Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Az árpát lehet ásztatás...

Az árpát lehet ásztatás nélkül adni a lónak?

Figyelt kérdés
Ma kapott először a lovam árpát, de csak 1 fél maroknyit, fokozatosan fogom hozzá szoktatni.. Szóval, mindenhol mást olvasok az árpa etetéséről, szakértő azt mondta, jobb mint a zab, kevésbé pörget, több benne a tápanyag, stb. Viszont azt olvastam, hogy muszáj áztatni, mert megdagad a hasában és kólika. Szerintetek melyik a helyes? És hogyan kell áztatni (hideg vagy meleg vizben, mennyi ideig, satöbbi) Ja és ma nem áztattam, de nagyon keveset evett, fél marokkal sem, pár szemet kb, mivel a tápjába kevertem. Köszönöm előre is a válaszokat :D

2015. júl. 27. 16:53
 1/1 anonim ***** válasza:

Vagy áztatni kell, vagy roppantani és áztatni, mert a kemény héja miatt nem fogja tudni megemészteni, illetve ott van az is, amit te is írtál, hogy megdagad a hasában és kólikázni fog.

Lehet hideg vízzel is, de érdemes forrázni, ha van rá lehetőség, úgy kb fél óra alatt megdagad, hideg vízzel ez tovább tart.

2015. júl. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!