Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Belovagolt lovaknál kettős...

Belovagolt lovaknál kettős futószár munka?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy felnőtt belovagolt lónál, mire jó a kettős futószárazás? Használ-e neki valamit? Illetve, hogy jobb-e kettős futószáron dolgozni,mint egy futószárral?Kettős Futószárazáshoz mindenképp szükséges-e Monty Roberts-es futószár vagy a hagyományos is megteszi? A válaszokat előre is köszönöm!!

#futószár #Monty Roberts #belovagolt ló
2015. aug. 3. 09:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Okos kitalálta h a szimpla futószártól elferdülnek a lovak , a kettőstől meg egyenességet kap .. Számomra semmire nem jó és felesleges , magasiskolában van helye inkább. Főleg h nem is mindegyik ló reagálna rá jól h a csánkjánál megy el hátul a futószár, ha belegabalyodik nemhogy használ de még árt is. Évszázadok óta jó a sima hagyományos futószárazási módszer , megfelelően lekötve ,egyenesre állítva .
2015. aug. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hogy belegabalyodik-e, az leginkább a futószárazón múlik, azt, hogy megy ott egy szíj, öt perc alatt megszokják.


Én már próbálgattam, kíváncsiságból, mert úgyis szeretnénk majd hosszúszáron dolgozni a későbbiekben, de egyelőre nem láttam értelmét annak, hogy ezzel vacakoljak, mert számunkra semmi extra. Ha kapicánnal futószárazol, a ló megfelelően elő van készítve, ismeri a segítségeket futószáron is, úgy ugyan olyan minőségi munkát tudsz vele végezni eggyel is, mint kettővel.


Tökmindegy, hogy milyen "márka", attól, hogy valamin ott a logó, még nem megy bele a ló fejébe a tudás...

2015. aug. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Miért kéne mindenáron Monty-s? Bármilyen jó.

Igazság szerint én inkább a kocsis ló kiképzésénél látom értelmét, semmint az emlegetett magasiskolánál, a magasiskola kapicánt használ és sima futószárat, illetve rengeteget dolgozik kézen - és így is eléri, amit szeretne. Ha valami okból kettős futószárat használ (természetesen van rá példa bőven) annak már külön oka van, de igazság szerint azok a feladatok is megtaníthatóak e nélkül...


Az viszont igaz, hogy a zablán, pofaszíjon, miegyeben így-úgy átcsatolt futószártól a ló ferde lesz.

2015. aug. 4. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én pont kb 3 napja próbáltam ki a kettős futószárat, mivel olvastam, hogy fiatal csikók kiképzésében nagyon nagyon hasznos (most kapok egy 2 éves csikót). Kipróbáltam a már rutinosabb 13 éves lovaimon a kettős futószárat és hát igen kellemeset csalódtam. Az egyik lovam egy végtelen nyugodt, mindent kb elsőre végrehajtó ló. Semmi gondja nem volt a csánknál átmenő másik szárral, és hihetetlen lazaságot lehetett elérni vele a megfelelő hajlítottságon kívül. A másik lovam a bokavédőre is nagyon érzékeny, hiába teszem rá nap mint nap, ugyan őgy emelgeti benne a lábát, és nagyon érzékeny a hátulja. Ennek ellenére egy rossz mozdulata sem volt a hátsó lábat érintő szártól. Neki kicsit több idő volt mert merevebb, de ugyancsak el lehetett érni a megfelelő lazaságot és támaszkodást. Nem mellesleg nem kell behívni a lovat 5 percenként kezet váltani, hanem anélkül bármikor meg lehet fordítani, ez nagyon tetszett benne.

Nem szükséges Monty féle futószárat venni, bár nekem a sima futószár kicsit akadósabb volt a futószárazó heveder karikáiban, ezért utánanéztem és kb 7-8000 ft-ért lehet kapni olyat, aminek az első 2m-es része kerek zsinórból készült és könnyebben csúszik. Biztosan be fogok szerezni egyet :)

2015. aug. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!