Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit jelent ez a kommunikáció?

Frisch kérdése:

Mit jelent ez a kommunikáció?

Figyelt kérdés

Futószárazáshoz ritkán használok futószárat, mindig a közelemben marad. De ha van szár, ha nincs, érdekes szokása, hogy egy kis idő elteltével teljesen beadja a fejét, kb. a nyakáig emelgeti a lábait, kissé - vagy teljesen - befelé fordul és fújtat, prüszköl, horkantgat, szinte beszél hozzám. Van, hogy közelebb is jön felém. Néha kicsit ijesztőnek tartom, mert olyan mintha nekem akarna jönni, de nem. Ha jelzek neki egyből megáll, abbahagyja a furcsa viselkedést.

Nincs nálam se ostor, se semmi, ami megijeszthetné. Az ostortól fél, ezért nem használok, illetve elég pörgős ló, tehát fölösleges is. Ha esetleg nagyon ritkán mégis van nálam, akkor távolságtartó és nem produkálja az imént leírtakat.

Tudni kell róla, hogy egy borzasztóan figyelmes lóról van szó. Ijedős, félős, de az embert sosem bántaná. Nem rúg, nem harap, soha még sunyítani sem láttam (7 éve van velem). Van valami ötletetek, hogy mit jelenthet ez?


2015. okt. 16. 13:59
 1/7 anonim ***** válasza:

És amikor ezeket produkálja, közben mit csinál? Mozog tovább, vagy megáll?


Azért javasolnám, hogy az ostor legyen nálad, mégha csak lógatod is, mert meg kellene szoknia, hogy az, hogy ott van, nem azt jelenti, hogy bántani fogják. Enélkül sosem fog elmúlni a félelme.

2015. okt. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Mozog ugyanúgy tovább. Kizárólag ügetésben és vágtában csinálja, arccal pedig teljesen rám fordul. Nem sunyít, csak horkangat, a lábait meg mint egy díjló úgy emelgeti. Egyébként gyönyörű, ilyenkor pompásan néz ki, de biztos vagyok benne, hogy valami nem stimmelhet. A kapcsolat megvan szerintem, hiszen nem távolodik el, pedig futószár nélkül simán elmehetne. De sajnos nem értem. :/
2015. okt. 16. 21:15
 3/7 anonim ***** válasza:

Csinál közben rágcsáló mozdulatokat? Fejét le szokta hajtani a földig is mikor ezt csinálja? Belső füle feléd fordul? Nekem az jut eszembe, hogy esetleg nem érti, mi végre kell köröznie (nem tudom, kérsz-e tőle feladatokat közben, ill. miket csináltatsz vele körön), és félreértelmezi, azt hiszi, elküldted magadtól és ez a büntetése, ezért folyton kunyorál, hogy visszamehessen hozzád. A fújtatás, prüszkölés, horkolás lehet annak is a jele, hogy stresszeli magát, amiért "kirekesztetted" a kétszemélyes "ménesből".


De ez csak tipp, látatlanban nem lehet biztosat mondani.

2015. okt. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem, fejét fenntartja, csupán a nyakát hajtja enyhén be, kb mint egy kocsiló. Jobb hasonlatot nem tudok :)) Mindkét fülét egyértelműen felém hegyezi.

Feladatokat csupán egyszerűeket szoktam neki adni. Léptetem, ügetés-lépés átmeneteket szoktam adni neki, illetve átfordítom másik kézre. Azt még megfigyeltem, hogy általában akkor kezdi el csinálni mikor hanggal - csettegéssel - élénkítem az ügetését. De ezt a feladatot előtte jópárszor megcsinálja, teljesen spontán kezdi el és nem is minden alkalommal. Bár mostanában gyakoribb, ezért is gondoltam, hogy megkérdezek valakit, hátha valami butaságot csinálok tudtom nélkül. :)

2015. okt. 16. 21:41
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát, ezen felül sajnos nekem nincs több tippem. Látnia kellene valakinek, aki ebben a témában 100%-ig otthon van, mert lehet, hogy ha ő látná, hogyan dolgoztok együtt, esetleg észrevenne kívülről olyan momentumot a kommunikációtokban, amit te belülről nem látsz. Ha tényleg aggódsz e miatt, én a helyedben ezt tenném, bár tény, hogy egy szakember segítsége nem olcsó.
2015. okt. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt gyanítom, hogy felizgatja magát, de jó lenne legalább videón látni.
2015. okt. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nincs valaki a közeledban, aki fel tudná venni videóra, de legalább fényképet tudna készíteni? Így látatlanban elég misztikus a dolog sajna, nehéz valamirevaló tippe megfogalmazni.
2015. okt. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!