Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy 6 éves kanca szamár,...

Egy 6 éves kanca szamár, naponta 3 órát túralovaglással mozgatva (2 x 1,5 óra) mennyi és milyen táplálékot igényel?

Figyelt kérdés
Légyszíves írjátok le mennyi és milyen táplálékot szükséges adni egy szamárnak? (Pl: zab, árpa, széna...stb)
2015. okt. 13. 21:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha adott egy 25 éves nő, aki napi 6 órában tanul és 2 órában sportol, mit és mennyit egyen?


Ad libitum széna, abrakból amennyit a mozgás mennyisége és minősége megkíván, ez függ attól is, hogy az egyed mennyire jó takarmányhasznosító. Vizezve, roppantva adj neki árpát, ha az nincs, akkor zabot. Először keveset, ha úgy érzed, hogy így túl sok neki a terhelés, emelj az adagon. Az abrakot mnidig fix időpontban, de ne egyszerre kapja, hanem napi 2-3 alkalommal elosztva. E mellé nyalósó legyen előtte, és annyi.

2015. okt. 14. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
szamárnak a napi 3 óra? Még egy lónak is megterhelő ,örülj ha egyáltalán lovagolni lehet rajta. Sok széna kell neki mindenesetre és napi 3 szor 2-3 fándli zab . De szerintem egy szamárnak irreálisan nagy terhelés ez naponta.
2015. okt. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Miért? Lehet, hogy 3 óra sétát kell ez alatt érteni. Egyáltalán nem mindegy, hogy mit csinál, és mennyire van rátréningezve. Megfelelő előkészítéssel nem állatkínzás ez sem.
2015. okt. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha azt se tudja hogy etesse akkor biztos eléggé tréningbe tartja ,nem? Kimegy valaki 3 órát sétálgatni,az is valós :D Tegye amit jónak lát .. Nem tudom mégis mit várnak egyesek egy szamártól,Arab kondit?
2015. okt. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy máris az övé az állat? Gondolom vagy nem az övé, vagy nem ő felel az etetéséért még... Amúgy simán lehet járni 2-3 órás sétákra, nekem is van ismerősöm, aki 75 éves múlt, és igazából csak sétákra jár ki, heti 3-4× 3-5 órákra, nagy ritkán kis ügetést beiktat, vagy megáll legeltetni. Igaz, ő két hetnete egyszer bent tart egy-másfél órás idomítóedzést, lépés-ügetés-vágta, de annyi.
2015. okt. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha ismerősödnek ez a lovaglás akkor egészségére. Menjetek szamárral távversenyre is,sétáljátok le vele ! :D Az a nagy élmény ,kimenni túrázni és végigsétálni 3 órát,hatalmas
2015. okt. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenkinek magánügye, hogy mit tart élvezetnek a ló(szamár) használatban. Ha neki élmény, hogy együtt lehet egy ilyen állattal kint a természetben, nem értem, miért kell elvitatni tőle ennek a létjogosultságát.

A versenysporttal meg hagyjál már, menj ki egy átlag magyrországi versenyre, nézz körül, aztán mondd, hogy ott kezdődik a "színvonal".

2015. okt. 17. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Biztos a szamár meg a sétáló bohóc "nagyobb" színvonal. Sétálgass akkor ha ere élvezel.
2015. okt. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem értem, miért irigyled másoktól, hogy jól érzik magukat. Igazán szar, nyomorúságos életed lehet, sajnállak érte.
2015. okt. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!