Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan bizonyítsam be a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan bizonyítsam be a bíróságnak hogy kirúgtak a cégtől és nem saját akaratomból jöttem el 2 hónap után?

Figyelt kérdés

Gyermektartás csökkentési perem folyik, és szeretném ha lecsökkentenék a gy.t-t 17.300 Ft-ról 12.000 Ft-ra, amíg nincs munkám és más jövedelem sem.

A legnagyobb probléma hogy a elküldéskor papírra közös megegyezést írtak.

A bírónő csak akkor akarja lecsökkenteni ha bebizonyítom hogy nem saját akaratomból jöttem el a munkahelyemről, hanem felmondtak. Ez viszont lehetetlennek tűnik.

Nem értem miért írta a cég hogy közös megegyezéssel szűnt meg a munkaviszonyom.

Akkor még nem gondoltam hogy a bíróságon ennek jelentősége lehet, és ettől teszik függővé a csökkentést:(


2012. máj. 15. 19:55
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

nem értem,hogy ha közös megegyezés volt a papiron, akkor miért írtad alá?

Így max arra hivatkozhatnál, hogy nem tudsz olvasni...

2012. máj. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Igaza van az elsönek.


A cég azért akart közös megegyezést mert akkor nem kell indokolniuk semmit sem miért raktak ki. ha ök rugnak ki akkor meg kell indokolniuk miért is raknak ki, és ez macera, így mindenki közös megegyezésre törekszik.

2012. máj. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

Azt írod, hogy valójában kirúgtak. Miért? Ha volt rá indok (nem mentél, be, sorozatosan késtél, nem végezted el a munkát, piás voltál stb.), akkor rendkívüli felmondással is kirúghattak volna. A rendkívüli felmondás helyett (ezt a gy.t. ügyet leszámítva) a közös megegyezés sok szempontból neked is jobb lehet.

Ha viszont még próbaidőn voltál, akkor felmondhattak volna minden indok nélkül.

2012. máj. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen próbaidőn voltam, így nem kellett indokolniuk

azt gondoltam hogy azért írtak közös meg.-et hogy kaphassak segélyt.

Akkor még nem gondoltam hogy a bíróság bele fog kötni ebbe.

Egyébként nem tettem semmi olyat ami miatt kirúghattak volna. Talán nem voltam elég agilis, és talpnyaló:(

2012. máj. 15. 21:56
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
Kérheted, hogy a volt feleséged kérje az államtól, hogy vállalja ideiglenesen magára a gy.t. fizetését, és amikor lesz munkád, akkor ráérsz az államnak visszafizetni, amit ő helyetted kifizetett. Azt hiszem, van ilyen opció.
2012. máj. 16. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Arra is gondolj, hogy a gyerekednek enni kell, iskolába járni, öltözni, stb. 17300 ft nagyon nagy semmi ehhez, nemhogy 12000. Persze hogy nem akarja a bíróság megvonni a gyere3ktől azt, ami jár neki. Keress munkát,addig meg spórolj, vagy kérj valakitől kölcsön.
2012. máj. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sehogyan sem. Hiába tudod te, hogy mi a VALÓDI ok, ha papírral vagy tanúval vagy más, a jog által elfogadott igazolási móddal nem tudod az igazadat bebizonyítani, akkor nem érdemes bele sem fogni.


Egyrészt a három hónap próbaidőn belül voltál, másrészt aláírtál egy papírt, hogy közös megegyezéssel jöttél el.

Mindkettő már külön-külön kizárja, hogy bebizonyítsd, hogy kirúgtak - hacsak nem fogták a kezedet és erőszakkal íratták alá a veled a papírt, hacsak nem tartottak a fejedhez közben egy stukkert (akkor van kényszer és fenyegetés hatására történt szerződés, amely érvénytelen, emiatt lehet perelni, de ezt neked kell bebizonyatani (írásszakértővel)).


Ha nem ez történt, akkor felejtsd el a pert, még az ötletét is.

2012. máj. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát a hülyeségért nem fognak megsajnálni a bíróságon. Alapvető, hogy jól megnézi az ember, mit ír alá és mit nem, hinni pedig máshol kell.

Mostmár viselheted a következményeit. Szorgosan keress munkát, és jól nézd meg mit írsz alá. A perbe kár volt belefognod, mert a perkölség több lesz, mint amit megspórolsz a gyerekeden.

Az egyetlen esélyed, ha a cégnél a szép szemedért bevállalják, hogy elsimerik, hogy ők küldtek el. Viszont ezzel több milliót buknának, úgyhogy próbálkoznod sem érdemes. Sajnos ebből mindenhogy te jössz ki rosszul, akárhogy csűröd csavarod, próbáld meg még most a körülményekhez képest jól lezárni a dolgot.

2012. máj. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!