Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mire figyeljek első vágtánál?

Mire figyeljek első vágtánál?

Figyelt kérdés
Holnap lesz az első vágtám.Terepen leszünk, mert mindenki ott kezdi a vágtát. (4.terepem lesz) Arra gondolok, hogy mire figyeljek a tartásomnál stb. :)

2015. szept. 3. 15:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Terepen érdemes könnyű/kétpontos ülésben vágtázni. Lábszárad, combod zárjon, sarkad lent. Rövid szár. Kb ennyire figyelj, jó lesz a vágta! Sok sikert! :)
2015. szept. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tartom biztonságosnak terepen kezdeni a vágtát. Főleg azért, mert bizonytalan lehetsz. Felrepül egy fácán és te nem vagy rá felkészülve, akkor a lovad oldalra kiugrik, te meg a földre kerülsz, vagy a nyakába.

Amúgy én is a könnyű ülést javaslom, sarok jó mélyen, rugózó boka, csípő és boka egy vonalra esik, a felső test finoman előre dől, a kezeiddel támaszkodhatsz a ló nyakán (de bármikor készen kell állnod a szárkezelésre), a szárakba nem kapaszkodunk.

2015. szept. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Bizony, a szárba nem kapaszkodunk és lehetőleg a nyeregbe sem. Inkább a szár mellé fogd a sörényt.

Terepen én szinte mindig kikönnyítve vágtázom, mert az általában vadászvágta, bár igaz, hogy hegyi terepre jártam és sokszor inkább enyhe emelkedőn vágtáztunk.

De pályán, lassúbb, munkavágtánál inkább ki kell ülni, ami akár nehezebb lehet, mint kikönnyíteni. Először ezt kéne gyakorolni.

"A vágta a leggyorsabb jármód – és a legnehezebb is. Érzésre nagyon hasonlít ahhoz, amikor a gyerekek a hintalovukat alaposan meghajtják: a csípő hol hátra, hol előre mozdul. A vágtának két fajtája van. A „munkavágta” az, amikor folyamatosan ülsz a nyeregben – ezt az idomítás során használjuk. Az a vágta, amikor a nyereg fölött állsz a combjaidon támaszkodva, kissé előredőlve, a „vadászvágta”. Ez kezdőként jóval kényelmesebb. Hogy mikor kezdhetsz vágtázni, attól függ, milyen gyorsan fejlődsz és mennyire vagy bátor. Van, aki csak évekkel az első lóraülés után vágtázik, de sokan már néhány hónap elteltével gyakorolhatják a vágtát – először futószáron."

( [link]

2015. szept. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Arra figyelj h egy normális lovardában legyen az első vágtád futószáron. Nevetséges ,terepre már úgy kéne menni h 3 jármód biztos,pont azért ha váratlan helyzet van kezelni tudd, ehhez képest most még az a kérdés mire figyelj ..Hát egészséget kívánok hozzá jó sokat.
2015. szept. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Nem a te hibád, hogy kókler az oktató, mivel vágtával tényleg futószáron kéne először találkoznod és nem terepen.

Terepen olyan lovasnak van helye, aki mind3 jármódban biztosan üli és kezeli a lovat és nem esik pánikba, ha netán megijed a ló, vagy kint bakol. Aki ezen tudás nélkül kienged terepre az veszélyezteti a te és mások testi épségét.

Én a helyedben otthagynám ezt a kamikaze képzőt és keress egy normális lovardát, hol viszonylag kontrollált körülmények közt tanulhatod a vágtát.

Ha jó oktatód/edződ lenne, akkor ő már rég elmagyarázott volna mindent, és nem itt kéne kérdezősködni. A másik, hogy ez az "uccu neki galoppozás"-nak semmi köze a lovagláshoz, mert kb az lesz, hogy örülsz, hogy fent maradsz a lovon, de inkább csak "utazásnak" tekinthető.

2015. szept. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ez azoknak szól akik leszólják az oktatóm: Azért nem vágtázunk bent, mert nagyon kicsi hely van.És eddig senki sem esett nála az első pár vágtájánál, mert iszonyat módon elmagyaráz mindent, és egyfolytában figyel ránk fél szemmel.Szóval akinek nem tetszik az oktatóm tanítási stílusa annak kérem, higy ne szólja le :/ (tudom én is, higy veszélyes elsőnek vágtázni terepem, és elsőnek én is nehezen kezdtem neki ennek)


Na, de térjünk a tényleges tárgyra:

Megtötént az első vágtám, iszonyat jó volt :D elsőnek egy rövidebb szakaszon mentünk végig, meg is lettem dícsérve, hogy nem pattogtam :) Kicsit furcsa és egyben ijesztő volt ilyen gyorsasággal száguldani, de nagyon élveztem.A második vágta szakasz sokkal hosszabb volt, itt bakolt is egyet a lovam, de mivel hátra dőltem, így nem tudtam a nyakába esni.Itt eleinte nagyon megindultak a lovak, de korrigáltam, és kicsit lassítottam, és így jobban élveztem, mint az elsőt ^^


Ui.: Nyugodtan nézzetek le, amit az elején írtam, de kérlek ne az oktatómat ócsáróljátok...

