reagál, oda lehet csípni a fenekére egyet. Addig kell növelni a nyomást, amíg el nem éred az ingerküszöbét, egyszer el fog indulni. Akkor egyből leveszed róla a nyomást és nagyon megdicséred. Meg fogja érteni.
2015. júl. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nem félnie kell az ostortól, csak megértenie, hogy mit szeretnél.


Egyik ló a másikat hogy hajtja el, ha az nem megy odébb arra, ha rásunyítanak? Kap két isteneset a seggére, legközelebb a sunyításból is érteni fog. Így tanul.

Nem kell zörgetni semmit, a ló tanulja meg, hogy az ostor az egy előrehajtó segítség. Nem kell tőle félni, csak meg kell tenni, amire kérik.

2015. júl. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Egyébként milyen idős?
2015. júl. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Ma végre sikerült elérnünk a hatást egy másik ló segítségével. :D Nagyon boldog voltam. :D a 3 éves (még sosem futószátazott lovat) vezettem előtte és utána már ment saját magától futószáron körbe. Egyenlőre még csak lépésben. :) Az ostort próbáltuk hogy erősítettük a nyomást de arra csak egy faralással reagált és állt egy helybe. De ez most szuper volt. :D
2015. júl. 27. 21:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!