Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Segitenetek hogy tudnam...

Segitenetek hogy tudnam legyozni a felelmem?

Figyelt kérdés

Az a bajom hogy meg husvetkor leestem a lorol es agyrazkodasom lett. Utana egybol visszaultem. Azota egyszer voltam a masik edzomnel es o eszre vehette rajtam hogy felek mert megkerdezte hogy merek-vagtazni? En persze igent mondtam. 6-7 eve lovagoltam. Azota fel eve ha valaki megkerdezte miert nem megyek azt mondtam nincs ra penzunk. Egyik edzom se tudja de elszeretnem mondani es hetvegen raszanni magam hogy elmenjek de nagyon felek. Eddig sokszor estem de ez hagyott bennem nyomot.

/azert irok ekezet nelkul mert telon vagyok es bocsi mindenkitol erte/


2015. szept. 20. 19:17
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Mi lenne ha elmondanad az edzodnek hogy leestel es azota felsz?
2015. szept. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Azt hiszed te vagy az elso akivel ilyen tortenik? Az edzok erre is fel vannak keszulve, mondd el neki nyugodtan :)
2015. szept. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Djjjozsiiiii válasza:

Szerintem mint minden ilyen balesetnél a lassú visszaszoktatás a legjobb. Aki nem esett még, az nem is igazán sportolt. Ha nem estél, túlzottan elbízod magad, nem félsz, ez nagyobb bajt is okozhat.

Sok dolog agyban dől el, érdemes egy kicsit meditálni, felidézni a mozdulatokat.

Lovaglásnál használhatsz önszuggesztiót is.


Ha készült videofelvétel az esésről, érdemes kielemezni és vizualizálni a mozdulatsort a hiba kijavításához. Ebben viszont egy edző tud segíteni.


A másik, hogy minden olyan szituációban ahol fontos a koncentráció, egy nyugodt relaxált test az elvárás.

Jóga segíthet ellazulni hogy az állat ne egy stresszes testbeszédet érezzen meg belőled.

2015. szept. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Szia:) velem is ez volt rengetegeg kihagytam de nem erte meg:) menj vissza beszelj rola az edzoddel vagy akiben megbizol es jo tanacsot ad aztan ulj fel esetleg egy nyugodtabb lassubb lora es mutasd meg mindenkinek es sajat magadnak is h igenis bator vagy😉 de ha ez sem jo akkor csak aprankent. Sok sikert:) puszi
2015. szept. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mondd el az edződnek, hogy mi a szitu. A lovaglásnak van egy lelki oldala is, és ha az nincs rendben, addig nem fognak jól menni a dolgok.

Ha elmondod az edződnek, akkor közösen tudtok megoldást találni. Pl visszatérni kicsit az alapokhoz, vágta voltige hevederben futószáron, alapfeladatok, amik már mennek. Ezekből újra önbizalmat tudsz szerezni.

A másik, hogy én mindig felszívom magam :D Mostanában lovagoltam egy bakolós lovat és másokat már sikeresen letett, én meg úgy ültem fel, hogy csinálj bármit,akkor sem teszel le kisköcsög :D És bejött, bepróbálkozott a huncut, de nem engedtem magam.

2015. szept. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

egy egészséges tartás mindenkiben van, ha "félelmetesebb" dolgot csinál. (kinek mi: vágta, ugrás, terep)

de ha félsz a lovaglástól szerintem az már eleve nem jó, ha valaki igazán szeret valamit akkor nem fél tőle (ennyire hogy ne is üljön lóra hónapokig évekig)

2015. szept. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!