Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lóidomítást honnan tanulja...

A lóidomítást honnan tanulja az ember?

Figyelt kérdés

Azt tudom, ha lovagolni szeretnék, akkor elmegyek lovardába, és megtanulok (ezt már meg is tettem), de ha lovat szeretnék idomítani, akkor kihez menjek, hogy megtanítsok? Tudtok esetleg netes könyveket ajánlani, amiből tanulhatok.

Szeretnék majd egyszer saját lovat, de lehetőleg csikót, nem szeretném másra bízni, de elrontani sem, ezért teszem fel a kérdést! :)


21/L



2015. okt. 22. 20:24
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ! Hasznosak voltak.

Igen, tudom hogy nagyon el lehet rontani egy lovat, ezért akarok a lehető legtöbb dolognak utánanézni, biztosra menni, tájékozódni, ha egyszer (évtizedek távlatában persze, nem most gondoltam a csikót, de tanulni sosem túl korai elkezdeni) tényleg eljutok odáig, hogy na akkor gyerünk vágjunk bele, próbáljunk meg egy saját lovat nevelni (nem egy olyan lovat, amiért fizettünk valamennyit, de már többszázan ültek rajta, gyakran nem hozzáértők is, és tanult mindenből akár negatívat is).

Ilyenre gondolok, hogy ugye először azt olvastam, földről kell kezdeni a tanítást. Pl. ha rá ülök egy lóra, akkor persze nyilván először meg akar szabadulni tőlem. De módszerek vannak, amivel el lehet érni az átengedőséget, hogy a mozdulatainkból megértse, mit szeretnénk tőle. Mert azért vannak olyan összetett mozgulatok, amit a ló először nem érthet, vagy nem tud megkülönböztetni. Na most akkor honnan tudja a ló, hogy arra a mozdulatunkra hogyan kell helyesen reagálnia?

Ha egyszer jól csinálja véletlenül, akkor dícsérjük?

Nyilván most még nem vagyok jó lovas, sok kérdés van bennem, de szeretek a témával foglalkozni, tanulni, és szakértők véleményét hallani, mert ez jó segítség.

Pl. a piaffe-t nem lehet pusztán lóhátról megtanítai a lónak, ahhoz földről is kell foglalkozni vele. Olyan könyvet keresek, ami konkrétan a díjlovas kiképzéssel foglalkozik.

Van egy jó lovas oktatóm, de addig nem akarom felvetni neki a témát, míg nem közeli távlatokban gondolkozom, mert felesleges lenne. :)

2015. okt. 24. 20:50
 12/14 anonim ***** válasza:

"Na most akkor honnan tudja a ló, hogy arra a mozdulatunkra hogyan kell helyesen reagálnia? "

Onnan, hogy akkor engedsz, beszünteted a segítséget és jutalmazol.


A lovasakadémia sorozat könyveit javaslom, elsősorban a lovasoktatás kézikönyvét.

2015. okt. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! A jól képzett lovas c. könyvet olvastam már a sorozatból! :)
2015. okt. 26. 00:43
 14/14 anonim ***** válasza:

Ha egyszer jól csinálja véletlenül, akkor dícsérjük?


Igen. Ha előrehajtó segítséget adsz, addig nem hagyod békén úgyszólván, míg előre nem megy. Ha ezt megteszi, azonnal beszünteted a segítséget. Legközelebb hamarabb fogja ezt a megoldást választani. Tegyük hozzá, hogy csizmasegítség nem természtes a lónak, ezért általában a pálcára indul el kezdetben, amit fokozatosan el lehet hagyni.

És igen: ha jól csinálod, a lovad földről már renngeteg mnident perfektül csinál, mire eljön az első felülés ideje. Jelentősen meg lehet könnyíteni ezzel a lovas dolgát - például nem repülőpilótának ül fel, hanem belovaglónak.

2015. okt. 28. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!