Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan bizonyítsam be szüleimn...

Hogyan bizonyítsam be szüleimnek, hogy készen állok egy saját lóra? Egyáltalán készen állok rá?

Figyelt kérdés
12 éves vagyok,4 és fél éve lovagolok.Az elmúlt évek során rengeteg mindent megtanultam. Tudok kantározni, nyergelni, biztonságosan közlekedek mindhàrom jármódban(terepen is), tudok fáslizni, ínvédőket is fel tudom rakni. Ugrattam is már 1m . Szüleim elváltak, anyuval élek az öcsémmel. Szeretnék egy saját lovat, mindennél jobban, de fogalmam sincs hogyan bizonyíthatnám, hogy készenállok... Miért is kéne saját ló??? Nem menőzni. Szeretném elsajátítani a horsemanshippet... És szeretnék egy jó barátot... Segítségeteket előre is köszönöm

2015. okt. 4. 18:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Hát elsősorban a kölcségekkel kell szembenézned, majd a helyével és avval hogy minden napi étele pucolása vize legyen!!!!
2015. okt. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%
Nem unjátok még ?
2015. okt. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%

Ha anyud elvált és van egy öcséd is, akkor lehet nem a rátermettségeddel, hanem az anyagiakkal lesz a gond.

Hol tartanád? Ha otthon, akkor intézned kell a takarmányt, azt el kell hozni, tárolni kell, trágyával is kell kezdeni valamit, mert 1-2 hónap alatt igen csak nagy lesz a halom. Reggel-este etetni kell, esőben, hóban, fagyban, ha beteg vagy akkor is, mert valószínű senki nem csinálja meg helyetted. Illetve a lónak kell legelő, ezt meg kell építeni (ha villanypásztor akkor se kis meló),rendben kell tartani.


Ha lovardában tartod a lovad, akkor havi 30-50 ezer Ft bértartással számolhatsz helytől függően. Ok itt etetik a lovad, meg kialmolnak alóla, ha szerencséd van rendesen karámozzák is. Viszont a kovácsot, oltásokat még ezen felül kell fizetni, ha edzésen veszel részt az megint plusz költség, ráadásul úgyis mindig van valami cucc, ami kell a lónak. Meg valahogy ki is kell jutni a loviba.


Ha ezt anyagilag megengedhetitek, akkor még ott van a testvéri oldal, mert mi van ha az öcsédet nem érdekli a ló, jogosan verné ki a hisztit, ha neked lehet drága hobbid, akkor ő is belevágna valamibe, ami nem 2 Ft.


Ha nem lehet, annak valószínű még más oka is lehet, de ezek a fő okok, ami miatt nem engedik a lovat. Dolgozz meg érte, szerezd meg a havi eltartásának az árát és akkor lehet lovad, viszont ezt lehet csak 25-30 évesen éred el.

2015. okt. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Valaki fizet h naponta teszitek fel ezt a kérdést?
2015. okt. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ne akarj bizonyítani semmit, mert nem állsz készen az önálló lótartáshoz! Az, amit leírtál, az nem lótartás! "És szeretnék egy jó barátot...", akkor szerezz egy kutyát! (ébredj fel, és próbálj gondolkodni!!!!)
2015. okt. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én megértem, hogy lovat szeretnél, én is..És én bizonyítottam is mert anyuék féltek hogy nem bírnám el.. De figyelj ez anyudon múlik ....És ezen mi nem tudunk segíteni
2015. okt. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Jah és amit leírtál az lovagolás és nem lótartás! :( :(
2015. okt. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Először is, miért nem szeretne neked anyukád lovat venni? Szerintem, ha elváltak a szüleid, és ehhez még van egy öcséd is, nem biztos, hogy megvan a kellő anyagi háttér egy lóhoz. Ha viszont igen, akkor lehet, hogy nem biztos benne, hogy 4 év után kellően elköteleznéd magad a sport iránt. Hogy mondjam, 4 év édeskevés, én 8 éve lovagolok, rengetegszer estem le, inkább problémásabb lovakon lovagoltam, akiket sikerült egy picit rendbe tennem. Most, majdnem 9 év után tartunk ott, hogy van egy kis esélyem arra, hogy valóra váljon az álmom. Ez a 48 hónap tapasztalat nem elég ahhoz, hogy elsajátítsd egy ló teljeskörű gondozását. A kérdésedre választ adván, azt mondanám, hogy csak az idő tudja bebizonyítani, hogy mennyire vagy rátermett, mert, ha saját lovad van, télen is ki kell hozzá járni, akkor is, ha beteg vagy, mert különben nem fogod tudni jóformán megülni. Várj még egy-két évet, menj ki amennyiszer tudsz, és akkor talán. Sok szerencsét! ;)
2015. okt. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%
Az 5-ös válaszolónak azt mondanám, hogy szerintem a "Szeretném elsajátítani a horsemanshippet... És szeretnék egy jó barátot..." mondat volt a legértelmesebb megfogalmazás a "Miért kell ló?" kérdésre. A ló, ha megfelelően bánsz vele, társaddá, barátoddá válik, sajnálom, hogy ez neked nem adatott meg. :( Szerinted a helyes válasz a kérdésre inkább az lenne, hogy "Szeretnék egy élő sporteszközt..."? Mert én nem azt mondom, hogy a kutya nem lehet a barátod, de tudod egy ló, nem házikedvenc, így nem lehet őket összehasonlítani.
2015. okt. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek 😊
2015. okt. 11. 13:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!