Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovastáborban baj ha nem...

Lovastáborban baj ha nem tudok nyergelni?

Figyelt kérdés

Egy lovastáborban gondolom külön lovagolnak a kezdők és a haladók ugye?

Ha kell fel tudom nzergelni és kantározni a lovat de jó lenne ha leellenőrizné vki hozzaerto. Van erre lehetőseg? Ez hogy szokott lenni? Baj ha 'haladó' lovasként ez nem megy? (Nem dicsekvés vagy ilyesmi hanem egy lovastaborban en valoszinuleg a halado csoportba kerulnek)

Megnézik hogyan lovagolsz?

Mennyire figyelnek oda mindenkire?

Megbízható lovakat adnak?

Nektek milyen tapasztalautok vannak?

+1 Szegeden jó bejárós nem drága lovastábort tudtok (nem baj ha már vége)?


Köszi a válasz előre ha csak egy kérdésre tudod a választ akkor is írj :)



2015. aug. 4. 17:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
jobb helyeken fel se ülhetsz egy lóra amig azt nemtudod letisztitani felnyergelni stb
2015. aug. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Haladó lovasként nem tudsz felnyergelni úgy egy lovat, hogy azt le se keljen ellenőrizni?:D
2015. aug. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Le tudom ápolni.

Nyergelésnél félek, hogy rosszul csinálom és miattam lesz baja. Szerintem ez nem olyan nagy baj. De majd igyekszem gyakorolni, hogy biztos legyek benne. :)

A többi kérdés?

2015. aug. 4. 18:50
 4/19 anonim ***** válasza:
36%

Bajnak nem baj, kérd meg az oktatót, hogy tanítson meg nyergelni. Nem egy vészes dolog. Ha a hevedert nem tudod úgy meghúzni, akkor egy felnőtt segítségét kérd.

További kérdéseidre válaszolva:

Igen megnézik, hogy hogyan lovagolsz így osztanak be, hogy mit tudsz és ez alapján adnak feladatokat. Tehát nem fogsz vágtában cavalettizni, ha épp hogy ügetni tudsz.

Hogy mennyire figyelnek ez tábor függő. Ha 5-6 ember lovagol egyszerre, akkor jó ha 2 oktató van bent, mert így tényleg tudtok haladni. Ha van közben futószáras oktatás, akkor a futószáras oktató csak a saját lovasára tud úgy figyelni, hogy minőségi oktatást nyújtson.

Megbízható lovak vannak-e?

HA jó a hely, akkor már vizsgáztatott lovak vannak, amik szigorú követelményeknek felelnek meg. Ha nem túl jó a lovarda, akkor a jó isten tudja mit adnak alád. Ilyenkor a birkalovak mennek a kezdők alá, míg az ijedős,bakolós,rohanós a haladó lovas alá (hisz elvileg azért haladó, mert tudja ezeket a helyzeteket kezelni).

2015. aug. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Nemrég voltam táborban. Én is haladó lovasnak számítok, de nyergelni még sosem nyergeltem. Első nap edző megmutatta hogy kell, utána mi nyergeltünk.

Feltettem a nyerget, és megkérdeztem hogy jó helyen van-e, és ha igen (szinte mindig eltaláltam) akkor már könnyű dolgom volt. (heveder meghúzása és kengyel beállítása. A kantárt az edző tette fel.)

2015. aug. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat megy a zold kez. Jöhetnek még válaszok.

Hevedert húzni és kengyelt állítani is tudok. A nyereg jó hekyre tétele okoz gondot illetve nyeregből még csak egyszer húztam hevedert. (1-2-szer kengyelt de azt ált. eltalálom ha nem meg tudom húzni).

Úgyis csak jövőre mennék (ha megyek) és addig csak megtanulom.

Ciki megkérni rá az edzőm?

2015. aug. 4. 19:56
 7/19 anonim ***** válasza:
87%
Miért lenne ciki? A lovastábor (elvileg.. ) arra van, hogy megtanuld az alapokat, így a felszerelést, ápolást, etetést is.
2015. aug. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Nem ciki,mindenki úgy kezdi h megmutatják,az a ciki amiket itt egyesek írogatnak. Nem tudom mit keresne haladó kategóriába egy olyan aki nyergelni ,kantározni nem tud. Köze nincs hozzá ha ennyire nem önálló, még bőven kezdő..
2015. aug. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
81%
Nem feltétlen kezdő, aki nem tud nyergelni. Sok helyen időmegtakarítás, nem kell rá figyelni meggondolásból eleve nyergelt lovat löknek mindenki elé. Így nem is látja, hogyan és mit kéne. Kérj meg valakit ott, ahol tanulsz, hogy mutassa meg, esetleg aki nyergel, azt fűzd meg, hogy most nyáron lebzselhess kicsit körülötte, így látod, mi történik. Így a jövő nyáron már nyugodtan mehetsz táborozni ebből a szempontból.
2015. aug. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Nem tudom miért kezdő az aki nem biztos a nyereg felhelyezésében. Csak nem akarom elrontani a lovat. Voltam már terepen és biztosan ülök a 3 jármódban is (a kengyel nélküli vágta még nem az erősségem de ügetni tudok). Abszolút nem mondanám magam jó lovasnak de sztem nem kellene egy csoportba helyezni egy zötykölődővel. Mellesleg sztem nem kellene ez alapján ítélned (főleg mert nem tudod hogy milyen múlttal rendelkezem)

Természetesen elfogadom a kritikát. Meg fogom kérni az edzőm had csináljam én és gyakorolni fogom. Szerintem 1 év alatt megtanulható.

Írhattok még nyugodtan.

2015. aug. 5. 10:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!