Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen fajtájú lovat válasszak?

Milyen fajtájú lovat válasszak?

Figyelt kérdés
Most 14 éves vagyok, 3 éve lovagolok, és van két lovam, amiből az egyiket én lovagoltam be. Vele kezdtem el ugrani, ő egy sodrott kanca, 90 centit megugrottam vele. Ennél nagyobbat méreteiből és képességéből kifolyólag nem tud ugrani. Szeretnék venni egy olyan lovat, ami pörgős, 150 centi felett van a marmagassága, és jó ugró képességű. Szerintetek milyen fajta felel meg ennek a legjobban? Tudom, hogy az egyedtől függ, de nem tudom hol kezdjem. Pest megyében lakom, és kb. 500ezer alatt keresek lovat. (Ezt csak azért írtam le, mert sok fajta ennél alapból többe kerül)

2015. aug. 10. 15:06
1 2
 1/14 anonim válasza:
51%
500.000 Ft-ért nem kapsz JÓ lovat... Természetesen megtudsz venni egy göthös lovat, amivel később csak a problémák lesznek. Inkább várj még ezzel, alaposan gondolt át, és csak utána vegyél lovat. :)
2015. aug. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha gondolkodik rajta..több pénze lesz?
2015. aug. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
Ne hamarkodd el a dolgot még nagyon fiatal vagy,szerintem fejleszd a tudásod még addig és ha vártál vele egy kis időt akár egy drágább lovat is tudnál venni.
2015. aug. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Sportlovat vegyél, igaz azok 700-800tól kezdődnek, de lehet szerencséd vagy egy kicsit még gyűjtögetsz.
2015. aug. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
nekem volt egy magyar félvérem 10 évesen nagyon jól tudott ugrani a magyar félvér szerintem jó ló és nekem 500 ezer volt csak pedig nagyon jó ló volt.
2015. aug. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
most olyanok az árak hogy fiatal tehetséges lovat tudsz ennyiből venni vidéken , aztán old meg :-) fajtának a magyar félvért fura mondani mert azok között aztán minden van , de keress benne gidránt , vagy kisbérit .én mondjuk kisbéri fan vagyok , de uralkodom magamon :-)
2015. aug. 13. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de 14 évesen 3 éves lovastapasztalattal a hátad mögött eléggé kételkedem abban hogy belovagoltál egy lovat. :D De nem is ez volt a kérdés...csak ha már te is megemlítetted ezt az elhanyagolható információt.

Ne sznoboskodjunk már emberek, aki kinyitja a szemét láthatja hogy pang a magyar lópiac minden téren, csórók az emberek, és költséges a lótartás. 500E körül és alatta is simán lehet találni egy megfelelő ugróképességű lovat egy most kezdő lánykának. Nem nemzetközi versenyekre akar vele járni gondolom. Na és ha már ott tartunk...ha belovagoltál egy lovat, vehetsz akár egy ugrós csikót is, és hajrá.

Fajtában MS, MF, kisbéri, gidrán azok a hazai fajták amik megfizethetőek lehetnek számodra.

2015. aug. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tőlem függ, hogy mennyiért veszünk lovat, mert a szüleim úgy gondolják, hogy nem éri meg venni egy nagyon drága lovat, mert ugyan úgy lesántulhat, mint egy olcsóbb ló. Egyébként a mostani lovamat 230ezerért vettük, és még soha nem volt semmi baja.
2015. aug. 16. 14:49
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Drágább lónál nem a betegségek kialakulásának esélycsökkenését fizeted meg, hanem származást/tudást/tehetséget. Persze egy drágább lónál is annyi az esélye hogy megbetegszik vagy sérül mint egy olcsóbbnál (kivéve ha genetikailag gyenge szervezetű) de ezt inkább csak szakértelemmel és megfelelő tartási körülményekkel tudod csökkenteni. Viszont ahogy írtam, szerintem is simán elég amit rászántatok, lehet szemezgetni annyiból, csak megfontoltan. Sok sikert.
2015. aug. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönök szépen minden választ.
2015. aug. 19. 20:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!