Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovastáborban baj ha nem...

Lovastáborban baj ha nem tudok nyergelni?

Figyelt kérdés

Egy lovastáborban gondolom külön lovagolnak a kezdők és a haladók ugye?

Ha kell fel tudom nzergelni és kantározni a lovat de jó lenne ha leellenőrizné vki hozzaerto. Van erre lehetőseg? Ez hogy szokott lenni? Baj ha 'haladó' lovasként ez nem megy? (Nem dicsekvés vagy ilyesmi hanem egy lovastaborban en valoszinuleg a halado csoportba kerulnek)

Megnézik hogyan lovagolsz?

Mennyire figyelnek oda mindenkire?

Megbízható lovakat adnak?

Nektek milyen tapasztalautok vannak?

+1 Szegeden jó bejárós nem drága lovastábort tudtok (nem baj ha már vége)?


Köszi a válasz előre ha csak egy kérdésre tudod a választ akkor is írj :)



2015. aug. 4. 17:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
5%
A nyergelés hozzá tartozik és alap dolog. Ha valaki nem tudja ezt az addig igenis kezdő nem tudom mit akar.... Haladó az tud önálló lenni az a minimum. Persze itt minden majom kis tiniszökevény haladó meg profi,az is amelyik a lovat felszerelni sem tudja. Normális helyen nem a felszerelt lovat lökik alád, te magad készíted elő , csak a suttyó helyeken megy ez h minden elővan készítve aztán mikor odakerül a dolog nyergelni nem tudnak de tudnak körbe -körbe menni a járáson az iskolalovakkal mint a villamos. Aki elvárja h segge alá tolják a kész lovat mindig mert derogál neki megcsinálni a pucolást az takaródjon haza azt ne lovagoljon !
2015. aug. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
60%
Na ezért utálom meg ezért nézik le sokan ezeket a táborszökevény kezdőket..Milyen múltad van neked a 3 éveddel ami másnak nincs 20 ,30 éves múltjával? Tudsz ügetni azta!! Ameddig nem tud valaki felügyelet nélkül önállóan dolgozni az nem haladó. A haladónál max azért van edző h a hibákat javítsa,nem pedig h figyeljen rá nehogy leessen. Nyergelés.kantározás az alap, ha éppen nincs ott senki nem tudnád kivinni a lovat mert nem tudod felszerelni. Innentől nem vagy még önálló ,az önállóság meg a haladó szint alapja. De legyél nagyképű h tudsz kengyelt állítani meg ügetni esetenként még vágtázni is :D ezek nagy dolgok ám xd
2015. aug. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
87%

Itt eléggé elszabadultak a dolgok.

Az egy dolog, hogy a kérdező egy suttyó loviba jár lovagolni, ahol nem tanítják meg felszerelni a lovat. Ettől függetlenül lehet biztos ülése és tudhat korrektül lovardai alakzatokat lovagolni. (Bár megint csak a lovit minősíti, hogy először kengyel nélkül futószáron üljön biztosan a lovas vágtában is, aztán mehet szabadon).


Ezen könnyen lehet segíteni, kérdező oda megy az oktatójához vagy egy tapasztaltabb lovashoz és megkéri, hogy tanítsa meg nyergelni, ínvédőt, fülvédőt, kantárt , martingált felrakni. Kb 1x megmutatják, 1-2x megcsinálod aztán már tudod is. Biztos van olyan, aki rááldoz erre max fél órát az életéből.

Az ülésbiztonságra pedig edzésen kell törekedni, akár visszakérheted magad futószárra is, még a nagydíjas versenyzők is vissza szoktak ülni. Viszont ha az oktatód/edződ nem hajlandó ebben segíteni, akkor keress más lovardát.

2015. aug. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Utolsónak koszi a valaszt.

En nem mondtam hogy jo vagyok. A haladot is csak a lovastabor szintjere mondtam. Számomra a halado szint egy jobb versenyzo szintje. De a szot en nem ebben az ertelemben hasznaltam hanem a lovastaborban elkulonitheto 2 szintre.

Nem szeretnem ha osszekevernetek egy krumpliszsakkal. Mert sztem aki a 3 jarmodban biztosan lovagol tudja iranyitani a lovat (nyilvan nem nagydij szintre gondolok) es helyzetekben tud gyorsan reagalni az egy taborban mar haladonak szamit.

Kicsit elferdited az igazsagot en csak az ellenorzest kertem nem azt hogy vki lovagoljon helyettem...

Honnan tudod hogy hova jartam mit eltem at vagy milyen problemaim vannak. Honnan tudod hogy harom evet vagy 13at lovagoltam vagy hogy amik nem mennek miert nem mennek... ezen sosem gondolkodtal?...

Az edzom nagyon jo es a lovarda ahova jarok is jó. Vita lezarva.

Egyebkent a valaszok hasznosak voltak mert leszurtem belole hogy baj ha nem tudom megoldani igy megoldas ra hogy gyakorolnom kell amire 1 ev boven eleg es nem lesz vele problemam.

Tenyleg nem veszekedni akarok koszi mindenkinek a valaszt

2015. aug. 5. 15:29
 15/19 anonim ***** válasza:
Ha ez megnyugtat, én egyáltalán nem tudtam nyergelni, de a táborban pár nap múlva már profin csináltam :D
2015. aug. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Köszi ment a zöld kéz :D
2015. aug. 5. 19:09
 17/19 anonim ***** válasza:

Érdekes dolog ez a nyergelés kérdése. Én kb. 40 évvel ezelőtt kezdtem lovagolni (más kérdés, hogy azóta sem tanultam meg igazán..), akkor még nem volt túl sok hely lovaglásra Budapest környékén. Pomázon kezdtem, pár alkalom futószár után már terepen. Mindig készen kaptuk a lovat, akkoriban nem vesződtek a felszerelés betanításával, a Tattersallban is - legalábbis ha csak hobbiból járogattál - ugyanez volt a helyzet.

Már jóval később (kb. 20 év után) lovaspanzióba jártam terepre, ott sem tanították a nyergelést, max. leszereltük a lovakat és pucoltuk. Induláskor már felnyergelve vártak. Más kérdés, hogy az ember egy idő után meg tudja maga is csinálni, de szerintem ezt tanítani (minimum megmutatni párszor) sajnos inkább csak akkor szokás, ha nem hobbiból lovagolsz, hanem komolyan gondolod.

A lovastáborok elvileg ezt lennének hivatottak művelni, nem csak a lovon fennmaradást és kőrözgetést, hanem minden lóval kapcsolatos munkát.

2015. aug. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Koszi a valadzt ment a zold kez.
2015. aug. 17. 07:41
 19/19 anonim válasza:
Dehogy baj ott pont az a lényeg hogy megtanuld! Én is voltam lovastáborban és jöttek olyanok is akik azt se tudták hogy mi az a nyereg,kötőfék,kobak...
2015. szept. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!