Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Félek a lovaglástól! Mit tegyek?

Félek a lovaglástól! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy éve vagyok lótulajdonos, és hét éve lovagolok. Mindig féltem a lovakól, de mindig vonzódtam hozzájuk, már 2 éves korom óta. Most 14 éves vagyok, de a félelmem elérkezett arra a pontra, hogy nem merek ráülni a saját lovamra, pedig a világ legnyugodtabb teremtése. Nem tudom mit tegyek, a lovamat már vezetni is remegve vezetem, ami nem szerencsés mert megérzi, és kihasználja majd egy idő után. Nem vagyok egy fosos gyerek, konkrétan lét elemem a veszély, BÁRMIT kipróbálok, de valahogy a lovaglás nem. Nem szeretném abba hagyni, egyszerűen imádom ezt az életérzést. Nagyon sokan próbálnak segíteni, de még mindig félek, lötyögni is a lovon. Eddig futószáron mertem menni, mostmár ott sem. Díjugrató REVem megvan, és millitaryztam is. Fél évet Svédországban éltünk, ott is eredményesen versenyeztem, de ott nem a saját lovammal. Nem tudok mit kezdeni magammal, utálom ezt az érzést.

2015. aug. 27. 06:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hát, ez nem lehet jó. :(

Voltak talán kellemetlen élményeid?

2015. aug. 27. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Pszichiáter tud segíteni, feltárni a félelem okát (amit lehet, hogy te magad sem tudsz), majd fokozatosan legyőzni a félelmet.
2015. aug. 27. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Vannak vele kapcsolatban rossz elmenyeid? Esetleg valaki telebeszelte a fejed, hogy a lovak milyen kiszamithatatlanok? Valoban felkeszultnek kell lenni es gyorsan a helyzet magaslatara terni, ha a helyzet ugy hozza, megijed vagy megbotlik, de ez 7 ev versenyszeru lovaglas utan szinte osztonosen megy.
2015. aug. 27. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem te nem bízol a lóban..
2015. aug. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Volt vmi rossz elnmenyed? Pprobald meg ezt egy emberrel akit szeretsz es megbizol benne es biztonsagban erzed magad mellette. Vezessetek egyutt a lovat ilyesmik. Nem tudom egy terapias lovaglas segitene illetve amig ezzel kuzdesz kellene vki aki nem hagyja hogy lovad ezt megerezze es elkanaszodjon. Illetve lehet hogy szakemberhez kellene fordulnod. Rem. tudtam segiteni. Szurkolok hogy legyozd a felelmed
2015. aug. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Add el nekem a lovat! :D

Viccet félretéve, menj el pszichológushoz, ő majd kideríti, mi lehet az oka ennek a félelemnek.

2015. aug. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem meg ez egy ügyesen megírt troll poszt, mert mostanában sokszor volt ilyen és ehhez hasonló kérdés.
2015. aug. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán tudod, hogy mit akarsz?!! Az általad írottak tele vannak ellentmondással!!!!! "Mindig féltem a lovaktól, de mindig vonzódtam hozzájuk" (pszichiátriai eset) Eredményesen versenyeztél idegen lóval, a sajátodtól "a világ legnyugodtabb teremtése" félsz! Tényleg izgalmas! Milyen életérzést imádsz, a félelmet? Ha annyira utálod ezt az érzést, akkor ne lovagolj, a lovaglás nem létkérdés! Ha csak a fele igaz annak, amit leírtál, felejtsd el a lovaglást és sürgősen fordulj pszichiáterhez. Lételemed a veszély, de félsz a veszélytől! Hú de érthető (és valóban semmi ellentmondás)! Tényleg beteg vagy és rád férne a segítség! A félelmedet elhihetném, de az összes többiből egy szót sem! (REV, svédországi eredményes versenyzés) "millitaryztam is", na ez végképp kilökte nálam a biztosítékot! Magadon kívül senkit ne nézz hülyének, aki megeszi ezt a sok maszlagot! Egy kezdőről hihető, hogy fél a lovaglástól a lótól (igaz, hogy lovassá soha nem válik, és military versenyzővé sem), de ekkora félelemmel nem lehet eredményesen versenyezni, márpedig te azt írtad! Először is el kellene döntened, hogy utálod vagy lételemed a veszély! "de valahogy a lovaglás nem" ehhez képest Svédországban eredményesen, versenyszerűen űzted???!!!! Lehet, hogy nem vagy fosós gyerek, de épelméjű sem! Mellesleg csodállak én nem lennék képes hét évig olyan tenni, ráadásul eredményesen, amitől reszketek. Ekkora hülyeséggel, még ezen az oldalon sem találkoztam, pedig itt akad néhány. Szánalomra méltó vagy! Számomra eddig te vagy a csúcs! Tizennégy évesen? még nem késtél le a pszichiátriai kezelésről, ajánlom sürgősen kezeltesd magad, talán még tudnak segíteni, mielőtt teljesen eluralkodna rajtad az elmebaj! Úgy tűnik itt-ott olvastál a lovaglásról, de lóközelben még nem voltál, és most összehordtál egy csomó zagyvaságot! A következő provokatív kérdésed elküldése előtt olvasd el, hogy mit írtál, talán még te is észreveszed az ellentmondások halmazát, talán rájössz, hogy mekkora idiótaságot írtál!! Csak utána nyomd meg a küldés gombot! Ha névvel kellet volna írnod, akkor is írtál volna, és ezt írtad volna? Azt hiszem, hogy nem! Jobbulást kívánok!!!!!
2015. szept. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kedves előző! Szívből mondom, hogy nyald ki a seggem. :)