2015. szept. 5. 07:42
 7/10 anonim ***** válasza:
81%
Az ilyen barmokra már csak a szarv hiányzik,milyen lovarda az ,ahol nincs hely vágtázni? Megintcsak egy kérdés amire nehéz kielégítő válaszokat találni.. De nem baj, nem te vagy az egyedüli aki a pénzéért cserébe bégetést kap.
2015. szept. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Elhiszem, hogy tudatlanul véded az oktatódat, de ahol futószárhoz van hely, ott a vágtát is meg lehet tanulni! A hosszabb távon történő vágtához kell a nagyobb terület, ebben egyetértek veled, de a vágta megtanulásához, az első vágtához nem igazán a terep a megfelelő. Nyugodtan védd az oktatódat, az én véleményemen akkor sem tudsz változtatni! Az oktatódat magad minősíted, amikor azt írod, hogy a negyedik terepedre készülsz, és most kezded a vágtát tanulni. Ha az oktatód a hivatása és a tudása magaslatán áll, akkor vágtatudás nélkül nem viszi a tanulót terepre! Ha annyira jó az oktatód, akkor miért nem bízol benne, és miért itt érdeklődsz?! Ezt a kérdést neki tedd fel! Talán tud rá válaszolni! Egyébként a vágta nem azt jelenti, hogy eszeveszett tempóban előre száguldani, kis helyen is lehet vágtázni. A vágta egy járómódot (mozgásfajtát) jelent és nem csak száguldást. Lehet röviden és nyújtottan is vágtázni, bár ez nem első vágtás feladat. Bármennyire lehetetlennek tartod, te és az oktatód is, de futószáron is meg lehet tanulni a vágta a alapjait (nem csak lehet, de egy hozzáértő, normális oktató ezt így csinálja. Azt sem szabad elfelejteni, hogy a legnyugodtabb iskolaló is vidámabban közlekedik terepen, ő is élvezi a szabadságot.

"mindenki ott kezdi a vágtát" lehet, hogy ez nálatok így természetes, de csak egy magát oktatónak aposztrofáló dilettáns alkalmazza ezt a megoldást! A tanulót akkor visszük terepre, amikor a járómódokat és azok váltását biztonságosan végre tudja hajtani! Azért arra kíváncsi lennék, milyen lovarda az, ahol nincs lehetőség a vágtára?!

2015. szept. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 RarityLuv válasza:
(én osztályban kezdtem a vágtát :D ) bárhol, de főleg terepen a legfontosabb, hogy a kezed ne mozogjon, mindig maradjon nagyon közel a ló marjához. Azért is, mert itt a ló már nagy sebességgel halad, és ha a kezed magasan, vagy oldalt van, már nehezebben tudod megtartani magad, és a lovad is lecsúszhat a megtervezett útvonalról, ami balesetveszélyes. Még fontos, ez igazából csak terepen, hogy azért fontos hogy a kezed a jó helyen legyen, mert a ló érzi a szabadságot, és az osztálylovaglással ellentétben itt nem lusta, hanem menne szabadon. Ha a kezed laza, ezzel ő azt érzi, hogy információt és engedélyt adtál neki arra, hogy mehet. Ekkor a kellemes vágtából akár nagy sebességű galopp is lehet. Erre vigyázz nagyon. Van még pár dolog, de így is sokat írtam és szerintem ez a legfontosabb a vágtánánál :D
2015. szept. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kezdem megszokni a sebbeséget meg úgy tulajdonképpen mindent.Mivel a ló amin lovagolok ügető, így mindig visszavált ügetésbe.De ugye nem abba a kényelmes, lassú ügetésbe, hanem olyanba, hogy alig tudok fenntmaradni.De legutóbb egyszer lassított vissza, akkor is rögtön vissza tudtam ugratni :D elsőnek nagyon ijesztő volt, de most már egyszerűen imádom *-*
2015. szept. 25. 06:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!