Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan győzhetném le a "félelm...

Hogyan győzhetném le a "félelmem"?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Veletek meg esett már, hogy valamitől féltek, akár magától a lótól, vágtától, ugratástól vagy bármi ehhez hasonlótól?

Akinek sikerült legyőznie, áthidalnia, leírná hogyan? Tudom kicsit hülyén hangzik ez, de azért szívesen hallgatnék ilyen "előre hajtó" sztorikat.

Akit pontosabban érdekel az én kis történetem, írjon priviben, de kérem csak olyan, aki úgymond ténylegesen úgy gondolja hogy tud segíteni....eléggé összetett, szükséges hozzá egy kicsivel több lovas tudás.

Köszönöm mindenkinek!



2015. aug. 23. 21:48
 1/5 anonim válasza:

Szia, hát én nem nagyon találkozok lóval, de sok mindentől félek, és 1 valamitől megtudtam szabadulni.Én a kutyáktól féltem nagyon, de aztán nagymamám bemutatott egy kis kedves, aranyosnak, és rájöttem, hogy nem bánt.


A magastól pedig, hát nem is tudom. Én is nagyon félek, de ha mondjuk egy olyan helyről nézek ki, ahonnan tudom, hogy biztonságban vagyok, akkor nem parázok.

2015. aug. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy csúnya baleset terepen és bamm, azóta félek terepre járni. Ma már annyira nem zavar, és sokszor is járok viszonylag, élvezem nagyon, de sosem fogok tudni szerintem úgy kilovagolni, hogy ne legyen bennem az a minimális félsz. Hogyan győztem le nagyjából? Úgy, hogy kimentem újra. Kellett idő, nagyon sok is, nem azt mondom, de ez egy olyan dolog, amivel szembe kellett néznem. Ugyanis állandóan bent idomítgatni sem megoldás és egy idő után unalmas, a ló miatt meg főleg kell, hogy néha kijárjunk. Szóval én tényleg nem tudok mást tanácsolni, csak azt, hogy ha valami fontos neked, akkor azért megteszel bármit. Nekem ez ilyen volt.
2015. aug. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
G
2015. aug. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
0%

Szia. Először is függ hogy egy biztos lovon vagy egy csikón lovagolsz. Vegyél fel kobakot, mellényt ( ha van) hogy biztonságban érezd magad. Vegyél előtte egy nagy levegőt, combbal szoríts, kapaszkodj a kápába és hajrá. Én 7 éve lovagolok az első vágtámnál nagyon féltem. Elhatároztam magam böktem lábbal egyre jobban és beugrott vágt

ába. Felemelő érzés volt. Sok sikert!!

2015. aug. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
50%
Én eleinte rettegtem a kengyel nélküli ugrástól, mert minden lépésnél úgy éreztem, hogy mindjárt lecsúszok.Aztán elkezdtem díjugró versenyeken részt venni. Az első versenyemen kicsúszott a kengyelből a lábam, és leestem. Abbahagytam a versenyzést, és nagy nehezen bár, de elkezdtem kengyel nélkül edzeni, ugrani. Két hónap folyamatos gyakorlás után elindultam egy "komolyabb" versenyen és harmadik helyezett lettem. Ha félsz valamitől az előbb, utóbb bekövetkezik. Ha viszont idejében legyőzöd, akkor nem biztos hogy megtörténik. "Nem az a bátor aki nem fél semmitől, hanem aki legyőzi a félelmeit." Ezt MINDIG tartsd észben:))))
2015. aug. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!