Látszik, hogy nem érted, mit írtam le. :) De hát akkor elemezzük ki!

'Egy éve vagyok, lótulajdomos, és hát áve lovagolok.' Ezt gondolom érted.

'Mindig féltem a lovaktól, de mindig vonzódtam hozzájuk, már 2 éves krom óta" Féltem tőlük, mert nagyok, és fájdalmat okozhattak, DE ETTŐL FÜGGETLENÜL vonzódtam hozzájuk, mert meg fogott valami bennük, és nem érdekelt a félelmem, meg hát a gyermekkori dac, ami hajtott, kis pónikon alapból nem féltem, és most sem félek, de nagy lovakon inába száll a bátorásgom.

'Most 14 éves vagyok, és elérkeztem arra a pontra, hogy nem merek ráülni a saját lovamra, pedig a vlág legnyugodtam teremtése" Itt kihagytam egy nagyon fontos részt, én hibám, sajnálom. Nem merek ráülni, baleset jóvoltából agyrázkódásom volt, és nem tudtam járni segítság nálkül egy évig. :) (Rögtön, mikor megkaptam a lovam, hazahoztuk, leestem, mert megijedt a traktortól)

A kövi mondat nem lényeges.

'Nem vagyok egy fosos gyerek, konkrétan lételemem a veszély, BÁRMIT kipróbálok, de balahogy a lovaglás nem' Itt úgy értem, hogy ugrok ejtőernyővel, extrém sportolok stb, mert azt ÉN irányitom. Persze a lovat is, egy bizonyos ideig, de ő bármikor dönthet úgy, hogy akkor szia, én ezt nem csinálom többet.

Mostmár csak a svédországot dolgot szeretném elmagyarázni. :)

Kint éltünk fél évet, a saját lovam előtt, szóval a balesetem előtt is. Ott is féltem persze, de nem volt rá okom, nem volt rossz élméynem, igy nem volt mitől félnem igazából. akkoriban igazából csak tartottam a lovaktól, és a fájdalomtól, nem féltem tőlük. Remélem érted már. :)

És nem tudom hogy jön ide a pszichiátriai eset, mert szerintem ez nem az. :) Mármint, hogy félek tőle, meg Svédország, meg anyám kínja.

A többieknek meg köszönöm, elkezdtem terápiás lovaglásra járni, valamennyire segitett a dolgon. :)

2015. szept. 6. 15:43
 10/11 anonim ***** válasza:
A balesetedről egy szóval sem tettél említést!!!! Vagy ez is csak egy utólagos magyarázkodás?? Így egészen más a helyzet. Azt írod, hogy egy évig nem tudtál segítség nélkül járni...egy agyrázkódástól?, biztos, hogy csak agyrázkódásod volt?-- ezt csak kérdezzem. Csak úgy mellesleg, hozzád képest sok évtizedes lovas és edzői gyakorlatom van. Azt, hogy agyrázkódásod volt, nagyon sajnálom, de ebbe a sportba ennek is bele kell férni! Ha egy agyrázkódás ennyire megviselt, akkor hagyd abba a lovaglást!! Az viszont röhejes, hogy lételemed a veszély! Ha nem lételemed lenne, csak elviselnéd, akkor most nem hisztiznél, hanem lovagolnál! Nem te vagy az egyetlen, akivel ez előfordult. Merem feltételezni az általad leírtak alapján, hogy komoly tudással bírsz, (mint általában a tizenévesek!) és bárkit ki tudsz oktatni! Lehet, hogy a lovad mégsem a világ legnyugodtabb teremtése? Ejtőernyőzz tovább, az kevésbé balesetveszélyes! Ott, ha leesel, nem agyrázkódásod lesz, viszont utána nem lesz szükséged terápiára!! Egyre zavarosabb, és ellentmondásosabb a magyarázkodásod! És meg tudod magyarázni a hülyeségedet! Legalábbis próbálod! "ott is eredményesen versenyeztem" és még hol???? Hordj még össze néhány ekkora hülyeséget, és biztosan jobban fogod érezni magad! Mindezek ellenére egy 14-éves, elkényeztetett, beképzelt, hülye gyereknek nem fogom kinyalni a seggét!!!
2015. szept. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!